more_horiz
PR24 Portal
Section05
TVPinfo

RAPORT SPECJALNY Atak na Magdalenę Ogórek. Prezydent: oceniam to fatalnie

W sobotę grupa osób protestujących przed siedzibą TVP Info zaatakowała słownie dziennikarkę Magdalenę Ogórek. Uniemożliwili jej wyjazd spod budynku, porysowali i okleili ulotkami jej auto. Policja skierowała do sądu wnioski o ukaranie czterech z dziesięciu uczestników zajścia – poinformował wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Atak wzbudził szeroką reakcję polityków i dziennikarzy w kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek atak TVPinfo Joachim Brudziński polityka

Rachoń: atak na Magdalenę Ogórek nie powinien mieć miejsca

- Atak na Magdalenę Ogórek popłynął ze strony środowisk, które na sztandarach niosą hasła demokracji i identyfikują się z pojęciami takimi jak Obywatele RP. Bezpośredni atak na dziennikarza jest dowodem na to, że cały ten ruch jest zaprzeczeniem haseł, które głosi - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz Michał Rachoń. Gościem audycji był również Jarosław Włodarczyk, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziennikarstwo polityka Michał Rachoń Łukasz Warzecha TVPinfo Magdalena Ogórek

MSZ: wywiad Polki zgwałconej w Rimini to fake news

Włoski dziennik "La Repubblica" opublikował wywiad z Polką zgwałconą w Rimini, w którym m.in skrytykowała wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego za wykorzystanie jej osobistej tragedii do celów politycznych. Tymczasem, jak informuje portal TVP Info powołując się na Ministerstwo Spraw Zagranicznych, kobieta ani jej partner nie wypowiadali się do tej pory do żadnych mediów.
Zobacz więcej na temat:  Włochy POLSKA prasa Ministerstwo Spraw Zagranicznych fake news TVPinfo

Będą kolejne taśmy. Donald Tusk ma się czego bać?

– Donald Tusk może być jedną z osób, które drżą przed publikacją kolejnych nagrań – powiedział Piotr Pałka z portalu rebelya.pl. Skomentował w ten sposób opublikowanie nowych rozmów z restauracji "Sowa & Przyjaciele", gdzie w prywatnych i bulwersujących rozmowach nagrani zostali członkowie rządu premiera Donalda Tuska. Do tematu odniósł się w Polskim Radiu 24 również Roman Mańka z Fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa afera podsłuchowa Platforma Obywatelska TVPinfo Donald Tusk POLSKA

Rabiej: atak na organizacje pozarządowe był niepotrzebny

– Cieszę się, że wicepremier dostrzegł wodospady kłamstwa, które leją się czasem w "Wiadomościach". Niektóre materiały były mocno zmanipulowane – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Piotr Gliński na antenie TVP Info skrytykował telewizję publiczną za informacje dotyczące powiązań rodzinnych części działaczy sektora publicznego.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński media Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego TVPinfo Nowoczesna TVP