X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sygnały Dnia

Podatki na nowo. "Progi będą zmienione, są różne warianty"

- Słyszymy, że będzie to 30 tys. - nie mogę tego potwierdzić, ale byłbym szczęśliwy, gdyby była na takim poziomie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, odnosząc się do spodziewanego podniesienia wysokości kwoty wolnej od podatku.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA polityka Tadeusz Kościński COVID-19 pandemia Ministerstwo Finansów budżet GOSPODARKA ekonomia społeczeństwo podatki podatek

"To nie jest czas na wyjazdy i spotkania". Prof. Tomasiewicz apeluje o zachowanie rozsądku

- Prosimy o to, aby nie było zjazdów rodzinnych czy masowych spotkań w czasie Świąt Wielkanocnych - to kolejna droga do wzrostu zakażeń. Jeżeli ta wysoka liczba dziennych zachorowań będzie się utrzymywać, nie będzie satysfakcjonujących spadków, to obostrzenia zostaną utrzymane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Tomasiewicz, członek Rady Medycznej przy premierze, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia społeczeństwo Krzysztof Świątek Sygnały Dnia POLSKA

Marlena Maląg: tylko przestrzegając obostrzeń będziemy w stanie przerwać łańcuch zakażeń

- Dzisiaj priorytetem jest walka z trzecią falą pandemii. Dbajmy o swoich najbliższych. Tylko poprzez przestrzeganie obostrzeń jesteśmy w stanie przerwać ten złowrogi łańcuch zakażeń - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo Grzegorz Jankowski Sygnały Dnia POLSKA

Rekord zakażeń koronawirusem. Szef MEiN: powrót dzieci do szkół w kwietniu jest nadal realny

- Trzecia fala przebiega właśnie teraz, więc wszystko zależy od nas, od tego, czy będziemy na serio podchodzić do tego, co dzieje się na zewnątrz. Apeluję o zachowanie odpowiedzialności społecznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Grzegorz Jankowski szkoła koronawirus wirus edukacja COVID-19 Koronawirus w Polsce

"To dla nas ogromna szansa". Minister klimatu o modernizacji systemu energetycznego

- Rozłożenie modernizacji naszego sektora energetycznego na 20 lat to 300 tys. miejsc pracy oraz potrzeba zapewnienia środków na uruchomienie tych inwestycji. To dla nas ogromna szansa i potężne wyzwanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister klimatu Michał Kurtyka.
Zobacz więcej na temat:  michał kurtyka ministerstwo klimatu klimat środowisko energetyka infrastruktura inwestycje gospodarka polska Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

"Szczepionka to jedyna szansa na powrót do normalności". Marlena Maląg apeluje do seniorów

- Dane, które wczoraj przez EMA zostały potwierdzone, tak naprawdę wskazują, że szczepienie jest jedynym możliwym wyjściem, powrotem do normalności, przede wszystkim zapanowaniem nad III falą pandemii. Dlatego ja bym zaapelowała do państwa: szczepmy się, bo to jest jedyna możliwość powrotu do normalności - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA Marlena Maląg szczepienia szczepionka pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce społeczeństwo

Spór o unijny Fundusz Odbudowy. Schreiber: nie rozumiem postawy Solidarnej Polski

- Mam nadzieję, iż efektem rozmów w koalicji nt. unijnego Funduszu Odbudowy będzie jego poparcie w parlamencie przez wszystkich posłów Zjednoczonej Prawicy - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka PiS Łukasz Schreiber Katarzyna Gójska Unia Europejska koronawirus COVID-19 zjednoczona prawica

Müller: obostrzenia i regulacje ograniczają zasięg epidemii

- Gdybyśmy w ogóle znieśli obostrzenia, to sytuacja mogłaby wyglądać jak w Portugalii. Kilka tygodni temu w tym kraju doszło do takiej liczby zachorowań, że - biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Polski - u nas byłoby to 55-60 tys. zachorowań dziennie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Müller Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia szczepionka szczepienia Piotr Gociek Sygnały Dnia POLSKA

Powrót do szkół po Wielkanocy? Przemysław Czarnek wyjaśnia

-  Jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, będziemy stosować się do obostrzeń, to jestem optymistą, myślę, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Sygnały Dnia polityka Katarzyna Gójska Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła edukacja koronawirus wirus

"To jest wręcz lawinowy wzrost zakażeń". Wiceminister zdrowia ostrzega

- W ciągu ostatniej doby przybyło prawie pół tysiąca nowych pacjentów z koronawirusem, 69 osób trafiło pod respiratory - to są bardzo niepokojące liczby. Niestety widzimy zauważalny wzrost liczby pacjentów z COVID-19 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia szczepienia szczepionka społeczeństwo Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Poseł Lewicy o słowach Trzaskowskiego: zanim zacznie się oceniać innych, warto ocenić siebie

- Wystartował ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego i jest tam mniej obserwujących niż ja sama dostałam głosów w Warszawie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Anna Maria Żukowska. Odnosiła się do wypowiedzi prezydenta Warszawy i perspektyw współpracy w opozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia lewica Rafał Trzaskowski polityka Katarzyna Gójska

Prezes Agencji Rezerw Strategicznych o opóźnieniach w dostawach szczepionek na COVID-19

- Będą to połączone dwie dostawy. Jedna zaległa z wczoraj oraz ta zaplanowana na poniedziałek. Będzie to ok. 300 tys. dawek szczepionki. Poradzimy sobie z tą sytuacją. Nie ma żadnego ryzyka dla pacjentów, którzy czekają na szczepienia przeciw COVID-19 - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Sygnały Dnia Katarzyna Gójska POLSKA