more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stanisław Brudny

"Morze" wg Konopnickiej. Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Wędrówki Marii Konopnickiej posłużyły jako materiał do kolejnych publikacji. Jednym z tekstów napisanych pod wpływem podróży do Włoch była nowela "Morze". Słuchowisko na podstawie tego utworu Konopnickiej w adaptacji i reżyserii Kamila Marii Banasiaka - wyemitowane w Programie 1 Polskiego Radia - opowiada o ludzkiej pysze, odwiecznej chęci dominacji człowieka nad naturą. 
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Maria Konopnicka Stanisław Brudny

Marcin Troński: Krafftówny nie trzeba było reżyserować

- Byłem zaskoczony jej radiową sprawnością. Tak jakby spędziła pół wieku pracując w radiu. Najwspanialej się grało w dwójkowych scenach, cała zatapiała się w swych postaciach. Była aktorką z krwi i kości, nigdy się nie skarżyła, nie plotkowała. Precyzyjna w pracy, starej daty, ale jednocześnie nowoczesna. Nie było dla niej tematów tabu - tak na antenie Dwójki Marcin Troński wspominał Barbarę Krafftównę.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Krafftówna Dwójka Marcin Troński Roman Dziewoński Andrzej Zieliński Jakub Jamrozek Andrzej Matul Irena Kwiatkowska Franciszek Pieczka Stanisław Brudny

Barbara Krafftówna w słuchowisku "Wszystko w rodzinie" Marcina Trońskiego [POSŁUCHAJ]

Wspominając Barbarę Krafftównę, przypomnieliśmy słuchowisko "Wszystko w rodzinie", w którym ta wybitna aktorka wraz z Franciszkiem Pieczką zagrali główne role. Obok nich wystąpili m.in. Sławomira Łozińska, Stanisław Brudny oraz Marcin Troński, który także słuchowisko stworzył i wyreżyserował. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Barbara Krafftówna słuchowisko Barbara Marcinik TEATR Marcin Troński Maciej Kubera Franciszek Pieczka Stanisław Brudny