X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Płużański

Antoni Macierewicz o konwencji PO: program Tuska to nienawiść i szkodzenie innym

- W słowach Donalda Tuska nie słyszałem nic nowego, nic sensownego, nic, co pomogłoby Polsce w tych czasach. Działalność pana Tuska i PO jest kierowana przeciwko rozwojowi Polski, Polskiemu Ładowi i budowaniu polskiej siły - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański Donald Tusk Platforma Obywatelska

Piotr Cywiński: Angela Merkel wtrąca się w sprawy naszego kraju

- Sytuacja, która się wydarzyła, to przedstawienie w pigułce relacji polsko-niemieckich. Media niemieckie wypowiedziały się o arogancji czy afroncie, ale znaleźli się także politycy niemieccy, którzy przypomnieli, że błąd nastąpił po stronie Niemiec - komentował brak spotkania Angeli Merkel z Andrzejem Dudą gość PR24 Piotr Cywiński, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Unia Europejska Niemcy Angela Merkel Tadeusz Płużański Mateusz Morawiecki

"Odsunięcie dziennikarzy spowoduje, że zakończy się tam medialny cyrk". Stankowski o sytuacji na granicy

- Jako dziennikarz nie jestem zachwycony ograniczeniem dostępu do miejsca wydarzeń, ale jestem również obywatelem Polski i doskonale rozumiem decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli także Andrzej Potocki ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica stan nadzwyczajny Tadeusz Płużański Adrian Stankowski

Rocznica wybuchu II wojny światowej. Prof. Tomasz Panfil: to Niemcy narzuciły światu wojnę totalną

- Nikt nie spodziewał się, jak bardzo będzie ta wojna pozbawiona wszelkich wzorców rycerskości, które wcześniej w różnych wojnach obowiązywały. Tu nie ma mowy o zasadach moralności, oszczędzaniu słabszych, dotrzymywaniu słowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Panfil, historyk.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa HISTORIA POLSKA Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Niemcy

Maciej Rosalak: Niemcy chcą wyprzeć II wojnę światową ze swojej pamięci

- Niezmiernie istotne są wnioski, jakie można z tej wojny wysnuć. Powinna nauczyć nas niebywałej ostrożności w zawieraniu sojuszy, liczeniu na nie, na to, z kim mamy do czynienia. Piękne mowy nie ukryją tego, że dominuje gra interesów. Uważajmy na to, co kto mówi i co obiecuje. Jaki ma naprawdę interes w tym, aby nas wspomóc - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Rosalak, historyk.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa HISTORIA POLSKA Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Niemcy

Molenda: słowa Nitrasa przenoszą do czasów gomułkowskich, czasów walki z Kościołem

- Sławomir Nitras, jako przedstawiciel naszej opozycji, proponuje nam powrót do czasów gomułkowskich i to jest bardzo niebezpieczna deklaracja - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda, publicysta portalu Idziemy.pl i tygodnika "Idziemy". - Jako katolik oczekuję bardzo konkretnej reakcji episkopatu na te słowa - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Kościół katolicki chrześcijaństwo Tadeusz Płużański Sławomir Nitras polityka

"Wielka krzywda ludzka zmusiła nas do tego zrywu". Franciszek Noras o sierpniu '80

- Ta wielka krzywda wśród ludzi zmusiła 41 lat temu do wielkiego zrywu. To zmusiło tak samo sygnatariuszy porozumienia jastrzębskiego i tego wspaniałego katowickiego, którego sygnatariuszem był i jest nasz wspaniały kolega Andrzej Rozpłochowski - mówił w Polskim Radiu 24 Franciszek Noras, członek Solidarności, w latach 80. pracownik KWK "Ziemowit".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański HISTORIA historia Polski historia PRL PRL sierpień 80 porozumienia sierpniowe Jastrzębie-Zdrój Huta Katowice społeczeństwo POLSKA

"Tu nie chodzi o jakąkolwiek prawdę". Prof. Gil o działaniach opozycji ws. imigrantów

- Tutaj nikt nie ma ochoty posługiwać się jakimikolwiek normalnymi, sensownymi kryteriami i do nich się odnosić. Tutaj chodzi tylko o to, żeby nieelegancko, jak najmocniej przyłożyć przeciwnikowi politycznemu, czy przeciwnikowi światopoglądowemu - mówił prof. Andrzej Gil, komentując działania i wypowiedzi przedstawicieli opozycji w sprawie nielegalnych migrantów na granicy z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski Białoruś granica straż graniczna migracja imigracja imigranci w Europie Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański

"Kiedy chce się osłabić państwo, uderza się w jego siły obronne". Borowski o słowach Frasyniuka nt. żołnierzy

- To są słowa haniebne, bo obrażają służbę ludzi, którzy w godzinie próby są gotowi oddać życie za bezpieczeństwo państwa. Moim zdaniem to zdrada własnego kraju i obywateli - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej", komentując obraźliwe słowa Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Białoruś granica migracja Tadeusz Płużański Adam Borowski

"Okazał się płytkim anty-Polakiem". Byli opozycjoniści o wypowiedzi Frasyniuka nt. żołnierzy

- Za ostatnią wypowiedź Frasyniuka powinien wziąć w obroty prokurator i powinna być tutaj założona sprawa sądowa - mówił w Polskim Radiu 24 były opozycjonista Andrzej Rozpłochowski. Gośćmi audycji byli także Andrzej Michałowski i Ryszard Majdzik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Solidarność Władysław Frasyniuk migracja Białoruś granica kryzys migracyjny Andrzej Rozpłochowski Tadeusz Płużański

"Sprzęt z górnej półki". Ekspert o produktach Polskiej Grupy Zbrojeniowej

- To jest sprzęt z górnej półki, najnowszej generacji. Niektóre armie na świecie mają porównywalny, a inne nawet takiego nie wprowadziły, nawet armia amerykańska nie do końca - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Szopa z portalu Defence24.pl, oceniając produkowany w Polsce sprzęt artyleryjski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tadeusz Płużański święto wojska polskiego pr24 Święto Wojska Polskiego Polska Grupa Zbrojeniowa