X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Słowacja

FELIETON Obroni nas wyszehradzka wspólnota wartości. Felieton Miłosza Manasterskiego

Polacy często narzekają na trudną sytuację geopolityczną, w której znajduje się nasza ojczyzna. Warto jednak nie skupiać się wyłącznie na złych stronach i nauczyć się maksymalizować korzyści z dobrosąsiedzkich relacji w Grupie Wyszehradzkiej - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa grupa wyszehradzka Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Czechy Słowacja Węgry miłosz manasterski felieton

COVID-19: Kontrole na granicy ze Słowacją

Po wprowadzeniu stanu wyjątkowego i częściowego lockdownu na Słowacji lokalna policja zapowiedziała w czwartek kontrole na przejściach granicznych m.in. z Polską. Chce sprawdzać, czy podróżni wypełnili formularz przyjazdowy, są zaszczepieni lub przygotowani na co najmniej 5-dniową kwarantannę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT pandemia epidemia COVID-19 koronawirus Słowacja kierowca kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

Prezydent: Polska chce nałożenia sankcji na linie lotnicze przewożące migrantów na Białoruś

- Potrzebne są działania, które będą przecinały kolejne linie komunikacji i tym samym uniemożliwią transportowanie migrantów na Białoruś. Musimy jakoś temu zaradzić i w tym zakresie liczymy na pomoc Unii Europejskiej - mówił w Bratysławie prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś granica Słowacja Bratysława prezydent Andrzej Duda kryzys migracyjny migracja Aleksander Łukaszenka samolot sankcje Unia Europejska

Eksperci: na razie nie pożegnamy inflacji, choć rząd może nieco ją ograniczyć

NBP ostatnio zmienia swoje prognozy dotyczące inflacji, zaskakuje rynek podwyżkami stop procentowych, choć ich nie zapowiadał. Ale faktem jest, że żadne instytuty badawcze nie przewidziały tak wysokiej inflacji, która dotyka świat - mówili ekonomiści, goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Palutkiewicz, wiceprezes Warsaw Enterprise Institute i Adam Ruciński, prezes spółki doradczej BTFG.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Czechy Słowacja NBP inflacja Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe