X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Światowa Organizacja Zdrowia

Pandemia COVID-19. Dyrektor WHO: będziemy musieli stawić czoła groźniejszym wariantom koronawirusa

- Całkiem możliwe jest to, że świat będzie musiał stawić czoło nowym wariantom koronawirusa, groźniejszym niż poprzednie, które będą prowadzić do przeciążenia lub załamania systemów opieki medycznej - powiedział w wywiadzie dla AFP dyrektor WHO ds. nagłych wypadków zdrowotnych dr Michael Ryan.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT społeczeństwo COVID-19 koronawirus sars-cov-2 pandemia WHO Światowa Organizacja Zdrowia choroby zakaźne wirus

Omikron stanie się wariantem dominującym? Specjalista: może opanować Europę za kilka tygodni

W minionych czterech tygodniach liczba zakażeń wariantem delta stanowiła 97,9 proc. z 3,17 miliona sekwencji genomowych przesłanych do bazy GISAID. Jednak według szacunków to omikron będzie dominował w Europie najpóźniej do lutego 2022 r., a w USA już w ciągu kilku najbliższych tygodni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT zdrowie koronawirus pandemia COVID-19 omikron Światowa Organizacja Zdrowia WHO sars-cov-2 Europa

"To ostateczność". WHO o wprowadzeniu obowiązku szczepień przeciw COVID-19

Podczas wirtualnej konferencji prasowej dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę dr Hans Kluge uznał, że "wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 to ostateczność". - To ostateczne wyjście, po które powinno się sięgać jedynie w wypadku, gdy wszystkie inne środki, by zwiększyć liczbę zaszczepień, zostaną wyczerpane - mówił. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus WHO Światowa Organizacja Zdrowia sars-cov-2 pandemia

"Nieracjonalna reakcja" na Omikron? WHO krytykuje ograniczenia podróży

- Na razie mamy więcej pytań niż odpowiedzi na temat transmisji Omikronu, tego, jak poważną chorobę wywołuje, jak skuteczne są testy, terapie i szczepionki - oświadczył dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Uznał on prowadzanie ograniczeń podróży przez wiele krajów za "nieracjonalną reakcję".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT WHO Światowa Organizacja Zdrowia koronawirus pandemia Europa

Nowy, niepokojący wariant koronawirusa. WHO monitoruje "Mu"

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że monitoruje nowy niepokojący wariant koronawirusa o nazwie "Mu". Nowy szczep wykryto po raz pierwszy w Kolumbii, gdzie obecnie odpowiada za blisko 40 proc. zakażeń. Według WHO dotąd stwierdzono go w 39 krajach na świecie, w tym w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT sars-cov-2 COVID-19 koronawirus zdrowie pandemia epidemia szczepionka WHO Światowa Organizacja Zdrowia choroby zakaźne

Pogarsza się sytuacja humanitarna w Afganistanie. "Tysiące osób głoduje i koczuje w parkach"

Organizacje pomocowe alarmują, że w Afganistanie szybko pogarsza się sytuacja humanitarna. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że nie ma możliwości dostarczenia na miejsce potrzebnego sprzętu. Od czasu, gdy talibowie zdobyli stolicę kraju nie działają tam banki, a ludzie pozbawieni są dostępu do gotówki.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan talibowie Kabul WHO Światowa Organizacja Zdrowia ŚWIAT

Problemy z pomocą medyczną dla Afganistanu. Blokada na lotnisku uniemożliwia działanie WHO

Ponad 500 ton pomocy medycznej dla Afganistanu, w tym sprzęt chirurgiczny oraz środki dla osób cierpiących z powodu niedożywienia, nie dotarło do tego kraju z powodu ograniczeń na lotnisku w Kabulu - poinformowała w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Pomoc ta miała trafić do Afganistanu w tym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan talibowie Światowa Organizacja Zdrowia