more_horiz
PR24 Portal
Section05
Syria

Szef unijnej dyplomacji apeluje o hojne wsparcie dla Syrii. Polska przypomina o potrzebach Ukrainy

Szef unijnej dyplomacji zaapelował o hojne wsparcie finansowe dla Syrii, która od 2011 roku jest pogrążona w wojnie domowej i kryzysie humanitarnym. Josep Borrell mówił o tym podczas międzynarodowej konferencji darczyńców w Brukseli organizowanej przez Unię Europejską i ONZ. Polska z kolei przypomina o potrzebach napadniętej przez Rosję Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska fundusze unijne Bliski Wschód Syria Ukraina Beata Płomecka

"Piękny i inspirujący film". Hanna Polak o swojej najnowszej produkcji

- Film jest historią, która niesie nadzieję, pokazuje piękno człowieczeństwa, siłę, hart ducha. Pokazuje niezłomnych ludzi, którzy mają niezwykłą cierpliwość i determinację do tego, żeby osiągnąć swoje cele. Myślę, że to jest bardzo piękny i inspirujący film - mówi Hanna Polak, reżyserka, dokumentalistka, reporterka wojenna o swoim najnowszym filmie przedstawiający ludobójstwo społeczności Jazydów. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha Irak Syria kino FILM ludobójstwo

Caritas działa na Bliskim Wschodzie. "Udało się wspomóc blisko 10 tys. rodzin"

- Przez pięć lat trwania programu udało się wspomóc blisko 10 tys. rodzin przez ponad 20 tys. polskich darczyńców. Program odbił się szerokim echem. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim po stronie polskiej, którzy zdecydowali się go wesprzeć - tak o programie "Rodzina rodzinie" na Bliskim Wchodzie powiedział w Polskim Radiu 24 specjalista ds. komunikacji Caritas Polska Maciej Dubicki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Caritas Caritas Polska polska pomoc Syria Wojna w Syrii Bliski Wschód kryzys kryzys gospodarczy POLSKA rodzina

Szwecja: kobieta z zarzutem zbrodni wojennej. Miała zwerbować syna do szeregów Państwa Islamskiego

Obywatelka Szwecji została oskarżona o przyczynienie się do zwerbowania swojego 12-letniego syna przez terrorystyczną organizację Państwo Islamskie (IS). W latach 2013-16 chłopiec był żołnierzem w Syrii, zginął na wojnie w wieku 16 lat. W związku z tym na kobiecie ciąży zarzut zbrodni wojennej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT terroryzm Europa Szwecja ISIS Syria Państwo Islamskie

"Jej najemnicy kreślą mapę rosyjskich wpływów na świecie". Parafianowicz o Grupie Wagnera

- Zjawisko najemnictwa znane jest od setek lat, jednak Rosjanie doprowadzili to pojęcie do niewyobrażalnych rozmiarów i ściśle powiązali z interesami państwa. Chodzi o realizację interesów ekonomicznych Rosji w Afryce, na Bliskim Wschodzie, Ukrainie. O próbę geopolitycznej zmiany - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Zbigniew Parafianowicz, autor książki "Prywatne armie świata". Rada Unii Europejskiej zdecydowała o nałożeniu sankcji na Grupę Wagnera, rosyjską prywatną firmę wojskową.
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojsko ŚWIAT Unia Europejska Syria Europa Polskie Radio 24
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem