X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Szymon Szynkowski

Wiceszef MSZ: sytuacja polskich kierowców w Anglii z godziny na godzinę się poprawia

Wiceminister Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował na Twitterze, że sytuacja polskich kierowców w Dover w Anglii z godziny na godzinę zdecydowanie się poprawia. Jak napisał, na trasie M20 (autostradzie dojazdowej do portu), "pozostała kolejka dwustu ciężarówek, która systematycznie się zmniejsza. Konsulowie i wolontariusze nadal pomagają dystrybuować wodę, gaz i żywność wśród kierowców".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania kierowca Europa Szymon Szynkowski MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych pandemia kierowcy

Polityk Koalicji Obywatelskiej: budżet unijny został dobrze wynegocjowany

- Polska dostanie duże pieniądze. Budżet i fundusz odbudowy zostały dobrze wynegocjowane. Niepotrzebnie pomagaliśmy Węgrom w ich rozgrywce - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, który z wiceszefem MSZ Szymonem Szynkowskim vel Sękiem wziął udział w piątkowej "Debacie Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Europa rząd Mateusza Morawieckiego Szymon Szynkowski Paweł Kowal Antoni Trzmiel

"Oczekujemy śledztwa i zapewnienia bezpieczeństwa Polakom". MSZ zwraca się do ambasady Holandii ws. eksplozji

Zwróciliśmy się do ambasady Niderlandów z wyrazami zaniepokojenia, oczekiwaniem szczegółowego i pilnego śledztwa w sprawie - napisał w mediach społecznościowych wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. W środę nad ranem doszło do kolejnej eksplozji w polskim sklepie w Holandii. 
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polonia Holandia Polacy za granicą Szymon Szynkowski

"Oczekujemy śledztwa i zapewnienia bezpieczeństwa Polakom". MSZ zwraca się do ambasady Holandii ws. eksplozji

Zwróciliśmy się do ambasady Niderlandów z wyrazami zaniepokojenia, oczekiwaniem szczegółowego i pilnego śledztwa w sprawie - napisał w mediach społecznościowych wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. W środę nad ranem doszło do kolejnej eksplozji w polskim sklepie w Holandii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Holandia Szymon Szynkowski MSZ służby i bezpieczeństwo

Negocjacje ws. budżetu UE. Wiceszef MSZ: Trzaskowski i opozycja usiłują osłabić mandat rządu

- Przedstawiciele opozycji, w tym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, nie przegapią żadnej okazji, by wykorzystać sytuację dot. budżetu UE do wewnętrznej gry skierowanej przeciwko polskiemu rządowi; usiłują oni osłabić jego mandat - mówi portalowi wPolityce.pl wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Rafał Trzaskowski Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Wiceszef MSZ: to nie Polska i Węgry cokolwiek blokują, ale ci, co forsują mechanizm pozatraktatowy

- Sytuacja wbrew pozorom jest dość jasna. My opowiadamy się po pierwsze za tym, żeby trzymać się traktatów, a po drugie opowiadamy się za tym, żeby trzymać się konkluzji Rady Europejskiej z lipca, które to konkluzje na tych traktatach właśnie bazują - podkreślił w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk w odpowiedzi na pytanie o polskie oczekiwania względem negocjacji budżetowych UE. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Węgry budżet ue budżet UE 2021-2027 Szymon Szynkowski MSZ

Wiceszef MSZ: nie godzimy się na arbitralność kryteriów przyznawania funduszy UE

- Z punktu widzenia polskiego podatnika, problemem jest to, że mielibyśmy się zgodzić na konstrukcję, w której pieniądze z budżetu Unii są dysponowane według kryteriów, które ustala Komisja Europejska, zgodnie z tym, co uważa za praworządne, a czego nie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. - Oczywiście, nie zgodzimy się na ten mechanizm, stąd nasza zapowiedź weta - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Szymon Szynkowski polityka POLSKA Polska w Unii Europejskiej

Szynkowski vel Sęk: mechanizm warunkowości to próba obejścia traktatów unijnych

- Mamy do czynienia w odniesieniu do Polski z próbą obejścia traktatów mechanizmem warunkowości, który - w mojej opinii i w opinii także polskiego rządu - nie ma właściwego umocowania prawnego w traktatach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Szymon Szynkowski Stanisław Janecki POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Unia Europejska budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027

Szynkowski vel Sęk: mechanizm warunkowości to próba obejścia traktatów unijnych

- Mamy do czynienia w odniesieniu do Polski z próbą obejścia traktatów mechanizmem warunkowości, który - w mojej opinii i w opinii także polskiego rządu - nie ma właściwego umocowania prawnego w traktatach - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski Stanisław Janecki polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Unia Europejska budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027

#Polonia4Neighbours. Apel MSZ do Polaków za granicą o udział w akcji

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do dotychczasowych działań solidarnościowych Polonii, zaapelował o wznowienie akcji #Polonia4Neighbours w związku z drugą falą koronawirusa i w ramach działań mających na celu zapobieganie skutkom pandemii. Zadeklarował, że nasi rodacy za granicą mogą liczyć na współdziałanie z polskimi ambasadami i konsulatami.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Szymon Szynkowski Polonia Polacy za granicą

Wiceszef MSZ: to Niemcy muszą przezwyciężyć nienaprawione krzywdy wojny

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk oświadczył, że to Niemcy muszą przezwyciężyć nienaprawione krzywdy wojny. Wiceszef MSZ w tekście dla "Politico" odniósł się do tekstu Williama Echiksona. Dyrektor brukselskiego biura organizacji Unia Europejska na rzecz Postępowego Judaizmu ocenił, że Niemcy potrafiły się zmierzyć ze swoją trudną historią i pytał, dlaczego nie może tego zrobić Polska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Niemcy Szymon Szynkowski