X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sławomir Nitras

Budka i Siemoniak na dywaniku u Tuska. Socjolog: były premier czyści przedpole

- Wydaje się, że lider PO wykorzystuje sytuację do porządków w partii, czyszczenia przedpola z zagrażających mu polityków, pokazywania im miejsca w szeregu, co jest dodatkowym aspektem rozgrywki politycznej. Najbardziej będzie to dotyczyło Sławomira Neumanna. Borys Budka i Tomasz Siemoniak będą od tej pory wiedzieli, że bez zgody szefa nie można brylować na salonach - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sławomir Nitras Platforma Obywatelska polityka Robert Mazurek Donald Tusk Borys Budka

Senat odwołał wystawę o kard. Wyszyńskim. Karczewski: marszałek realizuje postulat "piłowania" katolików

Jednym z wydarzeń poprzedzających uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego miała być wystawa w Senacie. Ekspozycja poświęcona Prymasowi Tysiąclecia została jednak odwołana. - Marszałek Grodzki, odwołując wystawę, realizuje postulat piłowania katolików - skomentował senator Stanisław Karczewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Sławomir Nitras Tomasz Grodzki Stanisław Karczewski Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego

Czy katolicy w Polsce mogą być pewni swoich praw społecznych i politycznych?

Jakie wartości spajają katolików w życiu publicznym? Kto tych wartości broni? Wreszcie jak są one zestawiane z innymi religiami obecnymi w Polsce? Na te pytania starają się odpowiedzieć goście audycji "Gdzie jest Pan Cogito".
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Nitras religia wiara katolicyzm Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Grosfeld Marcin Przeciszewski

"Stanął na straży mitycznych praw wolnego rynku lat 90.". Politolog o wystąpieniu Balcerowicza

- Poglądy zaprezentowane przez Leszka Balcerowicza na Campusie Polska Przyszłości były niczym powrót do przeszłości. To było stanie na straży mitycznych praw wolnego rynku z lat 90. XX wieku - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog z UKSW dr Bartosz Rydliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Leszek Balcerowicz Rafał Trzaskowski Tomasz Grodzki Sławomir Nitras

Molenda: słowa Nitrasa przenoszą do czasów gomułkowskich, czasów walki z Kościołem

- Sławomir Nitras, jako przedstawiciel naszej opozycji, proponuje nam powrót do czasów gomułkowskich i to jest bardzo niebezpieczna deklaracja - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda, publicysta portalu Idziemy.pl i tygodnika "Idziemy". - Jako katolik oczekuję bardzo konkretnej reakcji episkopatu na te słowa - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kościół katolicki chrześcijaństwo Tadeusz Płużański Sławomir Nitras polityka

Nitras mówił o "karze dla Kościoła". Wałęsa broni polityka PO: od razu wrogowie przypięli mu to, co niekorzystne

Jak podaje dorzeczy.pl "Lech Wałęsa odniósł się do słów Sławomira Nitrasa o Kościele. Były prezydent próbował bronić polityka PO". - Chciał powiedzieć, że mamy XXI wiek i jest czas na oczyszczanie. To miał na myśli, ale zrobił to niezręcznie. Od razu wrogowie przypięli mu to, co niekorzystne - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Wałęsa Sławomir Nitras Platforma Obywatelska polityka Kościół

"Nikt o zdrowych zmysłach by tego nie powiedział". Fogiel o słowach Nitrasa nt. katolików

- Sławomir Nitras jasno powiedział, że chce, żeby katolicy stali się w Polsce mniejszością. Dziś katolicy to większość, więc co poseł Nitras chciałby zrobić, żeby stali się mniejszością? Aż boję się zadawać takie pytanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Sławomir Nitras Radosław Fogiel Prawo i Sprawiedliwość Piotr Gociek Kościół katolicki

Wicepremier o słowach Nitrasa: nie uda się wykorzenić wartości chrześcijańskich z polskiej historii

- My, katolicy, mamy taki los, że musimy często znosić różnego typu razy. Mało tego - naszym obowiązkiem jest jeszcze wybaczać i kochać człowieka, który nawet takie głupstwa mówi - powiedział Piotr Gliński na antenie TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Piotr Gliński wiara katolicyzm aktualności katolickie Sławomir Nitras Kościół katolicki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego polityka

"Nic sobie nie robią ze swoich szczytnych haseł". Fogiel o słowach Nitrasa

- Wypowiedź posła KO Sławomira Nitrasa ws. Kościoła to kolejny przykład, że środowisko, które na sztandarach ma tolerancję, nic sobie z tych szczytnych haseł nie robi, tak naprawdę jest przepełnione nienawiścią do każdego, kto myśli inaczej niż ono - mówił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki wiara Sławomir Nitras opozycja Radosław Fogiel POLSKA polityka