X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Sygnały Dnia

Kurtyka o kopalni Turów: impas w negocjacjach z Czechami ma podłoże polityczne

- Mamy do czynienia z sytuacją precedensową, wyjątkową również jak na procedowanie takich spraw przed instytucjami UE, strona polska przedstawiła bardzo kompleksową argumentację, pokazującą zarówno kwestie bezpieczeństwa energetycznego Polski, jak i regionu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.
Zobacz więcej na temat:  energia środowisko michał kurtyka ministerstwo klimatu POLSKA polityka Sygnały Dnia Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Czechy

Andrzej Dera o sytuacji na granicy z Białorusią

- To zaplanowana polityka Łukaszenki i próba destabilizacji UE oraz krajów graniczących z Białorusią. Jeżeli będą kierować migrantów rzeką Bug, to będzie to droga śmierci - powiedział Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Andrzej Dera Katarzyna Gójska Białoruś imigracja straż graniczna

Prezes PFN: staramy się stworzyć młodym sportowcom komfort rywalizacji i treningów

Na 300 zakwalifikowanych sportowców, 87 to byli beneficjenci programu PFN Team 100. Na 14 zdobytych medali na igrzyskach olimpijskich - dziewięć medali zdobyli nasi beneficjenci. Z kolei na igrzyskach paraolimpijskich na 25 zdobytych medali - siedem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Marcin Zarzecki Piotr Gociek POLSKA Polska Fundacja Narodowa SPORT igrzyska olimpijskie społeczeństwo

KE zwraca się o nałożenie kar na Polskę. Komentarz P. Muchy

Rzeczpospolita Polska nie delegowała żadnych kompetencji dotyczących organizacji wymiaru sprawiedliwości i w tym zakresie pozostajemy absolutnie na gruncie porządku konstytucyjnego i porządku krajowego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia doradca prezydenta Paweł Mucha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Paweł Mucha kancelaria prezydenta Andrzej Duda prezydent Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska sądownictwo Komisja Europejska Sąd Najwyższy

Wąsik: Łukaszenka klaskał jak widział działania opozycji

- Za sprawą działań opozycji na wschodniej granicy Łukaszenka uznał, że jego działania mają sens, bo doprowadziły do kolejnej zwady w kraju. Łukaszenka klaskał i uśmiechał się, jak widział działania opozycji w Polsce - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Maciej Wąsik Katarzyna Gójska PiS Białoruś wojsko straż graniczna

Prof. Krasnodębski o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

- Sytuacja jest bardzo poważna. Białoruś to mały, ale groźny reżim. Musimy wzmacniać nasze siły obronne, a kraje UE muszą nauczyć się myślenia o polityce w kategoriach realnych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sygnały Dnia Krzysztof Świątek Zdzisław Krasnodębski PiS Białoruś wojsko Unia Europejska Europa Krzysztof Świątek

"Mamy do czynienia z uderzeniem w bezpieczeństwo państwa". Szef KPRM o niszczeniu zasieków na granicy

- To jest absolutnie skandaliczne i niedopuszczalne. Mamy do czynienia z uderzeniem w bezpieczeństwo państwa. Możemy się zastanawiać, jakie są rzeczywiste intencje osób, które podejmują takie działania - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef KPRM Michał Dworczyk, odnosząc się do działań kilkunastu osób, które niszczyły zasieki na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  Michał Dworczyk Białoruś Rosja granica reżim służby i bezpieczeństwo straż graniczna Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

"Skrajna głupota albo dywersja". Sachajko o przecinaniu płotu na granicy z Białorusią

W Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, odnosząc się do zatrzymania Bartosza K., stwierdził, że jest on "bardzo znaną osobą". - Widziałem jego występ, kiedy kładł się na ulicy, a potem ożył i wstał - mówił poseł Kukiz '15.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś granica imigranci w Europie opozycja straż graniczna Fundacja Otwarty Dialog Jarosław Sachajko Katarzyna Gójska POLSKA polityka Sygnały Dnia

"Sport otworzył mnie na ludzi". Niepełnosprawny sportowiec o swoim życiu

- Kiedyś uważałem, że moja niepełnosprawność jest problemem i przez całe życie będę siedział w czterech ścianach. Okazało się jednak, że mogę normalnie trenować - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Biernat, niepełnosprawny sportowiec. W Tokio rozpoczynają się igrzyska paraolimpijskie, w których wezmą udział reprezentanci Polski. Co trzeba zrobić, aby móc uprawiać sport tak, jak oni?
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Karolina Rożej aktywność fizyczna Klaudia Porębska Katarzyna Gójska igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 niepełnosprawni niepełnosprawność