X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Święto Niepodległości

FELIETON Prowokatorzy i ignoranci. Felieton Miłosza Manasterskiego

Jest coś niesłychanie bolesnego w tym, że najpoważniejsza antysemicka prowokacja w ostatnich latach w Polsce miał miejsce właśnie 11 listopada tego roku w moim rodzinnym Kaliszu. A przecież ledwie dzień wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński przestrzegał, przypominając słowa Józefa Piłsudskiego: "Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021 11 listopada niepodległość Kalisz felieton miłosz manasterski

Święto Niepodległości w czasach PRL

- 11 listopada to nie był dzień w PRL świętowany. Za próbę złożenia kwiatów trafiało się najczęściej do radiowozu, na komisariat. Wielkich wyroków nie było, ale 48 godzin można było spędzić za kratkami w charakterze wichrzyciela, wywrotowca - mówił w audycji "Ślady pamięci" Andrzej Mietkowski.
Zobacz więcej na temat:  Radio Wolna Europa Andrzej Mietkowski Rafał Habielski Dwójka Święto Niepodległości PRL Jan Nowak-Jeziorański właśc. Zdzisław Jeziorański

Prezydent o manifestacji w Kaliszu: barbarzyństwo chuliganów stoi w sprzeczności z polskimi wartościami

Prezydent Andrzej Duda potępił antysemicki marsz, do którego doszło 11 listopada w Kaliszu. Jego organizatorzy na Rynku Głównym spalili kopię tekstu Statutu kaliskiego. To przywilej nadany Żydom przez księcia wielkopolskiego Bolesława Pobożnego 16 sierpnia 1264 w Kaliszu. Grupa licząca kilkaset osób wznosiła antysemickie okrzyki, nawołujące do nienawiści i mordów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Kalisz antysemityzm 11 listopada Święto Niepodległości

Londyn: w Ambasadzie RP odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w piątek wieczorem w Ambasadzie RP w Londynie. Głównymi punktami uroczystości były odśpiewanie hymnu narodowego, wręczenie odznaczeń zasłużonym Polakom oraz występ artystyczny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania Londyn dyplomacja 11 listopada dzień niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021 polityka historia Polski

Rzecznik PiS: Marsz Niepodległości cieszy się ogromnym poparciem. Próby jego zatrzymania były niepotrzebne

- Marsz Niepodległości to oddolna inicjatywa, która cieszy się ogromnym poparciem tych Polaków, którzy chcą 11 listopada zamanifestować razem swój patriotyzm. Wszelkie działania w celu zatrzymania tego marszu były absolutnie niepotrzebne, karkołomne - powiedziała rzecznik PiS Anita Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marsz Niepodległości polityka 11 listopada Święto Niepodległości Prawo i Sprawiedliwość Anita Czerwińska Rafał Trzaskowski

Wyjątkowe lekcje historii i patriotyzmu w Solurze i Rapperswilu

Ambasada RP w Bernie zorganizowała wyjątkowe lekcje historii i patriotyzmu, podczas których podkreślono zasługi polskiej emigracji w Szwajcarii dla odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach programu "Polacy światu" projekt "Polacy w Szwajcarii", przybliżono dokonania postaci takich jak Antoni Patek, Józef Wierusz-Kowalski, Ignacy Jan Paderewski, Gabriel Narutowicz, Ignacy Mościcki, Józef Maria Bocheński czy Stefan Kudelski -  ludzi, którzy wnieśli istotny wkład w rozwój światowej kultury, nauki i techniki.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości Szwajcaria historia Polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Polonia

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz: kanały kontaktów z Białorusią są otwarte

Mamy otwarte kanały kontaktów z Białorusią, nie ma potrzeby posługiwać się depeszami gratulacyjnymi - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Przyznał, że negatywnie ocenia spalenie flagi niemieckiej podczas Marszu Niepodległości, ale nie powinno to zaciążyć na ocenie całego zgromadzenia.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Przydacz Marsz Niepodległości Niemcy dzień niepodległości Święto Niepodległości

Prof. Waldemar Paruch: PO wypisała się z tradycji niepodległościowej

Wniosek najważniejszy jest taki, że Platforma Obywatelska nie ma kompletnie żadnego pomysłu, jak się wpisać w ten dzień, w tradycję historyczną Polski. Wypisała się sama z tradycji niepodległościowej. Żadnych uroczystości istotnych to ugrupowanie nie zorganizowało - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog z UKSW, o obchodach Święta Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka Platforma Obywatelska Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021

"Największym przegranym jest Rafał Trzaskowski". Mariusz Gierej o Marszu Niepodległości

Najwięcej na kontestowaniu Marszu Niepodległości stracił Rafał Trzaskowski. Wymyślił sobie, że kontestując Marsz Niepodległości wejdzie do gry przeciwko Donaldowi Tuskowi i odrobi pozycje, które stracił wcześniej w PO. Cała awantura przed Marszem temu służyła - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Mariusz Gierej. Gośćmi audycji byli także Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela" i Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka Marsz Niepodległości Święto Niepodległości 2021 Święto Niepodległości 11 listopada

"Jeden z najradośniejszych". Krzysztof Bosak o Marszu Niepodległości

Naprawdę jestem zbudowany. Wydaje mi się, że wszyscy wczoraj byli zadowoleni. A największy jęk zawodu słyszałem ze strony przeciwników, którzy naszykowane mieli specjalnie takie "ołtarzyki poprawności politycznej" i obok kamery, żeby mieć materiał do swoich nagrań - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, komentując czwartkowy Marsz Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Krzysztof Bosak POLSKA polityka Marsz Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021 11 listopada Konfederacja

Bruksela: otwarto wystawę poświęconą wspólnej historii Polski i Europy

"Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" to wystawa, która wczoraj została otwarta w Brukseli w Dniu Narodowego Święta Niepodległości. Ekspozycję można oglądać w kościele Notre-Dame de la Chapelle. Jej realizatorami są Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE oraz Centrum Kultury w Lublinie. Została ona dofinansowania przez Polską Fundację Narodową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021 historia Polski KULTURA Wydarzenia wystawa Unia Europejska Beata Płomecka