more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sukienka

Anna Dzieduszycka o "Sukience", swoim życiu i pasjach

Tym razem gościem Elżbiety Korczyńskiej była aktorka Anna Dzieduszycka. To nie ich pierwsze spotkanie. Elżbieta Korczyńska poznała Annę Dzieduszycką wiele lat temu podczas tworzenia audycji o życiu osób niskiego wzrostu. Później spotykała ją przy okazji różnych projektów, w których Anna brała udział. W "Trójce pod Księżycem" rozmawiały nie tylko o filmie "Sukienka", który został nominowany do Oscara i w którym bohaterka audycji gra główną rolę, ale także o problemach, z jakimi spotykają się osoby niskiego wzrostu, o pasjach życiowych i o sposobach na pokonywanie trudności.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska choroba FILM kino Oscary społeczeństwo Sukienka Tadeusz Łysiak zwierzęta wolontariat

Liczył na dobrą ocenę na egzaminie, ma nominację do Oscara. Łysiak i "Sukienka"

We wtorek ogłoszono listę oscarowych nominacji. W kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego znalazła się na niej "Sukienka" – obraz studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej Tadeusza Łysiaka. – Gdy montowaliśmy ten film, zastanawialiśmy się głównie nad tym, jaką ocenę dostaniemy na egzaminie, a dwa lata później zostaliśmy nominowani do Oscara. To piękne, że film, który nie miał wielkiego budżetu i został zrobiony przez studentów, został doceniony na świecie – mówił twórca podczas konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  film polski kino premiera Ryszard Jaźwiński Oscary KULTURA Sukienka Tadeusz Łysiak Berlin festiwal filmowy

tylko u nas Film "Sukienka" z nominacją do Oscara! Rozmowa z reżyserem [POSŁUCHAJ]

– Cały czas nie mogę uwierzyć, że jesteśmy na oscarowej shortliście, to była zupełnie niesamowita wiadomość. Teraz jestem spokojny. Uważam, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Jestem zadowolony z tego, co udało się do tej pory osiągnąć – mówił w Trójce Tadeusz Łysiak, autor krótkometrażowego filmu "Sukienka", kilka godzin przed ogłoszeniem oscarowych nominacji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA FILM kino Ryszard Jaźwiński Oscary Sukienka Tadeusz Łysiak Oscary 2022
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem