X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Tadeusz Płużański

Krasnodębski: politycy KO chcieliby, żeby Grodzki był prezydentem bez wyborów

- Wydaje mi się, że politycy KO ulegają tego rodzaju sugestii, że w zasadzie nie potrzeba żadnych wyborów i dobrze by było, żeby pan marszałek Grodzki został prezydentem Polski. Otóż nie ma to nic wspólnego z prawdziwą demokracją - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS i socjolog.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zdzisław Krasnodębski Tadeusz Płużański POLSKA polityka Tomasz Grodzki Senat

Andrzej Kołodziej: zbrodnie komunistyczne nie powinny się przedawniać

- Zbrodnie komunistyczne, tak jak zbrodnie nazistowskie, powinny tak samo bezterminowo nie ulegać przedawnieniu. Powinny być ścigane do końca, dopóki jest możliwość i pojawiają się jakieś nowe fakty i dowody w sprawie - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kołodziej, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL. Gościem PR24 był także Andrzej Gwiazda, również legenda Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Kołodziej Andrzej Gwiazda Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo HISTORIA historia Polski historia PRL Solidarność opozycja demokratyczna IPN Instytut Pamięci Narodowej

"Niezgodne z prawem". Prof. Genowefa Grabowska o zbieraniu podpisów przed datą wyborów

- Zbieranie podpisów bez upoważnienia Marszałek Sejmu Elżbiety Witek czyli przed ogłoszeniem dnia wyborów prezydenckich, jest łamaniem prawa - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menadżerskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 prokuratura Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski prawo Państwowa Komisja Wyborcza Tadeusz Płużański polityka

Andrzej Dera: Rafał Trzaskowski prowadzi agresywną kampanię wyborczą

- Rafał Trzaskowski prowadzi agresywną kampanię i chce się bardziej wyróżnić, choć ta agresja jest niepotrzebna. Zamiast tego potrzebujemy dzisiaj mądrego i roztropnego współdziałania - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza wybory w Polsce Rafał Trzaskowski polityka Andrzej Dera Tadeusz Płużański

"Spontaniczny protest". Rocznica wydarzeń zielonogórskich z 1960 r.

- W Domu Katolickim w Zielonej Górze uczyło się ok. 2 tys. dzieci. W pewnym momencie władza postanowiła to zlikwidować, by przywłaszczyć sobie salę. Milicjanci próbowali interweniować, by doszło do eksmisji, ale matki tych dzieci stanęły w obronie sali katechetycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Dzwonkowski, dyrektor Archiwum Państwowego w Zielonej Górze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 historia Polski PRL protest komunizm Zielona Góra lubuskie Tadeusz Płużański

Reszczyński: w Senacie miała miejsce próba zamachu stanu

- Dobrze byłoby nazwać to, co się wydarzyło w Senacie. Trzeba to nazwać zamachem stanu, próbą zamachu stanu na konstytucyjny porządek w państwie. Chodziło o to, żeby przejąć urząd prezydenta. Miałby to zrobić właśnie marszałek Senatu Tomasz Grodzki - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Reszczyński. Gośćmi PR24 byli także Sławomir Jastrzębowski, specjalista ds. wizerunku oraz publicysta "Sieci" Andrzej Rafał Potocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Wojciech Reszczyński POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza

Rafał Trzaskowski nie znał Jolanty Lange? Macierewicz: jego tłumaczenie jest fałszywe

- Nie jest możliwe, by pan Trzaskowski nie wiedział o przeszłości Jolanty Lange. Była kluczową działaczką SLD. Jest jedną z głównych promotorek ideologii LGBT - powiedział Antoni Macierewicz z Prawa i Sprawiedliwości. - Jeśli nadal będzie kontynuował postawę, jaką przyjął, to byłaby to zapowiedź rządów bezpieki i LGBT pod jego auspicjami - dodał były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz Rafał Trzaskowski Warszawa LGBT służba bezpieczeństwa polityka

Gursztyn: słowa Trzaskowskiego o wstrzymaniu inwestycji to bardzo zły sygnał

- Moim zdaniem sprawa podpisów dla Rafała Trzaskowskiego, to nie jest zdarzenie epokowe. Jego zapowiedzi odnośnie do wstrzymania inwestycji - to jest ważny sygnał, niestety zły sygnał. Te inwestycje są potrzebne Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "DoRzeczy" i historyk Piotr Gursztyn.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Gursztyn Tadeusz Płużański POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza

Tadeusz Płużański: założenie, żeby przedawniać zbrodnie komunistyczne, jest szatańskie

- Cały aparat z lat 70. czy 80. jest do ukarania - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tadeusz Płużański, historyk i publicysta nt. ustawy, która dopuszcza przedawnienie zbrodni komunistycznych. Podkreślił, że prawo to należy jak najszybciej "w ciągu tygodnia, dwóch" znowelizować.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Płużański HISTORIA POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel Żołnierze Wyklęci Łączka historia Polski komunizm PRL IPN

"Trzeba docenić odwagę autora". Reszczyński o filmie Latkowskiego

- Rzecz dzieje się na Wybrzeżu w miejscu, gdzie związku biznesu i władzy nie są, i nigdy nie były przejrzyste. Stąd ludzie jak „Krystek” mogli przez lata działać bezkarnie – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński, publicysta Tygodnika „Sieci”. W dyskusji udział wzięli również; Andrzej Rafał Potocki (portal wpolityce.pl) oraz Sławomir Jastrzebowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Sylwester Latkowski pedofilia IPN Tadeusz Płużański Sopot

"Jestem wstrząśnięty tą informacją". Rozpłochowski o możliwym przedawnieniu zbrodni komunistycznych

- Z dniem 1 sierpnia 2020 r. ma ulec przedawnieniu ściganie za zbrodnie komunistyczne za wyjątkiem zabójstw. Jestem zdumiony i przerażony, że w tej sprawie jest cisza - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozpłochowski, opozycjonista z czasów PRL. Gośćmi audycji byli również inny opozycjonista z tego okresu, Andrzej Michałowski oraz Wojciech Borowik, prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA IPN PRL historia Polski Andrzej Rozpłochowski komunizm Tadeusz Płużański