X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Stefan Starzyński

Warszawa w kwiatach - najładniejszy festiwal w Polsce?

Idea konkursu ''Warszawa w Kwiatach i Zieleni'' sięga jeszcze okresu przedwojennego, a jej inicjatorem był prezydent stolicy Stefan Starzyński. Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze do 7 lipca, a udział w plebistycie mogą wziąć zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje oraz inicjatywy społeczne. O festiwalu i jego korzeniach opowiedział Leszek Napiątek z Biura Kultury miasta st. Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Warszawa kwiaty ekologia Stefan Starzyński

„Julian Kulski. Prezydent okupowanej walczącej Warszawy”

„Julian Kulski. Prezydent okupowanej walczącej Warszawy” autorstwa Magdaleny Stopy to pierwsza biografia wybitnego Polaka i męża stanu, który sprawował funkcję „burmistrza komisarycznego” miasta podczas II wojny światowej. W tym najtragiczniejszym dla historii Warszawy okresie wykazał się wielką odwagą i poświęceniem, ratując życie tysięcy Warszawiaków. O postaci Juliana Kulskiego mówił w audycji Wszystko Jest Historią Piotr Jegleński, publicysta, działacz opozycji i wydawca z Wydawnictwa Editions Spotkania.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa historia Polski historia warszawy II wojna światowa Stefan Starzyński książki biografia

Stefan Starzyński. Bohaterski prezydent Warszawy

- Stefan Starzyński jako Komisarz Obrony Cywilnej Warszawy dawał ludziom otuchę i podnosił morale. Warszawiacy czuli się opuszczeni przez władze państwowe, które wyjechały ze stolicy w pierwszych dniach wojny. Starzyński objawił podczas obrony Warszawy niesłychany talent medialny i pokazał się jako naturalny przywódca – mówił w audycji Między Kropkami Grzegorz Piątek, architekt i krytyk, zwycięzca tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii "edycja warszawska" za książkę "Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego".
Zobacz więcej na temat:  Stefan Starzyński Warszawa II wojna światowa książki literatura