more_horiz
PR24 Portal
Section05

Szczecin

"Śmierć nastolatka bez związku z publikacją Radia Szczecin". Pełnomocnik poseł PO zabrał głos

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" pełnomocnik poseł PO Magdaleny Filiks odniósł się do tragicznej śmierci jej 16-letniego syna. Jak powiedział, "każdy nastolatek ma swoje problemy". - Nigdy nie twierdziliśmy, że Mikołaj popełnił samobójstwo z powodu publikacji Radia Szczecin i hejtu, który się na niego wylał - mówił adwokat Mikołaj Marecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media Platforma Obywatelska pedofilia Szczecin

Afera pedofilska w PO. Sakiewicz: politycy Platformy chcą zastraszyć ludzi zajmujących się tą sprawą

- Platforma Obywatelska zrobiła wszystko, co mogła, żeby zastraszyć ludzi, którzy chcieli się zajmować aferą pedofilską w Szczecinie - największą chyba aferą pedofilską w Platformie. Oni chcą ścigać papieża, a sami mają gigantyczne problemy. I to świeże problemy: takie, które można wyjaśnić od ręki, jeśli ma się odrobinę dobrej woli - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Sakiewicz polityka Platforma Obywatelska pedofilia Szczecin

Dewastacje, ataki werbalne, hejt. Przemysł pogardy totalnej opozycji rośnie w siłę

- Nasi przeciwnicy polityczni są bezsilni. To jest jedyna ich reakcja na bardzo trudną i niewygodną sytuację - powiedział w rozmowie z TVP Szczecin regionalny sekretarz PiS Witold Witkowski komentując zdewastowanie szczecińskiej siedziby jego partii. Działacz stołecznej młodzieżówki PiS mówi zaś o hejcie i nagonce wobec siebie, a wiceminister kultury - o przemyśle pogardy rozkręconym po 2015 roku. Przedstawiciele totalnej opozycji od lat nie unikają bowiem agresywnej retoryki w stosunku do swoich przeciwników politycznych - zapowiadali m.in. "strząsanie pisowskiej szarańczy", czy "dożynanie watahy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja PiS agresja regiony Szczecin zachodniopomorskie

Zachodniopomorskie: nakręciła falę hejtu na nastolatka. Pracuje w urzędzie u marszałka Geblewicza

Urzędniczka pracująca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego oskarżyła ucznia jednego z legnickich liceów o "podłożenie ukrytej kamerki w damskiej toalecie jednej ze szkół". Miał także podglądać uczennice przebywające w toalecie - informuje portal tvp.info. Na nastolatka szybko wylała się fala hejtu, choć... informacje o podłożeniu kamerki nie zostały oficjalnie potwierdzone. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo regiony Szczecin szkoła zachodniopomorskie

Po tragedii w Szczecinie. Sakiewicz: grożono śmiercią mnie i moim kolegom

- Nie zamierzałem się odzywać w tej sprawie w ogóle, dopóki moi dziennikarze nie dostali gróźb śmierci. Ja też takie groźby dostałem, dostaję je ciągle. To, że się grozi śmiercią moim kolegom, którzy nie mieli nic wspólnego z tymi publikacjami, jest przekroczeniem granicy, za którą musi być tylko i wyłącznie potępienie dla tych, którzy to robią i organizują - podkreślił w rozmowie z TVP Info Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Sakiewicz polityka Platforma Obywatelska pedofilia Szczecin

Manasterski o "perfidnej rozgrywce PO". "Zamiast walczyć z pedofilią, Platforma uderza w media publiczne"

- To niebywałe, Platforma Obywatelska, zamiast rozliczyć samą siebie, za swoją nieodpowiedzialność, błędy (...), atakuje dziennikarzy i wywołuje ogromną spiralę hejtu - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. Chodzi o sprawę śmierci 16-letniego chłopca ze Szczecina i pedofilii w strukturach PO. Politycy Platformy winą za tragedię obarczają redakcje, które ujawniły ten problem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska pedofilia Szczecin Magdalena Drohomirecka

Tragedia w Szczecinie. Czarnek zapowiada pozew przeciw politykowi PSL. "To, co robią, jest haniebne"

Musiałem zareagować, bo to, co oni robią, jest haniebne - powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek, odnosząc się do swojego wpisu na Twitterze, w którym zapowiada wystosowanie prywatnego aktu oskarżenia przeciwko Jakubowi Stefaniakowi. Polityk PSL Stefaniak pomówił Czarnka o "udział w nagonce", która miała przyczynić się do śmierci 16-latka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek Szczecin

TVP Info: poseł Platformy Obywatelskiej ujawnił informacje pozwalające na identyfikację ofiar pedofila z PO

W Szczecinie zmarł 16-letni syn posłanki PO Magdaleny Filiks. Politycy tej partii (m.in. Donald Tusk, Sławomir Nitras) oraz bliskie im media głównego nurtu próbują użyć śmierci chłopca do walki politycznej. Winą za tragedię obarczają redakcje, które ujawniły problem pedofilii w PO i zwróciły uwagę na pracującego kilkanaście lat z dziećmi przestępcę Krzysztofa F. Jak podkreśla tvp.info, to poseł PO Piotr Borys jako pierwszy ujawnił informacje, które ostatecznie pozwoliły ustalić tożsamość ofiar Krzysztofa F., i zrobił to w trakcie programu na żywo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska pedofilia TVPinfo regiony Szczecin zachodniopomorskie

Genetyk: nie można wykluczyć, że uda się zidentyfikować któregoś z rycerzy spod Grunwaldu

Zespół naukowców z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zajmuje się badaniem szczątków m.in. rycerzy poległych w bitwie pod Grunwaldem. – W tej chwili szykujemy się do badań genetycznych – mówił PAP kierownik Katedry Medycyny Sądowej PUM dr hab. n. med. Andrzej Ossowski.
Zobacz więcej na temat:  bitwa pod grunwaldem genetyka Szczecin badanie rycerstwo średniowiecze rekonstrukcja

Czy terminal w Szczecinie może trafić w białoruskie ręce? W tle syn Łukaszenki i bezpieczeństwo energetyczne kraju

Na antenie Polskiego Radia 24, wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk odniósł się do możliwości przejęcia przez syna Aleksandra Łukaszenki udziałów w terminalu paliwowym Szczecin-Świnoujście, a dokładniej - spółce, która nią zarządza. Doniesienia medialne pojawiające się od co najmniej miesiąca powodują zaniepokojenie nie tylko przedsiębiorców z polskiego rynku paliwowego, ale także rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA terminal Szczecin GOSPODARKA infrastruktura