more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tauron

Blok 910 MW w Jaworznie czasowo odstawiony. Tauron podał datę wznowienia produkcji energii

Postój nowego bloku węglowego o mocy 910 megawatów w Jaworznie potrwa do 29 sierpnia br. - poinformował Tauron w komunikacie. Obecnie blok w Jaworznie nie wytwarza energii. W poniedziałek Tauron potwierdził, że jednostka została czasowo odstawiona w związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Tauron energia elektryczna produkcja węgiel

Opozycja chce skontrolować Elektrownię Jaworzno. Prezes Taurona: wpisujecie się w jakąś rosyjską propagandę

- Pozwólcie nam pracować i dokończyć pracę tego bloku - zwrócił się do posłów PO, podczas zorganizowanej przez nich konferencji prasowej, prezes Taurona Paweł Szczeszek. Zapewnił, że blok ma zapewniony węgiel i nie uległ awarii, a zarzuty posłów Marka Sowy i Wojciecha Saługi nazwał kłamstwami. - Panowie wpisujecie się w jakąś rosyjską propagandę - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Jaworzno Tauron opozycja Platforma Obywatelska

Blok elektrowni w Jaworznie działa bez zakłóceń. Tauron: doniesienia Rafako przytaczane przez Onet są nieprawdziwe

"Blok 910 w Jaworznie działa, prace w jednostce prowadzone są zgodnie z kontraktem. W naszej ocenie Rafako po raz kolejny stosuje szantaż biznesowy, a materiały - w tym zdjęcia - publikowane przez Rafako zostały zmanipulowane" - poinformował w specjalnym oświadczeniu Tauron Polska Energia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron Jaworzno energetyka energia elektryczna węgiel bezpieczeństwo energetyczne społeczeństwo POLSKA

Dźwięki spod ziemi, rowery z historią i moderna. "Lato z Radiem" w Katowicach

Wtorkowe przedpołudnie w "Lecie z Radiem" było niezwykle aktywne. Reporterzy, Maciej Walecki i Roman Czejarek, odkrywali miejsca spoza pierwszych stron przewodników. Było technicznie, było kulturalnie, a coś dla siebie mogli znaleźć również miłośnicy aktywnego wypoczynku i historii. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Katowice Tauron film polski Maciej Walecki Roman Czejarek architektura rower komputery

Urząd Regulacji Energetyki: są wnioski o zmianę taryf na sprzedaż prądu dla Polaków

Trzech z czterech najważniejszych sprzedawców energii elektrycznej złożyło Prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o zmianę jeszcze w tym roku obowiązujących taryf dla gospodarstw domowych - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska. Hurtowe ceny prądu przez ostatnie trzy miesiące wzrosły o około 70 proc. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia elektryczna sprzedaż ceny Energa Enea PGE Tauron

Trójka na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 [POSŁUCHAJ]

Tauron Nowa Muzyka Katowice powraca! Po raz kolejny pod patronatem Trójki. Kolejna edycja kultowego festiwalu odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2022, tradycyjnie w katowickiej Strefie Kultury. Tauron Nowa Muzyka to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także w Europie. Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 bilety już w sprzedaży! Na miejscu będzie radiowa Trójka reprezentowana przez Michała Margańskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tauron Nowa Muzyka Tauron Katowice MUZYKA elektronika Michał Margański

Tauron zainwestuje około 48 mld w OZE do 2030 roku. Wiceprezes zdradza plany inwestycyjne Grupy

W 2030 roku około 80 procent wytwarzanej przez Grupę Tauron energii ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Takie jest główne założenie nowej strategii firmy, ogłoszonej podczas Kongresu 590 w podwarszawskim Nadarzynie, której szczegóły zdradził Polskiemu Radiu wiceprezes Tauronu Jerzy Topolski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tauron Tauron Polska Energia energetyka inwestycje energia elektryczna energia atomowa energia odnawialna ekologia klimat GOSPODARKA

Kongres 590. Artur Warzocha: strategię Grupy Tauron do 2030 r. na pewno zrealizujemy

Grupa Tauron w strategii zakłada, że w 2030 r. ok. 80 proc. wytwarzanej energii będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Spółka jest zdeterminowana, aby plany te zrealizować, powiedział Artur Warzocha, wiceprezes Tauron Polska Energia w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna energia odnawialna energia atomowa elektrownia atomowa Tauron