X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Szwecja

"Zatrzymać ludobójstwo". Bliscy ofiar COVID-19 oskarżają szwedzki rząd

W Sztokholmie z każdym dniem przed szwedzkim parlamentem przybywa kwiatów składanych przez tych, którzy w wyniku epidemii choroby COVID-19 stracili bliskich. Liczba zgonów codziennie wzrasta, a rodziny zmarłych krytykują działania rządu. - To nie są tylko statystyki. To ludzie, którzy mogliby nadal żyć - ocenia córka jednej z ofiar.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Szwecja Sztokholm koronawirus pandemia COVID-19

TYLKO U NAS Szwedzka strategia kontra reszta świata. Kto ma rację w walce z koronawirusem?

Szwecja ma bardzo liberalne podejście w walce z koronawirusem. Jedynym obostrzeniem wprowadzonym przez rząd jest zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Szkoły, restauracje, sklepy działają jak przed epidemią. O to, czy taka strategia jest najlepsza na wytworzenie tzw. odporności stadnej zapytaliśmy epidemiolog. Z kolei Polka mieszkająca w Szwecji opowiedziała nam, jak na co dzień wygląda tam życie w dobie pandemii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Szwecja koronawirus pandemia COVID-19

Szwecja jako kolejny kraj chce śledztwa ws. źródła koronawirusa

Szwecja planuje wystąpić do Unii Europejskiej z wnioskiem o zainicjowanie śledztwa mającego wyjaśnić pochodzenie koronawirusa, który wywołał pandemię. Hongkońskie media zwracają uwagę, że przyczyni się to do jeszcze większego pogorszenia i tak nie najlepszych relacji Pekinu i Sztokholmu. Chińskie władze przetrzymują bowiem na swoim terytorium jednego z hongkońskich księgarzy, który ma szwedzkie obywatelstwo.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Szwecja Chiny