more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stefan Kisielewski

MagDuś Duo. Aranżacje na saksofon i fortepian w "Miejscówce z Dwójką"

- Jako zespół próbujemy poszukiwać czegoś oryginalnego, czegoś unikalnego, czym będziemy się wyróżniać na rynku muzycznym. Stąd właśnie w naszym repertuarze tak dużo transkrypcji - mówił w "Poranku Dwójki" Bartłomiej Duś z MagDuś Duo. Saksofonista wraz ze swą żoną, pianistką Magdaleną Duś, będą gospodarzami najbliższej "Miejcówki z Dwójką" (19.02).
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką fortepian Stefan Kisielewski Paweł Siwek koncert Dwójka MUZYKA

Stefan Kisielewski. Indywidualista i prowokator

- Ważną decyzją Stefana Kisielewskiego było wejście do Sejmu jako poseł. Po tym jak Gomułka zaczął odchodzić od założeń Października '56, Jerzy Giedroyc zadał pytanie o to, jak powinien zachować się on i inni członkowie koła "Znak". A Kisielewski przecież podkreślał, że to Gieroyc go stworzył jako pisarza, choć przyznawał, że często się różnią w poglądach - mówił na antenie Dwójki prof. Rafał Habielski.
Zobacz więcej na temat:  Stefan Kisielewski Rafał Habielski Andrzej Mietkowski Dwójka

"Pojedynki stulecia" - nowy program literacki TVP Kultura

W roku stulecia odzyskania niepodległości warto porównać poglądy i pomysły na Polskę najwybitniejszych rodzimych twórców. Nowy program TVP Kultura - "Pojedynki stulecia" - przybliży i skonfrontuje życiowe i artystyczne postawy słynnych przedstawicieli polskiej literatury.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TVP Kultura Stefan Żeromski Henryk Sienkiewicz Tadeusz Dołęga-Mostowicz Witold Gombrowicz Marek Hłasko Leopold Tyrmand Jacek Kaczmarski Agnieszka Osiecka Ryszard Kapuściński Stefan Kisielewski POLSKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem