more_horiz
PR24 Portal
Section05

Tadeusz Płużański

Ławrow nie wjedzie do Polski. Jan Piekło: Rosja pogwałciła wszystkie ustalenia OBWE

- Nie widzę żadnego powodu, dla którego Rosja miałaby zostać dopuszczona do spotkania i prowadzić jakikolwiek dialog. Rosja nie jest w stanie prowadzić dialogu, nie ma na to ochoty, a ponadto już chyba tego nie potrafi - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Piekło, były ambasador RP w Kijowie, komentując odmowę wydania wizy pozwalającej na wjazd do Polski szefa rosyjskiego MSZ.
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina POLSKA bezpieczeństwo Tadeusz Płużański

Rosjanie porywają ukraińskie dzieci. Andrzej Gelberg: nie ma pomysłu, jak je odzyskać

- Putin wydał nowe rozporządzenia, które upraszczają metodę i kwestie prawne dotyczące adopcji, to nie było przypadkowe. Te dzieci przechodzą przez obóz filtracyjny, potem są rozsyłane do rodzin adopcyjnych, tu znika ślad. Podczas adopcji można zmienić imię, nazwisko, a nawet datę urodzenia - mówił Andrzej Gelberg, były redaktor naczelny Tygodnika Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Tadeusz Płużański

Polska będzie serwisować F-16. Głowacki: ważne jest pozyskanie nowych klientów

- Jest szansa na to, że kiedy F-16 będą stopniowo wychodziły z eksploatacji w innych krajach, Belgii, Danii, to znajdą nabywców w Europie i to wtedy okaże się, być może, że właśnie w Bydgoszczy te samoloty będą serwisowane czy doposażane, będzie odnawiany ich resurs - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Głowacki ("Skrzydlata Polska").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna 2022 Tadeusz Płużański F-16

Prezydenci RP na uchodźstwie spoczną w Polsce. Jan Dziedziczak podkreśla symbolikę uroczystości

- Dzisiejsza Rzeczpospolita mówi w ten sposób, że to były legalne władze Polski i że wolna, demokratyczna Polska utożsamia się z tymi władzami - powiedział w Polskim Radiu 24 pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak komentując plany sprowadzenia do Polski szczątków trzech prezydentów na uchodźstwie i stworzenia w Warszawie mauzoleum ich pamięci. - To także wyraz wdzięczności wobec Polonii brytyjskiej za wolną i niepodległą Polskę - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Dziedziczak Tadeusz Płużański infografika społeczeństwo historia Polski

"Donald Tusk nabrał wody w usta". Potocki o aferze podsłuchowej

- Od początku nie trzymało się to kupy, ponieważ jak przypomnimy sobie daty, kiedy to miało się wydarzyć, czyli w 2013-2014 roku [...] - to wychodzi na to, iż odbiorcą tego węgla - za tę łapówkę - miał być Ciech, a w tamtym czasie w Polsce rządziło PO z PSL. W związku z tym dawanie [...] łapówki PiS, czy przedstawicielom PiS, mijałoby się z celem i byłoby to wyrzucanie tej torby z Biedronki w błoto - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki (Sieci). 
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 afera taśmowa POLSKA Donald Tusk afera podsłuchowa Platforma Obywatelska

PR24 Dekret Göringa z 1940 r. odebrał majątki Polakom w Niemczech. Płużański: sprawa do dzisiaj nie jest załatwiona

- Jesteśmy w dobie porządkowania spraw z przeszłości, naszej historii związanej z dwoma agresorami, opresyjnymi systemami: niemieckim nazizmem i sowieckim komunizmem. Do dziś nie udało się wypracować jednolitego podejścia do prawodawstwa niemieckiego, ale i sowieckiego na ziemiach polskich - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli PRL historia PRL komunizm cenzura Tadeusz Płużański Bolesław Bierut

Działania PO ws. afery podsłuchowej. Nisztor: Tusk popełnił jeden z największych błędów w swojej karierze

- Skoro rzekomo taśmy zostały przez Marka Falentę sprzedane Rosjanom, to w takim razie Donaldzie Tusku, gdzie jest 600 tys. euro i ta reklamówka z Biedronki? (...) Dziś dyskutujemy o zeznaniach świadka naprawdę mało wiarygodnego. (...) Donald Tusk myślał, że wygra polityczną batalię. Niestety przegrał - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Piotr Nisztor afera taśmowa afera podsłuchowa Donald Tusk Rosja POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo

Rosja atakuje cele cywilne. Rakowski: Ukraina zmienia się w Syrię

- Armia ukraińska ocenia, że nie wyrządzają one wielkiej szkody siłom zbrojnym, ale są groźne, jeśli chodzi o ataki na infrastrukturę miejską. Drony są mało precyzyjne, ale doskonale się sprawdzają, jeśli chodzi o terroryzowanie Ukraińców - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, ekspert ds. Bliskiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Krym Białoruś Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Tadeusz Płużański

Bombardowania infrastruktury Ukrainy. Gen. Skrzypczak sugeruje, że Rosjanie chcą wywołać wielką powódź

- Celem bombardowań infrastruktury cywilnej jest stworzenie warunków do tego, by Ukrainę na zimę sparaliżować energetycznie i hydrologicznie - ocenił w Polskim Radiu 24 gen. Waldemar Skrzypczak. - Chodzi o zniszczenie zapór wodnych, jazów, które spowodowałyby, po deszczach wywołujących wezbrania rzek, zalanie dużych obszarów Ukrainy. Zmusiłoby to wojska i ludność cywilną do ewakuacji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Waldemar Skrzypczak Tadeusz Płużański wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 Europa Europa Wschodnia