more_horiz
PR24 Portal
Section05
TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Przeszczep to dar życia. 6-letnia Lenka czeka na nowe serce

6-letnia Lenka walczy z niezwykle rzadką chorobą, kardiomiopatią restrykcyjną. Jedynym ratunkiem jest przeszczep serca. Dzieci oczekujących na nowe serce jest w Polsce kilkoro. Osób dorosłych, których życie zależy od tego, czy otrzymają nowe organy, jest w kraju ponad 1,5 tys. Przeszczep to dar życia. Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu. 
Zobacz więcej na temat:  serce przeszczepy medycyna lekarz TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Ekspert: po Krymie pojęto słowa "dziś Gruzja, jutro Ukraina"

Pięć lat po aneksji Krymu eksperci politologii, ochotnik wojskowy, bliscy jeńców wojennych, zastanawiali się nad wnioskami, jakie dziś wyciągamy z tych wydarzeń. - Kiedyś wyśmiewano słowa Lecha Kaczyńskiego ”Dziś Gruzja, jutro Ukraina, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!”. Dziś jest inaczej – przypominał Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej. Dr Paweł Kowal mówił o archeoimperializmie Putina - który historię prawdziwą lub wyobrażoną, historyczne pretensje, próbuje wykorzystać jako uzasadnienie do wojny, aneksji i łamania prawa.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Ukraina Rosja Krym

TYLKO U NAS "Albo wino, albo woda", czyli węgierskie przysłowia

Wedle przysłowia Polacy i Węgrzy to bratnie narody, ale ile tak naprawdę wiemy o naszych "bratankach" z południa? Mądrość każdej społeczności zawiera się ponoć w przysłowiach. Mówią one też dużo o danej zbiorowości, jej obyczajach czy przyzwyczajeniach. Zapraszamy do przeglądu węgierskich przysłów, które przedstawia dla nas Anna Butrym, prezenterka i konferansjerka oraz autorka kanału "Węgierska randka". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dzień Węgierski w Polskim Radiu TYLKO U NAS

TYLKO U NAS F1.polskieradio24.pl - wejdź na stronę i ścigaj się z nami

Najlepsi kierowcy świata wyścigiem o Grand Prix Australii zainaugurują 70. sezon mistrzostw świata Formuły 1. Po ośmiu latach przerwy po raz drugi "zadebiutuje" Robert Kubica. Portal PolskieRadio24.pl z tej okazji przygotował specjalny serwis, w którym można będzie znaleźć wszystkie najważniejsze informacje związane z rywalizacją na torach. 
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica Formuła 1 sporty motorowe Moto sport TYLKO U NAS

Kuliżnikow pobił rekord, potem strzelił dyscyplinie w skroń

Podczas okraszonych wieloma rekordami świata, kończących sezon łyżwiarski zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City doszło do niespotykanej sytuacji z udziałem rosyjskich sprinterów. "Ośmieszasz siebie i swoją dyscyplinę" - grzmieli inni panczeniści. - Tak nie postępują mistrzowie - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Artur Nogal.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe łyżwiarstwo szybkie TYLKO U NAS SPORT opinie

TYLKO U NAS KE dobrze ocenia gospodarkę Polski. Może być jeszcze lepiej

Coroczny raport w ramach Semestru Europejskiego zawiera bardzo pozytywną ocenę polskiej gospodarki. Przedstawiło go w Warszawie trzech dyrektorów generalnych KE. Aneks D do raportu zawiera ważne zalecenia w kontekście polityki spójności. – Określa priorytety inwestycyjne dla naszego kraju, tak jak postrzega je KE – mówił na konferencji prasowej minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. To ważne, bo trwają prace nad wieloletnim budżetem.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska budżet ue Jerzy Kwieciński TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Więcej wojsk USA w Polsce. "To powrót Amerykanów do Europy"

- Nie tak dawno temu był w Europie moment, gdy nie było żadnego amerykańskiego czołgu zdolnego do działania. Dzisiaj ta sytuacja się diametralnie zmieniła i zaangażowanie Amerykanów oznacza powrót do stanu sprzed kilkunastu lat - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Andrzej Kiński ekspert wojskowy, redaktor naczelny miesięcznika "Wojsko i Technika".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Dyscyplinarka dla Giertycha i Dubois? Wniosek ma rozpatrywać kolega

Według senatora PiS Marka Pęka adwokaci Roman Giertych i Jacek Dubois mogli naruszyć zasady etyki zawodowej działając na szkodę swojego klienta - Geralda Birgfellnera - kierując się pobudkami politycznymi. Zawiadomienie złożone przez parlamentarzystę trafiło do Rzecznika Dyscyplinarnego mec. Krzysztofa Stępińskiego, który jest bliskim znajomym Jacka Duboisa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Roman Giertych prawo TYLKO U NAS