more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stanisław Szwed

Aktywna jesień życia. Wiceszef MRiPS przypomina o programach wsparcia dla seniorów

Wkrótce mają być znane wyniki konkursu tegorocznej odsłony programu "Aktywni+". Jak podkreśla wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, to program umożliwiający seniorom korzystanie z oferty w zakresie aktywności edukacyjnej, kulturalnej, ruchowej czy rekreacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA senior społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed

Szwed: Polska pomaga uchodźcom na niespotykaną skalę, ale muszą się w to włączyć inne państwa UE

- Wspieramy uciekające przed wojną ukraińskie rodziny na dużą skalę. Mogą otrzymać świadczenia rodzinne, pomoc społeczną, sprowadzamy dzieci z sierocińców i niepełnosprawnych. Jednak musi przyjść pomoc z UE, tak finansowa, jak i związana z tym, że jeśli będzie ich jeszcze więcej, to muszą być przyjmowani we wszystkich krajach UE. Na razie są deklaracje, a realnej pomocy z UE nie ma - powiedział w audycji "Rządy pieniądza" minister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy wojna na Ukrainie Ukraina Stanisław Szwed POLSKA GOSPODARKA

Stanisław Szwed: strona rządowa, samorządowa i stowarzyszenia angażują się w pomoc uchodźcom

- Bardzo ważnym elementem będą kwestie związane z rynkiem pracy i wszelkie możliwe ułatwienia dla osób, które u nas są, aby mogły łatwo uzyskać możliwość zatrudnienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o pomocy dla uchodźców z Ukrainy Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Jedynka Ukraina Stanisław Szwed uchodźcy Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Świątek

Projekt nowelizacji ustawy o programach emerytalnych. Sejm wniósł poprawki

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o pracowniczych programach emerytalnych oraz ustawy o indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed powiedział, że zawiera on zmiany, które porządkują system.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej emerytura polityka GOSPODARKA

"Zahamowały gwałtowny spadek dzietności". Wiceminister rodziny o programach społecznych

Wiceszef MRiPS Stanisław Szwed ocenił, że "programy społeczne, choć nie spowodowały większego wzrostu liczby urodzeń, to jednak pozytywnie wpłynęły na tendencje gwałtownego spadku dzietności". Przyznał także, że pozytywnie zmieniło się podejście społeczeństwa do rodzin wielodzietnych.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA społeczeństwo Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dzietność rodzina

Szwed: poprawiliśmy sytuację polskich rodzin, zwłaszcza na wsi, gdzie bieda była twarzą polityki rządu PO

- W ostatnich latach sytuacja polskich rodzin bardzo mocno się poprawiła. Szczególnie wśród rodzin wielodzietnych, na wsi, gdzie bieda była twarzą polityki poprzednich rządów. W rozwiązaniach zawartych w Polskim Ładzie również mówimy o tym, że najważniejszy jest człowiek i rodzina - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Szwed POLSKA społeczeństwo rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Szwed o dymisji Gowina: premier i kierownictwo partii wykazali się dużą cierpliwością

- Premier i kierownictwo partii wykazali się dużą cierpliwością i chęcią utrzymania koalicji w tej postaci, która jest, bo ona zrobiła dla Polski wiele dobrych rzeczy. Mam nadzieję, że politycy Porozumienia pozostaną z nami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin Polski Ład pieniądze gospodarka polska Sejm POLSKA polityka Stanisław Szwed Grzegorz Jankowski

Rusza program Dobry Start. Wiceminister rodziny: wnioski można składać tylko online

- 1 lipca rozpoczynamy nabór nowych wniosków do programu Dobry Start - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. Od tego roku wnioski można składać tylko online, w ich złożeniu w razie potrzeby mogą pomóc pracownicy ZUS. Gość Jedynki poinformował, że od północy wnioski zarejestrowało już ponad 70 tysięcy osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo rodzina Stanisław Szwed Magdalena Ogórek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Rusza program "Dobry start". Wnioski o wyprawkę szkolną tylko elektronicznie

1 lipca ruszył nabór wniosków o świadczenia na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Można ubiegać się o nie do 30 listopada. - Wniosek koniecznie trzeba złożyć elektronicznie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski. W jaki sposób możemy to zrobić?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Krzysztof Świątek Stanisław Szwed rodzina szkoła Ministerstwo Rodziny

Szwed o znoszeniu obostrzeń: chcemy stopniowo ułatwiać funkcjonowanie naszego życia

- Myślę, że bardzo roztropnie podchodzimy do obostrzeń i poluzowania - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. Dodał, że wszystkie decyzje są podejmowane na bieżąco.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed pomoc rodzice dzieci rodzina społeczeństwo POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus lockdown Krzysztof Świątek

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Szwed: wszystko zależy od sytuacji epidemicznej

- Obecny okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego potrwa do 11 kwietnia. Jeżeli sytuacja epidemiczna się nie poprawi, to będziemy te działania wydłużać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed zasiłek pomoc pomoc społeczna rodzice dzieci rodzina społeczeństwo Magdalena Ogórek POLSKA

"Każdy ma coś, co może dać innym". Resort rodziny angażuje się w pomoc bezdomnym

Wspieranie działań nakierowanych na przeciwdziałanie i rozwiązywanie problemu bezdomności to główny cel programu resortu rodziny i polityki społecznej "Pokonać Bezdomność". - W tym roku na program przeznaczono 5,5 mln zł - wyjaśnia wiceminister resortu Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  bezdomność społeczeństwo pomoc Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed POLSKA

Stanisław Szwed: 14. emerytura będzie wypłacona z końcem roku

- 14. emerytura to na razie jednorazowe świadczenie, które będzie wypłacane w tym roku w listopadzie, ewentualnie w grudniu, jeżeli ktoś emeryturę odbiera w grudniu. To będzie razem z emeryturą listopadowo-grudniową - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Grzegorz Jankowski Stanisław Szwed emerytura senior Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej społeczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem