more_horiz
PR24 Portal
Section05
Szymon Szynkowski

Szynkowski vel Sęk dla tygodnika "Spiegel": chcemy więcej działań od Niemiec, a nie pustych obietnic

Wiceminister spraw zagranicznych RP Szymon Szynkowski vel Sęk w wywiadzie dla tygodnika "Spiegel" mówił, że w czasie wojny na Ukrainie Niemcy składają dużo obietnic, ale nie idą za tym działania. "W tej sytuacji oczekujemy więcej od największego i najsilniejszego kraju w UE" - podkreślił wiceszef polskiego resortu dyplomacji.    
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosja Szymon Szynkowski

Ambasada RP w Moskwie oblana czerwoną substancją. Wiceszef MSZ: pożywka dla propagandy, która chce odwrócić uwagę od wojny

Jak powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk, oblanie polskiej ambasady w Moskwie czerwoną substancją może być odwetem za oblanie cieczą rosyjskiego ambasadora w Warszawie. Wiceminister spraw zagranicznych zaznaczył na antenie TVP Info, że taka odpowiedź nie jest zaskoczeniem, i wskazał, że to "pożywka dla propagandy, która próbuje odwrócić uwagę od wojny na Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja stosunki polsko-rosyjskie Moskwa Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ

Wiceszef MSZ: po wojnie trafiliśmy w objęcia okrutnego totalitaryzmu, który przyniósł więcej ofiar niż faszyzm

Rosja przedstawia 9 maja jako "święto zwycięstwa". Tymczasem po II wojnie światowej trafiliśmy pod jarzmo kolejnego totalitaryzmu, który przyniósł więcej ofiar od hitlerowskiego, niemieckiego faszyzmu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ, pytany o obchodzoną przez Rosję rocznicę 9 maja. Apelował, by szerzyć wiedzę na ten temat i dbać o to, by rosyjska propaganda w tej sprawie nie kiełkowała również w państwach spoza regionu Europy Środkowo-Wschodniej, które miały inne doświadczenia historyczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina Szymon Szynkowski II wojna światowa

"MSZ będzie wspierać akcję poszukiwania nagrań PR"

- Wśród zadań MSZ jest nie tylko dyplomacja klasyczna, związana z gwarantowaniem bezpieczeństwa Polski, wsparciem Ukrainy, ale i publiczna, która zakłada między innymi poszukiwanie polskości, zaginionego dziedzictwa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do akcji poszukiwania nagrań Polskiego Radia z września 1939 roku. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina Szymon Szynkowski Katarzyna Gójska Polskie Radio II wojna światowa

Wsparcie Ukrainy po wojnie. Szynkowski vel Sęk: Polska jest w gronie tych najbardziej ambitnych krajów

- Jeżeli dzisiaj nie powstrzymamy Federacji Rosyjskiej i nie podejmiemy wystarczająco aktywnych działań, przeciwstawiając się rosyjskiej agresji, to Rosja sama się nie zatrzyma. To my musimy ją zatrzymać i Polska do tego nieustannie nawołuje - podkreślił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk (PiS). Gośćmi audycji "Sztuka słuchania" byli także prof. Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), prof. Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) i Mariusz Kałużny (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Szymon Szynkowski Paweł Kowal Władysław Teofil Bartoszewski wojna 2022 Ukraina

Szynkowski vel Sęk: MSZ i polskie placówki na całym świecie włączają się w akcję poszukiwań historycznych płyt

- Wzrasta Ilość obszarów, w których realizujemy współpracę z Polskim Radiem - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Polskie Radio zainicjowało dziś akcję "Czarny Neseser", w ramach której poszukiwane są metalowe płyty z nagraniami z 1939 r. Pomoc w poszukiwaniach zadeklarowało MSZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Płyty Polskiego Radia media MSZ IPN Rada Mediów Narodowych Szymon Szynkowski

Węgry przeciwne sankcjom na rosyjskie surowce. Polska wzmacnia presję. "Będziemy przekonywać do końca"

- Rosja to nie jest partner do współpracy w jakiejkolwiek formule i Węgry powinny to rozumieć - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, pytany o sprzeciw Budapesztu wobec sankcji na rosyjskie surowce. - Do końca będziemy rozmawiać z naszymi węgierskimi partnerami, przekonując ich, że (...) nie należy narażać naszych dobrych kontaktów odwracając oczy w stronę Rosji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rosja sankcje wojna 2022 Węgry Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski

Lider niemieckiej opozycji pojechał na Ukrainę. Wiceszef MSZ RP: gest, którego brakuje ze strony kanclerza

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyjął we wtorek wieczorem lidera niemieckiej opozycji Friedricha Merza. Jak skomentował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk, na podobny gest nie zdobył się szef niemieckiego rządu - Olaf Scholz.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Europa wojna 2022 Ukraina Rosja ŚWIAT Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski

Polska wzmacnia presję na Niemcy. Wiceszef MSZ: embargo na surowce z Rosji jest konieczne

- Niemieckie dostawy broni ciężkiej na Ukrainę to krok, za którym muszą pójść decyzje o nałożeniu sankcji na sektor energetyczny. Embargo na ropę i gaz są konieczne, by zatrzymać rosyjską agresję - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Jak podkreślił, będzie o to apelował na spotkaniach z niemieckimi politykami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja wojna 2022 Berlin ropa naftowa gaz Ministerstwo Spraw Zagranicznych embargo sankcje Szymon Szynkowski

Szymon Szynkowski vel Sęk: gdy Ukraina wymaga wsparcia, może liczyć na polskich polityków

Wtedy, kiedy na Ukrainie dzieją się sprawy kluczowe, rozstrzygające, kiedy Ukraina wymaga wsparcia, może liczyć na polskich polityków - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk komentując wizytę prezydenta Andrzeja Dudy wraz z prezydentami Litwy, Łotwy i Estonii na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Ukraina wojna na Ukrainie Gitanas Nauseda Wołodymyr Zełenski Szymon Szynkowski

Wiceszef MSZ dla "Le Figaro": Rosja chce zwasalizować kraje ościenne

- Nie wolno być naiwnym. Dopóki Rosja nie wycofa się z Ukrainy i będzie nadal atakować cywilów, nie można uwierzyć, że ma wolę zmienienia czegokolwiek w swoich planach. A one są takie: należy zrobić z Ukrainy państwo wasalne i przetestować reakcję Zachodu na ewentualne ataki na Mołdawię, kraje bałtyckie, czy wręcz Polskę - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział w wywiadzie dla "Le Figaro".
Zobacz więcej na temat:  Szymon Szynkowski ŚWIAT Francja Rosja Ukraina wojna 2022 Ministerstwo Spraw Zagranicznych Europa

Wiceszef MSZ: Putina powstrzyma tylko zdecydowana postawa wszystkich europejskich polityków

Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ powiedział, że "musimy powstrzymać cierpienie kobiet i dzieci na Ukrainie". Podkreślił, że "tylko zdecydowana postawa ze strony wszystkich europejskich polityków oraz odwaga zarządzania w kryzysie może pozwolić nam powstrzymać tę agresję". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 Rosja Ukraina Władimir Putin Szymon Szynkowski sankcje
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem