X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Solidarna Polska

"PO została w narożniku". Karolina Pawliczak o sejmowym głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

- Apeluję do polityków PO o opanowanie i refleksję. Obecnie Platforma szuka swojego miejsca, szuka go po głosowaniu nad Funduszem Odbudowy, po którym została w narożniku - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawliczak z Lewicy. Gościem audycji był też Mariusz Gosek z Solidarnej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 fundusze unijne lewica Solidarna Polska Sejm pandemia polityka Krajowy Plan Odbudowy

Dr Andrzej Anusz: to koniec marzeń Zbigniewa Ziobro o przywództwie na prawicy

- Zbigniew Ziobro ustawił się w roli recenzenta. Zakłada, że obóz prawicowy w większości okaże się eurorealistyczny, natomiast on będzie wytykał błędy w polityce UE i przemycał do debaty poglądy eurosceptyczne. To wygodne stanowisko, ale odpowiada poglądom małej grupy Polaków. Tym wyborem prezes Solidarnej Polski ogranicza swoją przyszłość na scenie politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka fundusze unijne fundusze europejskie Solidarna Polska Zbigniew Ziobro

Krzysztof Sobolewski: osoby, które niemile nas zaskoczyły, będą musiały ponieść odpowiedzialność

- Szanujemy zdanie Solidarnej Polski, przekonywaliśmy do końca i mieliśmy nadzieję na zmianę stanowiska. Liczyliśmy, że będzie przynajmniej głos wstrzymujący. Nic takiego nie nastąpiło. O konsekwencjach zdecydują władze klubu PiS - mówił na antenie Polskiego Radia 24 szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne fundusze europejskie Sejm POLSKA polityka PiS Solidarna Polska

Głosowanie nad ustawą dla Funduszu Odbudowy. Szef klubu PiS zapowiada dyscyplinę

- Dyscyplina głosowania nad projektem ustawy o ratyfikacji decyzji ws. zwiększenia zasobów własnych UE będzie obowiązywała cały klub PiS. W weekend będą toczyły się jeszcze rozmowy na ten temat z Solidarną Polską - poinformował szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ryszard Terlecki Krajowy Plan Odbudowy PiS Sejm Solidarna Polska fundusze europejskie

Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: po dyskusjach zawsze dochodzi do porozumienia

- Zawsze były różne kombinacje i koncepcje. Po tych dyskusjach jednak zawsze dochodzi do porozumienia i głosowania. Wtedy wybierany jest najlepszy wariant, a kilka osób jest niezadowolonych. W polityce jest tak, że szuka się kompromisu - powiedział o nastrojach w koalicji rządzącej Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina Sejm koalicja rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia na najbliższe 2-2,5 roku". Buda o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński wykazuje się niemiłosiernie dużą elastycznością, w związku z tym myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia na najbliższe 2-2,5 roku - ocenił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, komentując sytuację w Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński Waldemar Buda PiS Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska polityka Prawo i Sprawiedliwość

Lisicki: żadna ze stron Zjednoczonej Prawicy nie ma interesu w jej rozpadzie

- Nie widzę żadnego sensownego pomysłu i dobrego wytłumaczenia, dlaczego Zjednoczona Prawica miałaby się rozpaść. Bardzo trudno byłoby to wyjaśnić wyborcom. Przedterminowe wybory mogłyby się też wiązać z dużą niechęcią i frustracją po ich stronie, gdyż nie rozumieją do końca zachodzących w koalicji waśni oraz sporów - powiedział Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Paweł Lisicki zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość

Prof. Jabłoński: Solidarna Polska i Porozumienie wiedzą, że same w wyborach nie mają szans

- Wydaje się, że ci mniejsi koalicjanci potrafią czytać sondaże i widzą, że w jakichś wyborach, które miałyby się odbyć przed konstytucyjnym terminem, raczej by polegli. Chyba chcą uniknąć tego scenariusza - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina

Zakończyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. "Wyrażono wolę zawarcia porozumienia"

"Po spotkaniu przywódców Zjednoczonej Prawicy wszystkie strony wyrażają wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-23. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach" - komunikat takiej treści zamieścili na Twitterze: Krzysztof Sobolewski (PiS) i Jan Strzeżek (Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski Jarosław Kaczyński Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro polityka POLSKA

"Dojdzie do porozumienia" Prof. Domański o spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy

- W ich wspólnym interesie jest wygranie kolejnych wyborów i kontynuowanie reform, które są wprowadzane od 2015 roku. Wszyscy koalicjanci są w tej sprawie zgodni - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka zjednoczona prawica Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość POLSKA Henryk Domański

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Antoni Macierewicz: sprawa jedności jest poza wszelką dyskusją

- Napięta sytuacja w Zjednoczonej Prawicy jest tylko produktem medialnym. Dyskusja dotyczy problemów z UE i strukturą działania ws. nowego ładu. Nie jest przedmiotem dyskusji utrzymanie jedności w Zjednoczonej Prawicy. Sprawa jest poza jakąkolwiek dyskusją - powiedział o sytuacji w koalicji rządzącej Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz

Napięcia w koalicji. Wójcik: trzeba wyjść z tego kryzysu, może nawet jeszcze bardziej wzmocnionym

Minister - członek Rady Ministrów, wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik podkreślił, że chciałby,  "żeby koalicja Zjednoczonej Prawicy dalej funkcjonowała". - Myślę, że będziemy wspólnie rządzić jeszcze dwa lata, a może nawet i cztery - stwierdził na antenie RMF FM.
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik POLSKA polityka koalicja zjednoczona prawica Solidarna Polska

Kaleta: sprzeciwiamy się nadmiernej ingerencji UE, a nie unijnym środkom - te się Polsce należą

- Nasza postawa nie jest przeciw środkom unijnym, które się Polsce należą, ale jest obroną przed nadmierną polityczną i fiskalną ingerencją Unii Europejskiej w polską suwerenność; stanowisko ws. zasobów własnych UE się nie zmienia - mówił PAP wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Solidarna Polska zjednoczona prawica Unia Europejska POLSKA polityka koalicja

"Ziobro i Gowin próbują licytować w ostatnim momencie". Parafianowicz o zapowiedzianym spotkaniu Zjednoczonej Prawicy

- Na początku maja wejdzie w życie Nowy Polski Ład, pojawią się propozycje podatkowe, które będą dotyczyły 17 milionów osób. Dla większości będą to rozwiązania, które powiększą zawartość portfela. To będą propozycje o kalibrze programu 500+, które przy kończącej się pandemii i odbudowującej się gospodarce odwrócą wajchę w narracjach politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gośćmi byli również Jarema Piekutowski ("Nowa Konfederacja") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość PiS Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina POLSKA polityka

Wybory prezydenta Rzeszowa. KPRM: możliwa zmiana terminu

- Ze względu na kwestię potencjalnego ryzyka związanego z pandemią istnieje poważna możliwość przesunięcia terminu wyborów w Rzeszowie - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że spodziewa się, że decyzja w tej sprawie zapadnie najpóźniej w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie Rzeszów Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Marcin Warchoł Prawo i Sprawiedliwość Piotr Müller wybory polityka

Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Fogiel: liczymy na dalszą współpracę

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel poinformował w środę, że w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. - Naszą intencją jest, żeby ta koalicja trwała. Jeżeli będzie mogła realizować swój program, to ona jest pożyteczna dla Polski - zapewniał.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica PiS Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska Radosław Fogiel polityka POLSKA