more_horiz
PR24 Portal
Section05
Theresa May

Brexit. "Bycie w Unii przestało się Brytyjczykom opłacać"

- Brytyjczycy byli w Unii, kiedy im się to opłacało i wychodzą z Unii, kiedy im się to przestało opłacać – powiedział w czwartkowej "Debacie dnia" Robert Tekieli (Polskie Radio). O brexicie dyskutowali także: Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność) i Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterpise Institiute).
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska ŚWIAT Parlament Europejski polityka wybory do Parlamentu Europejskiego Wielka Brytania Theresa May

Szef PE: przedłużenie brexitu tak, ale do 18 kwietnia

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego uważa, że brexit może być przesunięty, ale tylko do 18 kwietnia. Antonio Tajani mówił o tym w Brukseli, na marginesie unijnego szczytu, na którym wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty jest jednym z głównych tematów. Tymczasem premier Wielkiej Brytanii Theresa May zwróciła się do UE z prośbą o opóźnienie brexitu do 30 czerwca. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Brexit Unia Europejska Theresa May Wielka Brytania

NASZ WYWIAD Drugie referendum? Ekspert: to może być ratunek dla May

- Nie jest jasne, do czego zmierza Wielka Brytania w relacjach z Unią Europejską, panuje niepewność co do tego, na co mogą liczyć obywatele, co czeka gospodarkę - mówił Łukasz Polinceusz z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego portalowi PolskieRadio24.pl, pytany o scenariusze brexitu. Jego zdaniem z braku innych opcji - Londyn może zdecydować się na kolejne referendum.
Zobacz więcej na temat:  Brexit NASZ WYWIAD Wielka Brytania Unia Europejska Theresa May

Opóźnienie brexitu? Będzie list Theresy May do Donalda Tuska

Rzecznik brytyjskiej premier Theresy May zapowiedział, że szefowa rządu napisze jeszcze we wtorek lub w środę do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w sprawie odłożenia w czasie planowanego wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej. Nie jest jednak na razie jasne, jaka będzie formalna propozycja brytyjskiego rządu w tej kwestii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Unia Europejska Brexit Theresa May Donald Tusk

Dr Grzegorz Gil: przed nami kolejna odsłona brexitu

- Ostatnie głosowanie niewiele zmienia, bo w dalszym ciągu niewiele wiemy. Dopiero trzecie głosowanie będzie pozwalało premier Theresy May mówić na szczycie rady Europejskiej o konkretach i zbliżyć się do brexitu – komentował w Polskim Radiu 24 trwające rozmowy dr Grzegorz Gil (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej). W audycji także komentarz dra Kamila Zajączkowskiego (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Bruksela Theresa May

Brexit. Ekspert: mamy do czynienia z wojną nerwów

– Sytuacja wokół brexitu nadal jest całkowicie nieprzewidywalna. Mamy do czynienia z wojną nerwów między Wielką Brytanią a Unią – ocenił dr Piotr Podemski z Uniwersytetu Warszawskiego. W ostatnich dniach posłowie Izby Gmin brali udział w trzech głosowaniach dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednak wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Zjednoczone Królestwo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielka Brytania Brexit Unia Europejska Europa Theresa May Bruksela Londyn