X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Płużański

Potocki: Andrzej Duda powinien podkreślać różnice między nim a opozycją

- Jestem zdania, że kampania wyborcza powinna być oparta na tożsamości, na wykazywaniu różnic pomiędzy stroną Andrzeja Dudy a opozycją, silnym ich zaznaczaniu. Na tym bym się skupił - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". Gośćmi PR24 byli także Mirosław Skowron z "Super Expressu" i publicysta Sławomir Jastrzębowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda konwencja PiS wybory w Polsce kampania wyborcza

Jastrzębowski: UE nie zdecydowała o ewentualnych karach dla Polski za Izbę Dyscyplinarną

- Informacja o możliwych karach finansowych za niezamrożenie Izby Dyscyplinarnej wygląda jak celowy wyciek i straszenie Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z "Sieci". Gośćmi audycji byli też Przemysław Harczuk z "SE" i publicysta Sławomir Jastrzębowski.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański PRL reforma sądownictwa Vera Jourova PiS sądownictwo Europejski Trybunał Sprawiedliwości

TSUE zagrozi Polsce milionową karą? Macierewicz: szantaż bez pokrycia ze strony unijnych instytucji

- Zaczyna dochodzić do próby zaangażowania mechanizmów administracyjno-wykonawczych i finansowych Unii przeciwko Polsce. (…) Są środowiska, lobby, którym nie podoba się także to, że w naszym kraju nastąpił zdecydowany wzrost gospodarczy - powiedział Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu, w odniesieniu do informacji wskazujących, że unijne instytucje mogą zagrozić Polsce karami finansowymi w związku z przeprowadzaną reformą sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański Europa ŚWIAT Vera Jourova Komisja Europejska

Michałowski o reformie sądownictwa: teraz ani pół kroku w tył

- Od 4 lata coś zaczyna się dziać w reformowaniu wymiaru sprawiedliwości i teraz ani pół kroku do tyłu. Bo jak teraz przegramy, to przez następne 30 lat będziemy w czarnej dziurze, będziemy pariasami we własnym kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Michałowski. Gośćmi audycji byli także Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z czasów PRL oraz Wojciech Borowik, szef Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański Andrzej Rozpłochowski opozycja demokratyczna PRL

Jastrzębowski: spór jest o to czy w Polsce możemy sami reformować sądownictwo

- W sporze o reformę sądownictwa chodzi o to czy my w Polsce możemy sami tej reformy dokonywać czy nie. Oczywiście, że mamy prawo do samodzielnego decydowania - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Sławomir Jastrzębowski. Gośćmi audycji byli także: Przemysław Harczuk ("Super Express") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"). 
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa sądownictwo Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Tadeusz Płużański Parlament Europejski

Wojciech Borowik: w Polsce zabrakło poważnej rozmowy o Unii Europejskiej

- Temat Unii Europejskiej jest bardzo poważny. W tej chwili Unia jest trochę superpaństwem, trochę organizacją zrzeszającą państwa narodowe, co daje możliwość Radosławowi Sikorskiemu, czy prof. Sadurskiemu, zwracania się do instytucji unijnych - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Borowik, szef Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Gośćmi audycji byli także Andrzej Rozpłochowski i Andrzej Michałowski, byli opozycjoniści z czasów PRL.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański Andrzej Rozpłochowski opozycja demokratyczna PRL

Antoni Macierewicz: Putin chce powrotu do koncertu mocarstw rządzących światem

- To jest operacja, której cel jest geopolityczny i jemu było podporządkowane zachowanie Putina w Yad Vashem, przygotowane wcześniej bezprzykładnie brutalnym atakiem informacyjnym - mówił w Polskim Radiu 24 o wystąpieniu prezydenta Rosji w Yad Vashem Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Antoni Macierewicz POLSKA Władimir Putin Rosja Yad Vashem Tadeusz Płużański

Polskie uroczystości rocznicy wyzwolenia Auschwitz. Sellin: na pierwszym planie będą Ocaleni

- W Polsce, w przeciwieństwie do Światowego Forum Holokaustu, to Ocaleni będą głównymi uczestnikami. W Jerozolimie nie zadbano o nich w odpowiedni sposób - powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. 27 stycznia na terenie muzeum niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau odbędą się uroczystości związane z 75. rocznicą jego wyzwolenia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Sellin Tadeusz Płużański Yad Vashem Jerozolima Izrael stosunki polsko-żydowskie Auschwitz Auschwitz rocznica Holokaust polityka POLSKA

Wojciech Borowik: obywatele czują się zagubieni w kwestii sporu o sądownictwo

- Uważam, że wina w kwestii sporu o sądownictwo w Polsce leży po obu stronach. Obywatele czują się zagubieni i nie wiedzą na co mogą liczyć przed sądem - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Gośćmi audycji byli także Andrzej Michałowski i Andrzej Rozpłochowski, opozycjoniści z czasów PRL.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny POLSKA Tadeusz Płużański Małgorzata Gersdorf

Opozycjonista PRL: kasta sędziowska nie została zweryfikowana po Okrągłym Stole

- Większość społeczeństwa polskiego chce naprawy wymiaru sprawiedliwości i oczekuje, że rząd nie ustąpi. Nie można bronić ludzi stanu wojennego i resortowych dzieci - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Majdzik, opozycjonista z PRL. Gościem audycji był również inny opozycjonista z okresu PRL, Andrzej Michałowski, a także Wojciech Borowik ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Senat Tomasz Grodzki Andrzej Duda Izrael Rosja Tadeusz Płużański

Wojciech Borowik: 100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 niewygodna dla Putina

- Prezydent Rosji chce przykryć 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku. To rocznica bardzo niewygodna dla Putina. Sowieci przegrali, a my - Polacy ochroniliśmy Europę przed komunizmem - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Borowik (prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa). Gośćmi audycji byli także Andrzej Rozpłochowski i Andrzej Michałowski (opozycjoniści z lat PRL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Tadeusz Płużański Kościół katolicki Rosja Władimir Putin

Dyrektor IPN w Katowicach o strajku w "Piaście": nie złamano oporu

- Wyjątkowość strajku w "Piaście" polega na tym, że protestujący wytrwali - nie złamano oporu załogi mimo nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Warto podkreślić, że nie był to jedyny strajk podziemny w tym czasie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Andrzej Sznajder, dyrektor oddziału IPN w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny PRL strajki Górny Śląsk kopalnia Wujek Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA

Krzysztof Kawęcki: Władimir Putin ma zakusy imperialne

- Celem jest izolacja Polski bo wypowiedzi Władimira Putina są skierowane do opinii zachodniej by pokazać, że Rosja ma być ważnym elementem gry światowej - mówił w PR24 dr Krzysztof Kawęcki. Gośćmi audycji byli też Andrzej Rafał Potocki z Sieci i Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Władimir Putin stosunki polsko-rosyjskie Rosja Tadeusz Płużański ŚWIAT Europa Unia Europejska