X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Kondrusiewicz

"Niech Chrystus narodzi się w naszych sercach". Abp Kondrusiewicz ze specjalnym apelem

Metropolita mińsko-mohylewski na Białorusi abp Tadeusz Kondrusiewicz podziękował za wspólną modlitwę, działanie i wymianę darów, które mają dopomóc w jak najszerszym otwarciu drzwi Chrystusowi na Wschodzie. - Niech Chrystus narodzi się w naszych sercach w Polsce, na Wschodzie i całym świecie - podkreślił duchowny.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki wiara katolicyzm aktualności katolickie Msza święta Tadeusz Kondrusiewicz społeczeństwo POLSKA

Mińsk: nabożeństwo w intencji powrotu abp. Kondrusiewicza na Białoruś

W Mińsku odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji zakończenia prześladowań Kościoła katolickiego na Białorusi i powrotu do kraju zwierzchnika białoruskich katolików, arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza. W nabożeństwie w kościele św. Rocha wzięli udział wierni ze wszystkich parafii katolickich w mieście.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Kościół katolicki Tadeusz Kondrusiewicz

Jan Paweł II jest popularny na Białorusi, ma wiele pomników

Na Białorusi wierni szczególnie cenią papieża Jana Pawła II. Doceniają fakt, że odrodził struktury Kościoła katolickiego po trudnych czasach komunizmu, mianował pierwszego białoruskiego biskupa i kardynała. W kościołach na Białorusi od wielu dni odprawiane są nabożeństwa upamiętniające 40. rocznice wyboru Karola Wojtyły na papieża. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Jan Paweł II papież Tadeusz Kondrusiewicz ŚWIAT religia

Uroczystości w Budsławiu, białoruskiej Częstochowie

Rozpoczęły się dwudniowe uroczystości religijne w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu. Do białoruskiej Częstochowy dotarło już kilkanaście grup pielgrzymów. Tegoroczne uroczystości w sanktuarium odbywają się w 20. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Budsławskiej koronami, które błogosławił papież Jan Paweł II. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś ŚWIAT Tadeusz Kondrusiewicz Kościół katolicki

Białoruś: dziwne problemy księży obcokrajowców. Są nękani

Księża obcokrajowcy mają problemy na Białorusi. Dwóm z nich, z powodu co najmniej dwukrotnego naruszenia zasad ruchu drogowego, zagrożono pozbawieniem możliwości sprawowania posługi duszpasterskiej. Księża dostają "mandaty" za rzekome przekroczenie prędkosci, choć potem drogówka potem wydaje zaświadczenia, że żadnych wykroczeń nie popełnili.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Raport Białoruś Tadeusz Kondrusiewicz Białoruś Kościół religia

Konflikt w Smoleńsku. Katolicy domagają się zwroty kościoła

Katolicy ze Smoleńska nie chcą, by w budynku miejscowego kościoła powstała sala koncertowa. Domagają się zwrotu świątyni i zgody na jej wykorzystanie z pierwotnym przeznaczeniem jako miejsca kultu religijnego. O sprawie mówił korespondent Polskiego Radia w Moskwie, Maciej Jastrzębski i zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Smoleńsk Kościół katolicki religia ZSRR Maciej Jastrzębski Tadeusz Kondrusiewicz