X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Płużański

Wiceminister zdrowia: mamy zabezpieczone szczepionki dla osób, które powinny przyjąć drugą dawkę

- Zostawiliśmy część szczepionek w rezerwie i dzięki temu jesteśmy w o wiele lepszej sytuacji niż inne kraje europejskie, które wszystkie dawki zużywały od początku, nie pozostawiając zapasu. Ci, którzy powinni przyjąć drugą dawkę, na pewno ją otrzymają - powiedziała Anna Goławska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Tadeusz Płużański Ministerstwo Zdrowia koronawirus szczepionka COVID-19

"Bardzo wiele zależy od dynamiki polityki polskiej". Antoni Macierewicz o budowie Nord Stream 2

- Nie ma wątpliwości, że Niemcy traktują tę inwestycję jako strategiczną, fundamentalną dla dalszego rozwoju gospodarczego i politycznego, oraz dominacji niemiecko-rosyjskiej w Europie i dlatego będą robili wszystko, aby przeforsować ten projekt - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump ŚWIAT Ameryka Północna Joe Biden relacje polsko-amerykańskie Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz Nord Stream 2 Trójmorze

"Taki jest kształt pseudoelity". Macierewicz o szczepieniu byłego oficera SB poza kolejnością

- Jego udział w tej pseudoelicie, która nie tylko poza kolejnością, ale poza jakimkolwiek systemem, została ujawniona przy sprawie szczepionki, pokazuje jaki jest prawdziwy kształt tej pseudoelity: od właśnie różnych aktorów, przez twórców TVN-u - pana Mariusza Waltera, po ludzi ze Służby Bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 były szef MON, wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka szczepionka szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia Europa Niemcy Francja Unia Europejska Komisja Europejska Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański

Współpraca z rządem, szczyt NATO, Grupa V4. Szef Gabinetu Prezydenta o planach na ten rok

- W najbliższej przyszłości przewidywane są takie wydarzenia, jak szczyt NATO-wski, jak kwestie dotyczące czworokąta wyszehradzkiego. Te rzeczy będą dla pana prezydenta priorytetem - mówił w Polskim Radiu 24 nowy szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. Prezydencki minister wyraził też nadzieję na dalszą owocną współpracę z USA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA polityka prezydent kancelaria prezydenta Paweł Szrot Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski grupa wyszehradzka Trójmorze

"Wychodzi małość i egoizm". Prof. Bernacki o szczepieniach poza kolejnością

- Możemy odnieść wrażenie, że grupa osób uznała, że obowiązek czekania na swoją kolej w procesie szczepienia jest czymś uwłaczającym w ich pozycji i stąd decyzja o tym, by zaszczepić się poza kolejką, wykorzystując kontakty z rektorem czy też władzami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia szczepienia społeczeństwo Tadeusz Płużański szkoła edukacja

Tomasz Łysiak: to podczas rewolucji francuskiej wsadzono kij w koło historii toczącej się zgodnie z nauką Bożą

- To, co najgorsze, co spotykało ludzkość na przestrzeni ostatnich dwóch stuleci, brało się z myśli lewicowej, negującej elementarne prawdy, fundamenty i wartości chrześcijańskie, cywilizacji łacińskiej, na której budowano Europę - powiedział Tomasz Łysiak, pisarz i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Tadeusz Płużański religia Kościół strajk kobiet

"III RP w pełnym wydaniu, gdzie są równi i równiejsi". Jan Dziedziczak o szczepieniach celebrytów

- W niektórych instytucjach, w tym wypadku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, czas się zatrzymał i mamy III RP w pełnym wydaniu, gdzie są równi i równiejsi. Jeżeli jesteś celebrytą, masz znajomych, to masz dostęp do dóbr ponad innymi - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia Krystyna Janda Leszek Miller szczepienia Tadeusz Płużański Jan Dziedziczak społeczeństwo

Prof. Majchrowski: część sędziów zapomniała chyba, że przede wszystkim przysięgali wierność Rzeczypospolitej

- Działania mające włączyć organy Unii Europejskiej do tego, by zmienić sytuację w Polsce, są działaniami, które trzeba odczytywać w kontekście podważania suwerenności państwa polskiego - powiedział prof. Jan Majchrowski, sędzia Sądu Najwyższego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA sądownictwo Tadeusz Płużański sąd Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Przywracanie prawdy o zasługach kpt. Romualda Rajsa "Burego"

- Życzyłbym osobom, które oskarżają mojego ojca, by otworzyły się na fakty, jakie są odkrywane. Jeśli ktoś tkwi na poziomie "Sztyletu Burego", książeczki wydawanej w okresie komunistycznym, to będzie w tym tkwił - powiedział inż. Romuald Rajs, syn kapitana Romualda Rajsa ps. Bury. Gościem Polskiego Radia 24 był również Michał Ostapiuk, autor wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej książki "Komendant Bury".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski Żołnierze Wyklęci Tadeusz Płużański komunizm

"To jest również interes USA". Tadeusz Antoniak o kontynuacji projektu Trójmorza

- W ciągu czterech lat nie dojdzie do radykalnego popsucia tego, co zostało zbudowane przez administrację Donalda Trumpa - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Antoniak, działacz polonijny w Pensylwanii, szef klubu Gazety Polskiej w Filadelfii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump ŚWIAT Ameryka Północna Joe Biden relacje polsko-amerykańskie Tadeusz Płużański

"Przykład skrajnej hipokryzji". Wojciech Reszczyński o szczepieniach przeciw COVID19 poza kolejnością

- Powróciła mentalność peerelowska. W grupie osób, które zaszczepiły się w sposób nieuprawniony, są ludzie, którzy zawsze uważali i nadal uważają, że mają specjalne prawa w Polsce z racji bycia artystami, czy jak mówili komuniści "inżynierami dusz" - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński. W debacie wzięli udział również Sławomir Jastrzębowski i Andrzej Rafał Potocki.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Koronawirus w Polsce szczepionka COVID-19 pandemia Krystyna Janda Leszek Miller szczepienia Platforma Obywatelska Tadeusz Płużański

"Solidarność zrodziła się z bólu Polaków". Stanisław Fudakowski o wydarzeniach sierpnia 1980 r.

- Solidarność, za sprawą Jana Pawła II pozwoliła się zjednoczyć Polakom. Tego właśnie przerazili się ci, którzy mieli Polską za nic, którzy chcieli utrzymać władzę i uderzyli tchórzliwie 13 grudnia 1981 r. by miękko wylądować w nowej rzeczywistości - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Fudakowski, działacz opozycji antykomunistycznej czasów PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański historia Polski PRL okrągły stół Solidarność