X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stefan Wyszyński

"Prawdziwie pogański duch". Abp Jędraszewski krytycznie o ideologii gender

Arcybiskup Marek Jędraszewski przypomniał nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego o niezastąpionej roli rodziny, gdzie rodzi i tworzy się społeczeństwo, gdzie kształtują się postawy. W ramach peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu metropolita krakowski przewodniczył mszy świętej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nowy Targ Marek Jędraszewski Kościół Kościół katolicki religia wiara rodzina PRL Stefan Wyszyński

Znamy dzień wspomnienia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Watykan przychylił się do prośby biskupów

Wspomnienie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie obchodzone we wszystkich diecezjach w Polsce 28 maja. Taką decyzję, także na prośbę polskich biskupów, podjęła Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Zobacz więcej na temat:  Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Kościół katolicki wiara chrześcijaństwo Watykan POLSKA społeczeństwo

"Księża Solidarności". Najnowsza wystawa Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Najnowsza wystawa zaprezentowana w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie nosi nazwę "Księża Solidarności". Na ekspozycję składa się kilkanaście tablic przekrojowo prezentujących wkład Kościoła katolickiego i poszczególnych jego przedstawicieli w działania "Solidarności" i pokonanie komunizmu w XX wieku.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny POLSKA Warszawa muzeum Jan Paweł II Stefan Wyszyński Kościół Solidarność

Obchody Roku kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczysta gala na UKSW

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego uroczystą galą zakończyły się oficjalne obchody roku patrona uczelni. Nagrodzono laureatów konkursów o prymasie - plastycznego, skierowanego do uczniów szkół podstawowych na Mazowszu, które noszą imię kard. Wyszyńskiego, oraz konkursu wiedzy o patronie uczelni dla studentów UKSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Stefan Wyszyński historia Polski Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego szkolnictwo wyższe Kościół katolicki chrześcijaństwo

"Patron na trudne czasy". Ks. Jarosław Wąsowicz o Prymasie Tysiąclecia

Salezjanin Jarosław Wąsowicz powiedział Polskiemu Radiu, że uroczystość Wszystkich Świętych to ważny dzień w Kościele katolickim. Jak podkreślił, wierni oddają w nim cześć wszystkim chrześcijanom, którzy osiągnęli zbawienie. Jak dodał, w gronie przebywających w niebie jest już błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych Dzień Wszystkich Świętych Kościół prymas Polski Stefan Wyszyński niebo katolicyzm chrześcijaństwo wiara społeczeństwo

Wystawa "Baraniak. 145 przesłuchań na Rakowieckiej". Jacek Pawłowicz: Arcybiskup wziął na siebie męczeństwo Prymasa

- Dzięki niemu Polska miała Prymasa Tysiąclecia, miała Jana Pawła II, ma wspaniały Kościoła katolicki, który jest opoką dla narodu polskiego - mówił o postaci księdza ks. arcybiskupa Antoniego Baraniaka dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Jacek Pawłowicz.
Zobacz więcej na temat:  beatyfikacja beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego POLSKA społeczeństwo wiara Kościół katolicki Polskie Radio Stefan Wyszyński

"Człowiek o niespotykanej głębi ducha". Odprawiono mszę dziękczynną za beatyfikację kard. Wyszyńskiego

- Całe życie kardynała prymasa dowodzi, że był to mocarz boży, człowiek o niespotykanej głębi ducha i prowadzący autentyczne życie duchowe - mówił w Poznaniu w czasie niedzielnej mszy dziękczynnej za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego abp Stanisław Gądecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia wiara Kościół Stefan Wyszyński Stanisław Gądecki

Dmitrowicz: błogosławionego prymasa Wyszyńskiego dziś atakują pogrobowcy PZPR i PRL

- Nawet komuniści, którzy bardzo mocno prześwietlali życiorys prymasa, nigdy nie zdecydowali się na użycie tego perfidnego kłamstwa: na zarzucanie mu rasizmu czy antysemityzmu. Dziś w ten sposób błogosławionego atakują środowiska, które trzeba nazwać pogrobowcami PZPR-u i PRL-u - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk Piotr Dmitrowicz.  
Zobacz więcej na temat:  PRL historia Polski komunizm Polskie Radio 24 Piotr Dmitrowicz POLSKA Stefan Wyszyński Kościół katolicki

Ciekawie o historii. Sztuka "Prorok" o kardynale Stefanie Wyszyńskim

Czy można ciekawie opowiadać o historii? O Kardynale Tysiąclecia? Jak najbardziej tak! Udowodnią to goście Redbada. Marta Gzowska-Sawicka i Rafał Sawicki wspólnie przygotowali przedstawienie poświęcone kardynałowi Wyszyńskiemu. Jak ich zdaniem wygląda dzisiejsza sztuka i reżyseria? Jak odbierane są dzieła dotyczące Kościoła i jego historii? 
Zobacz więcej na temat:  Redbad Klynstra Trójka KULTURA Stefan Wyszyński TEATR

Kard. Nycz: kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II łączyła głęboka przyjaźń

W polskim kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie odbyła się msza święta dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, poświęcona również wspomnieniu liturgicznemu św. Jana Pawła II. Nabożeństwu przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym społeczeństwo religia chrześcijaństwo katolicyzm Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Kazimierz Nycz Msza święta Jan Paweł II Karol Wojtyła