X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Sławomir Dębski

Dyrektor PISM: wspólne działania są potrzebne

– Zarówno Komisja Europejska, jak i wszystkie państwa na świecie opierają się na danych Światowej Organizacji Handlu. Jeżeli ta od połowy lutego informuje, w oparciu o dane z Chin, że ryzyko pandemii jest niewielkie, wydaje się, że można zrozumieć, dlaczego reakcja była spóźniona – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Dębski Trójka Polski Instytut Spraw Międzynarodowych koronawirus Koronawirus w Polsce Chiny ekonomia GOSPODARKA pieniądze fake news

Sojusz, który podpalił świat – 80. rocznica paktu Hitler-Stalin

Czego ciągle nie wiemy o sojuszu państwa Sierpa i młota z imperium spod znaku swastyki? Jakie były rachuby obu dyktatorów? Dlaczego dzisiejsza Rosja powraca do obrony skompromitowanego sojuszu? Na te pytania odpowiedzą znani historycy w przeddzień konferencji na temat paktu Hitler-Stalin w Muzeum II wojny światowej w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo HISTORIA historia Polski pakt Ribbentrop-Mołotow Piotr Semka ZSRR Adolf Hitler Józef Stalin Rosja Niemcy Sławomir Dębski

TYLKO U NAS W tej sprawie polscy politycy są zgodni. Chodzi o siły USA

Na forum PISM padła ważna deklaracja -  w sprawie zwiększenia obecności wojsk amerykańskich, rząd może liczyć na poparcie szerokiego spektrum sił politycznych w Polsce – stwierdził dyrektor PISM Sławomir Dębski w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl podczas XVI Forum Polityki Zagranicznej PISM. Przyznał, że ten konsensus wymaga dalszej pracy.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS USA wojsko Polski Instytut Spraw Międzynarodowych NATO Sławomir Dębski Stany Zjednoczone

Rosja nie wpuści szefa PISM na mundial

Taką odpowiedź otrzymało Polskie Radio od wydziału prasowego rosyjskiego MSZ. Sławomir Dębski został w ubiegłym tygodniu zatrzymany na jednym z moskiewskich lotnisk i pozbawiony pięcioletniej wizy wjazdowej do Rosji. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych natychmiast wezwało w tej sprawie rosyjskiego ambasadora urzędującego w Warszawie. Polska dyplomacja wyraziła protest i zażądała od strony rosyjskiej wyjaśnień.
Zobacz więcej na temat:  Rosja mistrzostwa świata Sławomir Dębski ŚWIAT

"Stanowię zagrożenie dla interesów i obronności Rosji"

Dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski, który nie został wpuszczony do Rosji, poinformował, że otrzymał trzyletni zakaz wjazdu do tego kraju, a jego dotychczasowa pięcioletnia wiza została unieważniona. Sławomir Dębski był gościem audycji Spojrzenie Na Wschód, wraz z Ernestem Wyciszkiewiczem, szefem Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogi i Porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polski Instytut Spraw Międzynarodowych Sławomir Dębski Rosja

Merkel kontra Macron. Europejska potyczka w Davos

- Wizja Europy nakreślona przez Macrona jest tak szeroka, że zagarnia niemal cały obszar dyskusji - powiedział w audycji "Więcej świata" dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, komentując walkę o polityczny prymat w Europie, której areną jest teraz szczyt w Davos. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Niemcy Francja Komisja Europejska Emmanuel Macron Angela Merkel Szwajcaria Sławomir Dębski

Szef PISM: KE chce poszerzyć zakres swojej władzy w UE

– Dyskutujemy o pewnego rodzaju aspiracjach politycznych Komisji Europejskiej, która chce poszerzyć zakres swojej władzy w Unii Europejskiej – mówił w Polskim Radiu 24 dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Ekspert na naszej antenie odniósł się do uruchomionej wobec Polski procedury, w ramach art. 7 ust. 1 traktatu unijnego.
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Dębski Komisja Europejska Unia Europejska reforma sądownictwa POLSKA