X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Kościński

KONGRES 590 Minister finansów nagrodził na Kongresie 590 najlepszych płatników CIT. "Cenimy firmy, które uczciwie płacą podatki"

Przychody z CIT mają ogromny wpływ na rozwój kraju i pozwalają realizować programy społeczne - mówił minister finansów Tadeusz Kościński, wręczając na Kongresie 590 wyróżnienia dla firm i grup kapitałowych, największych płatników podatku dochodowego od osób prawnych za 2020 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki cit Polski Ład Tadeusz Kościński ulga podatkowa pracodawcy firma pit vat polityka POLSKA

"To dowód, że nasza gospodarka szybko powraca na ścieżkę wzrostu". Minister finansów o decyzji agencji S&P

- To dowód na to, że nasza gospodarka szybko powraca na ścieżkę wzrostu oraz potwierdzenie, że nasze finanse są zdrowe, a sytuacja fiskalna jest stabilna - ocenił minister finansów Tadeusz Kościński, komentując decyzję agencji S&P, która nie opublikowała w piątek nowego raportu ratingowego dla Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Finansów Tadeusz Kościński finanse GOSPODARKA ekonomia

Jakie podatki dają najwięcej pieniędzy do budżetu państwa? Szef resortu finansów nie pozostawia złudzeń

Podatki nas zaskoczyły w tym roku; nie spodziewaliśmy się, że gospodarka będzie tak dobrze rosła i podatki będą w takiej skali płacone - stwierdził w środę minister finansów Tadeusz Kościński. Dodał, że nie ma planów, by podwyższać składkę zdrowotną od przedsiębiorców do poziomu wyższego niż 4,9 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów budżet Polski deficyt budżetowy podatki finanse publiczne Tadeusz Kościński

"Nie przewiduję problemów z powodu lockdownu". Minister finansów o budżecie na 2022 rok

- Jak przyjdzie kolejna fala, to wtedy będziemy się zastanawiać. Finanse publiczne są względnie bardzo zdrowe. W sierpniu zamiast deficytu w budżecie mieliśmy 43 mld zł nadwyżki. Myślę, że wystarczająco pieniędzy by było, gdybyśmy potrzebowali, ale nie przewiduję większych problemów, żeby finansować gospodarkę z powodu lockdownu - powiedział w audycji "Sygnały dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA pieniądze Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Grzegorz Jankowski budżet Polski lockdown Koronawirus w Polsce COVID-19

Rząd przyjął projekt budżetu na 2022 rok. Kościński: finanse publiczne są w dobrym stanie

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2022 rok. Prognozowane przychody państwa w przyszłym roku wyniosą 481,4 miliarda złotych, a wydatki - 521,4 miliarda złotych. - Polska gospodarka funkcjonuje bardzo dobrze, finanse publiczne są w dobrym stanie - mówił na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister finansów Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  budżet Polski GOSPODARKA Tadeusz Kościński POLSKA społeczeństwo

"Będzie to wdrażane stopniowo". Minister finansów o składce zdrowotnej

- Jesteśmy dość zaawansowani w rozmowach na temat wysokości składki zdrowotnej i zgadzamy się, że będzie to wdrażane stopniowo. Czy to będzie 3 proc., czy 2,5 proc., czy 3,5 proc., czy 2,7 proc., to jeszcze nie wiadomo - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Tadeusz Kościński pieniądze Polski Ład podatki polityka Henryk Szrubarz

Polska dobrze poradziła sobie z pandemią na tle UE, uważa minister finansów

Polska gospodarka radzi sobie nieźle w starciu z pandemią; są branże, które mocniej dotknęły ograniczenia dotyczące Covid-19, ale patrząc na wskaźniki ekonomiczne za ostatnie półtora roku, wypadamy dobrze na tle UE - pisze w felietonie dla Biznes w Interia.pl minister finansów Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pandemia pkb Tadeusz Kościński inflacja bezrobocie tarcza antykryzysowa

POLSKI ŁAD "14 mld zł zostanie w kieszeniach podatników". Minister finansów o zmianach w systemie podatkowym

- Obecny system podatkowy jest bardzo niesprawiedliwy. Ci, którzy zarabiają mniej, płacą względnie więcej podatków. To zniechęca ludzi do tego, aby pracować - powiedział w audycji "Sygnały Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów i polityki regionalnej. - My kalkulujemy, że przynajmniej 14 miliardów złotych zostanie w kieszeni polskich podatników - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA finanse pieniądze Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Henryk Szrubarz podatki Polski Ład podatek

felieton Państwo inwestuje w nas, my zainwestujmy w państwo. Felieton Miłosza Manasterskiego

Anders Borg, szwedzki minister finansów powiedział: "Dobrobyt musi budować więcej podatników, a nie wyższe podatki". I choć Szwecja nadal słynie z bardzo wysokich podatków, po drugiej stronie Bałtyku, w Polsce już niebawem radykalnie zmieni się polityka fiskalna. Rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował projekty zmian, które mają sprzyjać powiększaniu się rodzin i powstawaniu nowych firm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tadeusz Kościński miłosz manasterski podatki

Minister finansów: sądzimy, że z końcem lata skończą się efekty recesji w Polsce

Eksport w Polsce rośnie szybko, rośnie przemysł, są oznaki pobudzenia inwestycji prywatnych, konsumpcja prywatna jest na rekordowym poziomie, wyższym niż przed pandemią. Sądzimy, że z końcem lata skończą się efekty recesji w Polsce - powiedział szef resortu finansów Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  pkb GOSPODARKA Ministerstwo Finansów wzrost gospodarczy inflacja Tadeusz Kościński

Polska prezydencja pod znakiem pandemii. Ministrowie finansów V4 o podatkach i gospodarczej odbudowie

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński podkreślił, że roczne przewodnictwo Polski w Grupie Wyszehradzkiej przypadło na trudny czas walki z pandemią COVID-19. Szef resortu finansów spotkał się w Warszawie ze swoimi odpowiednikami z Czech, Słowacji i Węgier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatki Ministerstwo Finansów grupa wyszehradzka polityka Tadeusz Kościński GOSPODARKA