X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Szwecja

"Przeciwstawiamy się wszelkim formom rasizmu i antysemityzmu". Piotr Gliński na Forum Pamięci o Holokauście

- Podejmowane są liczne wysiłki, aby zapobiegać antysemityzmowi we wszystkich dziedzinach życia - powiedział na Międzynarodowym Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu w Malmoe wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Wskazał, że edukacja i podnoszenie świadomości na temat Holokaustu to kluczowe priorytety Polski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piotr Gliński antysemityzm Żydzi Szwecja

"Nie ma zgody na stawianie Polski w gronie współsprawców". Piotr Gliński przed Forum Pamięci o Holokauście

- Pamiętamy, kto był sprawcą, a kto nie. Jesteśmy tutaj obecnie po to, żeby o tym jasno mówić. Nie ma zgody na zakłamywanie historii i stawianie Polski w gronie współsprawców - mówił przed Międzynarodowym Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu w Malmoe wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Żydzi Holokaust Szwecja

Dwudniowa wizyta Piotra Glińskiego w Szwecji. Wicepremier złożył kwiaty na cmentarzu Norra Kyrkogarden w Lund

Od złożenia kwiatów na cmentarzu Norra Kyrkogarden w Lund wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński rozpoczął swoją dwudniową wizytę w Szwecji. Na cmentarzu znajduje się kwatera Polaków, byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Piotr Gliński Szwecja Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Rośnie zainteresowanie elektrycznymi ciężarówkami. Volvo z dużym zamówieniem

Od prawie 100 lat Volvo produkuje samochody dostawcze i ciężarowe. Firma jest jedną z najpopularniejszych marek w sektorze ciągników siodłowych. Koncern idzie z duchem czasu i zamieszcza w swojej ofercie ciężarówki elektryczne - zainteresowanie jest większe, niż można było przypuszczać! 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochody elektryczne volvo transport Polskie Radio elektromobilność fabryka fabryka przyszłości Szwecja ŚWIAT

Volvo naprawi pół miliona aut? Wykryto problem z poduszkami powietrznymi

Niemal 500 tys. egzemplarzy modeli S60 i S80 nie nadaje się do użytku. Wszystkiemu winne jest zużycie materiałów odpowiadających za nadmuchiwanie poduszek powietrznych - w przypadku kolizji latające odłamki aparatury bezpośrednio zagrażają życiu pasażerów auta.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody volvo bezpieczeństwo awarie Stany Zjednoczone Szwecja Polskie Radio naprawa śmierć wypadek

"Mamy wspólną ocenę zagrożeń związanych z agresywną polityką rosyjską". Szef BBN po polsko-szwedzkim spotkaniu

- Szwecja to jeden z najważniejszych partnerów Polski w basenie Bałtyku. Mamy wspólną ocenę zagrożeń związanych z agresywną polityką rosyjską - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch po polsko-szwedzkim "okrągłym stole" w BBN.
Zobacz więcej na temat:  Rosja bezpieczeństwo Szwecja Polityka zagraniczna Polski dyplomacja BBN POLSKA polityka

ABBA powraca z nowym albumem. Jacek Wójcicki: w muzyce pop są nie do pobicia

Legendarny zespół ABBA po 40 latach powraca z nowym albumem studyjnym "Voyage". Grupa da serię koncertów w Londynie, na których jednak nie pojawi się osobiście na scenie. Członków zespołu zastąpią ich cyfrowe awatary. - Oni wyprzedzają tutaj epokę. Są prekursorami muzyki i technologii i w popie są nie do pobicia - mówił w "Muzycznej Jedynce" śpiewak Jacek Wójcicki. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Pop piosenka album ABBA Jacek Wójcicki Maria Szabłowska Szwecja