X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Stefan Wyszyński

120. rocznica urodzin kardynała Stefana Wyszyńskiego

Prymas Stefan Wyszyński w latach 1948-1981 stał na czele Kościoła katolickiego w Polsce. Był autorem Jasnogórskich Ślubów Narodu, w latach 1957-65 prowadził Wielką Nowennę, a w 1966 roku - uroczystości Millenium Chrztu Polski. Z jego inicjatywy w 1965 roku episkopat wystosował orędzie do biskupów niemieckich, zawierające przebaczenie i prośbę o pojednanie obu narodów. Rocznica urodzin i beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, zaplanowana na 12 września, to okazje do przypomnienia jego bogatego dziedzictwa.
Zobacz więcej na temat:  prymas Polski Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Kościół

"Nieustraszony pasterz". W archikatedrze warszawskiej msza św. w 120. rocznicę urodzin kard. Wyszyńskiego

W czasie homilii wygłoszonej w warszawskiej archikatedrze ksiądz prałat Bogdan Bartołd powiedział, że prymas Stefan Wyszyński, jeden z największych Polaków XX wieku, wkrótce beatyfikowany, pozostaje w naszej pamięci jako charyzmatyczny pasterz. Msza święta była koncelebrowana w 120. rocznicę urodzin pochodzącego z mazowieckiej Zuzeli Prymasa Tysiąclecia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Stefan Wyszyński prymas Polski Kościół katolicki regiony mazowieckie Warszawa

Film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" trafi do kin. Znamy datę premiery

17 września do kin trafi film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Opowiada historię księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - kapelana Armii Krajowej, działającego w okresie Powstania Warszawskiego pod pseudonimem "Radwan III". Obraz jest również oficjalną produkcją beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół religia Stefan Wyszyński

Piotr Dmitrowicz o życiu prymasa Wyszyńskiego: wojna odcisnęła na nim piętno

- Co najmniej kilka razy w czasie wojny Stefan Wyszyński uniknął aresztowania i tak naprawdę śmierci. To w jego życiorysie też niezwykle ważna rzecz. Można powiedzieć, że miał pewien kompleks tego, że przeżył. Jego koledzy z seminarium we Włocławku w większości zostali wymordowani przez Niemców - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki religia Polskie Radio 24 Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Magdalena Złotnicka Piotr Dmitrowicz społeczeństwo historia Polski POLSKA

Ks. dr Jastrzębski: kard. Wyszyński i matka Czacka uczą dialogu z każdym człowiekiem i każdą władzą

- Kard. Wyszyński i matka Czacka uczą nas prowadzenia trudnego dialogu z każdym człowiekiem i z każdą władzą. Pokazują, że istnieje jeden Kościół święty, powszechny i apostolski, którego różnorodność jest wielki bogactwem – powiedział ks. dr Jerzy Jastrzębski podczas mszy św. w archikatedrze warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stefan Wyszyński beatyfikacja Kościół katolicki Jerzy Jastrzębski

Przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. W archidiecezji krakowskiej kilkutygodniowa nowenna

Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji krakowskiej rozpoczyna się nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, która potrwa do 11 września. Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i matki Róży Czackiej planowana jest dzień później w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA beatyfikacja Stefan Wyszyński regiony małopolskie Kraków Marek Jędraszewski Kościół katolicki