more_horiz
PR24 Portal
Section05
Smoleńsk

Katastrofa smoleńska. Fiński parlamentarzysta: to nie przypadek, Putin powinien być za to osądzony

- Nie mam podstaw, by myśleć, że Kreml nie miał z tym (katastrofą smoleńską - red.) nic wspólnego - mówił na antenie TVP Info fiński parlamentarzysta Mikko Kärnä. Jak przyznał, teraz widzimy, do czego zdolna jest Rosja, która morduje własnych obywateli.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Smoleńsk Władimir Putin zamach Rosja Międzynarodowy Trybunał Karny katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz

Raport podkomisji smoleńskiej. Szrot: wszystko układa się w logiczną całość i wskazuje na winę Rosji

W poniedziałek (11.04) zaprezentowano przyjęty w sierpniu ub.r. raport podkomisji smoleńskiej. Jak ocenił szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot "poszlaki, które występują ws. katastrofy smoleńskiej, układają się w logiczną całość i wskazują na winę strony rosyjskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Antoni Macierewicz Paweł Szrot Rosja Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Smoleńsk Lech Kaczyński Maria Kaczyńska Ryszard Kaczorowski

Katastrofa smoleńska. Sakiewicz: Polska powinna wystąpić o ściganie osób odpowiedzialnych za ten zamach

- W katastrofie smoleńskiej zabito tych, którzy prowadzili politykę oporu wobec dominacji Rosji w tym regionie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita") oraz Agaton Koziński (publicysta). 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Janecki Polskie Radio 24 POLSKA katastrofa samolotu Smoleńsk katastrofa smoleńska

"Pamięć budujemy na nowych podstawach". Piotr Gliński, Marlena Maląg i Andrij Deszczyca oddali hołd Marii Kaczyńskiej

Wicepremier Piotr Gliński, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca oddali hołd pierwszej damie Marii Kaczyńskiej. Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie złożyli ulubione kwiaty prezydentowej - żółte tulipany.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Ukraina Maria Kaczyńska dyplomacja pamięć historia Polski POLSKA społeczeństwo

Jarosław Sachajko: Ukraina walczy o siebie, walczy o swój wizerunek

Prezydent Andrzej Duda, wspólnie z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii, przebywa na Ukrainie. Jarosław Sachajko z Kukiz'15 uważa, że to ważne moralne wsparcie dla Kijowa. Jednocześnie przypomina, że władze Ukrainy odmówiły spotkania z prezydentem Niemiec. - Ukraina walczy o siebie, walczy o swój wizerunek. Przyjmuje tych, którzy chcą jej pomagać - mówi.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Smoleńsk Jedynka Ukraina Unia Europejska

FELIETON Raport podkomisji Antoniego Macierewicza jak czerwona tabletka w Matriksie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Po 12 latach od śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy RP Marii Kaczyńskiej i pozostałych 94 pasażerów rządowego samolotu Tu-154, nadal wiele osób broni się przed prawdą. Życie w putinowskim Matriksie daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa i zwalnia z odpowiedzialności za wspólną przyszłość - pisze w nowym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk Smoleńsk 2022 Rosja Władimir Putin felieton miłosz manasterski POLSKA

"Agentura wpływu". Prof. Paruch o postawie opozycji po publikacji raportu o przyczynach katastrofy smoleńskiej

- Mieliśmy agenturę wpływu i agentów bezpośrednich, przede wszystkim przyjęcie tezy, że w polskich raportach nie można orzec niczego sprzecznego z orzeczeniami podobnych instytucji rosyjskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Władimir Putin Michał Rachoń katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Smoleńsk 2022 polityka katastrofa smoleńska POLSKA raport

Łukasz Jankowski: maski opadły, można mówić prawdę o Smoleńsku

- Dziś lęk przed Rosją, zweryfikowany przez armię ukraińską, jest mniejszy. Jest także przeświadczenie, że niezależnie od tego, jak wobec Rosji bylibyśmy usłużni, to i tak będziemy jej celem - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Michał Rachoń katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk

Raport smoleński. Macierewicz: jest podstawą do podjęcia działań na arenie międzynarodowej

- Zaprezentowany raport w opinii komisji może i powinien stanowić podstawę podjęcia działań na arenie międzynarodowej, w tym możliwe złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który jest organem Rady Europy - powiedział szef podkomisji Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 raport Smoleńsk Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu

Raport podkomisji smoleńskiej. Macierewicz: u większości ofiar są obrażenia będące wynikiem eksplozji

- Podkomisja do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w Smoleńsku ustaliła, że u większości ofiar występują możliwe do identyfikacji obrażenia będące wynikiem eksplozji, których zróżnicowanie z innymi obrażeniami było możliwe już na etapie oględzin zwłok na miejscu zdarzenia - przekazał szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Smoleńsk Antoni Macierewicz Rosja raport

Raport ws. tragedii smoleńskiej. "Załoga Tu-154M wykonała prawidłowo wszystkie procedury"

Załoga Tu-154M wykonała prawidłowo wszystkie procedury i czynności podejścia do lotniska w Smoleńsku, samolot zmienił swoje kąty pochylenia oraz kąty natarcia i zaczął odchodzić na drugi krąg - powiedział szef podkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego z 10 kwietnia 2010 roku Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 raport Smoleńsk

Śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Sakiewicz: Putin jest agresorem

- Mamy porównywalną, bardzo zbliżoną technologię kłamstwa, zarówno w przypadku Smoleńska, jak i tego, co teraz widzimy w Buczy i innych miejscach: zaprzeczanie oczywistym faktom. Wydawało się to niemożliwe, teraz wiadomo, że jest to klasyka postępowania Rosji. To dotarło do opinii publicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Władimir Putin Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Michał Rachoń katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk