X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stanisław Janecki

Gabriela Morawska-Stanecka: dziś najważniejsza jest walka z pandemią

- Rząd myśli dzisiaj wyłącznie o tym, jak utrzymać się przy władzy i świadomie pozwala ludziom umierać, woli rządzić, niż ratować Polaków. Trzeba się zastanawiać nad regulacjami, które skłoniłyby ludzi do szczepień, jak paszport covidowy, który działa w całej Europie, ale nie w Polsce - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia epidemia Koronawirus w Polsce COVID-19 Stanisław Janecki

"Podwójne standardy w wymiarze sprawiedliwości". Łoziński o procedurze KE ws. Polski

- Ponieważ Komisja Europejska nie jest w stanie przeforsować pewnych swoich wizji, to moim zdaniem używa do tego TSUE - jest on politycznym wykonawcą koncepcji KE - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Bogumił Łoziński. Gośćmi audycji byli także Agaton Koziński oraz Tomasz Sakiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Konstytucyjny Stanisław Janecki Bogumił Łoziński Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz

Borowiak o pomyśle obowiązkowych szczepień: chcemy, żeby to była dobrowolność

- Bardzo łatwo jest podsuwać różne propozycje, jeśli się nie podnosi za nie odpowiedzialności - powiedziała Joanna Borowiak, odnosząc się do pomysłu posłów Lewicy dot. obowiązkowych szczepień dla wszystkich. - My chcemy, żeby Polacy mogli się szczepić i żeby to była dobrowolność - podkreśliła na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 COVID-19 pandemia koronawirus Stanisław Janecki szczepienia szczepionka

"Nie akceptujemy poszerzania kolejnych kompetencji". Marcin Porzucek o kształcie UE

- Europa ojczyzn jest tą Europą, o której mówili ojcowie założyciele w latach 50-tych. Decydowaliśmy się wstępować do takiej UE. Miał to być przede wszystkim swobodny przepływ kapitału i ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" był także Michał Gramatyka z Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Parlament Europejski emisja co2 energetyka Prawo i Sprawiedliwość Polska 2050 Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka Stanisław Janecki Polskie Radio 24

Członkowie niemieckiego rządu w Polsce. B. szef dyplomacji: zakładam, że dojdzie do szczerej rozmowy

- Mamy olbrzymią agendę do rozmów - zapewniał na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Witold Waszczykowski. Były szef polskiej dyplomacji wyraził nadzieję, że wizyty nowego kanclerza Niemiec i szefowej tamtejszej dyplomacji nie będą jedynie kurtuazyjne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Polskie Radio 24 Witold Waszczykowski Stanisław Janecki stosunki polsko-niemieckie relacje polsko-niemieckie Olaf Scholz

"To jeszcze nie koniec". Waszczykowski przewiduje kolejne doniesienia dot. afery w UE

- Będziemy pytać, na ile to, co się działo w tych instytucjach, mogło mieć również wpływ na decyzję, która skłoniła Komisję Europejską do uruchomienia procedury przeciwko Polsce i Węgrom - zapewniał na antenie Polskiego Radia 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS i b. szef polskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Witold Waszczykowski Stanisław Janecki ŚWIAT Europa Unia Europejska

Prof. Kik: przesunięcie USA ku Pacyfikowi spowoduje zanik przeszkód przed federalizacją UE

- Wycofywanie się USA ze względu na rosnącą rywalizację z Chinami może doprowadzić do tego, że zniknie główny element, który stanowił dyskretną przeszkodę na drodze jednoczenia się Europy w duchu federacyjnym czy tworzenia własnej armii - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog. - Jeśli USA stopniowo będą przesuwały się ku Pacyfikowi, będzie słabła w UE podskórna aktywność dyplomacji, gospodarki i dolara na drodze stawiania przeszkód przekształcania się Europy w państwo federalne - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Kik polityka Stanisław Janecki Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

"Są dla zdrowia, ale państwo nie może do nich zmuszać". Dziambor o szczepieniach przeciw COVID-19

- Lekarze mogą zachęcać i namawiać do szczepienia - mnie przekonają, bo ja słucham mądrzejszych od siebie - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor, poseł Konfederacji. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł PiS Lidia Burzyńska, która apelowała o zaszczepienie się.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Stanisław Janecki epidemia Koronawirus w Polsce szczepienia

Piotr Ćwik: prezydent Andrzej Duda ma nadzieję na trwanie ożywionych kontaktów z Francją

- Potrzeba rozmów między prezydentem i innymi szefami rządów, by zwracać uwagę i pokazywać, jakie są prawdziwe okoliczności działań podejmowanych przez prezydenta czy też przez polski rząd, i tak też jest w przypadku sytuacji, z jaką mamy do czynienia na granicy - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef KPRP Piotr Ćwik. - Pan prezydent ma nadzieję, że ta sytuacja ożywionych kontaktów z Francją będzie trwała i będzie realizowana, bez względu na to, kto wygra wiosenne wybory prezydenckie - podkreślił polityk. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Ćwik prezydent Stanisław Janecki granica służby i bezpieczeństwo Francja Emmanuel Macron

"Wymiar sprawiedliwości był tylko pretekstem". Sakiewicz o sporze Polski z UE

- (W sporze z Unią Europejską - red.) nie chodziło o wymiar sprawiedliwości. Gdyby nie on, to by były inne preteksty. Chodziło o obalenie rządu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Piotr Grzybowski ("Niedziela"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz Agaton Koziński Unia Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski Krajowy Plan Odbudowy pieniądze fundusze unijne fundusze europejskie fundusze eu Komisja Europejska

Kryzys na polskiej granicy. Anusz: bez silnej armii bylibyśmy dużo słabsi

- Oczywiście, ważne jest, że czujemy poparcie NATO i UE - w sytuacji, gdyby potrzebna była pomoc, myślę, że tę pomoc byśmy uzyskali, natomiast decydująca jest siła naszych służb - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego. Jego zdaniem sytuacja na polskiej granicy jest najlepszym dowodem na to, że "bez własnej armii bylibyśmy dużo słabsi".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Anusz Stanisław Janecki służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie

"Między Niemcami a Rosją cały czas utrzymywany jest w tej sprawie dialog". Liberadzki o dostawach Gazpromu

- Powinniśmy mieć satysfakcję, że w dużej mierze zdywersyfikowaliśmy dostawy gazu dla Polski i powinniśmy mieć świadomość, że mamy bardzo ważny długofalowy instrument, czyli nasz Zielony Ład w UE, który oznacza praktycznie zmniejszanie zależności gospodarki, energetyki od źródeł kopalnianych, czyli od węgla i od gazu - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Janecki Bogusław Liberadzki Niemcy Rosja Nord Stream 2 energetyka

"To kabaret". Jarosław Sellin o odmówieniu premierowi udziału w debacie PE

- To jest kabaret, jeżeli chce się debatować nad sytuacją na polsko-białoruskiej granicy, a odmawia się w tej debacie polskiemu premierowi. To z kim rozmawiać o tym, jeśli nie z polskim premierem? - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Sellin Stanisław Janecki ŚWIAT Mateusz Morawiecki Europa Parlament Europejski parlament ue debata polityka kryzys kryzys migracyjny migracja granica

Prof. Kamiński: Niemcy nie są w stanie prowadzić polityki wschodniej bez współpracy z Polską

- My nie jesteśmy w stanie prowadzić skutecznej polityki wschodniej bez Niemiec. Uważam też, że Niemcy nie są w stanie prowadzić skutecznej polityki bez współpracy z Polską - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Antoni Kamiński, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy GOSPODARKA Antoni Kamiński Stanisław Janecki Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-niemieckie