more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Grodzki

Senat zajmie się immunitetem Grodzkiego. Duklanowski: PO chce mieć ten problem z głowy

- Tomasz Grodzki jest twarzą Platformy Obywatelskiej i totalnej opozycji i oni chcą mieć ten problem już z głowy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin, komentując decyzję Senatu, aby zająć się sprawą uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki korupcja prokuratura immunitet Platforma Obywatelska

Wojciech Biedroń o sprawie Tomasza Grodzkiego: być może współpracownik marszałka sprawił, że przyspieszyła

- Sprawa marszałka Grodzkiego bardzo ciąży PO. W ub. tygodniu zatrzymano współpracownika Tomasza Grodzkiego. Jest on bardzo rozmowny i być może dlatego w Senacie przyspieszono sprawę marszałka - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Biedroń z "Sieci". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Michał Piękoś i Marek Wróbel.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska opozycja partie polityczne Sejm Senat Tomasz Grodzki korupcja POLSKA polityka Polskie Radio 24

Co z immunitetem Tomasza Grodzkiego? Krysztopa: marszałek Senatu jest obciążeniem dla PO

Jeśli komisja senacka nie będzie rekomendowała poparcia wniosku ws. odebrania immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu, to znaczy, że ten wniosek ma zostać w tej komisji "utopiony". A jeśli będzie rekomendowała do dalszego rozpatrywania, to być może będzie świadczyło o tym, że "utopiony" ma być zupełnie kto inny - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Tygodnika Solidarność" Cezary Krysztopa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki prokuratura sądownictwo sąd korupcja immunitet Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Cezary Krysztopa

"Kompromituje polski parlament, kompromituje Senat". Czarnek o Grodzkim

- Pan marszałek Grodzki kompromituje polski parlament, kompromituje Senat. Zarzuty byłego ordynatora w szpitalu, w którym pracował Grodzki, tylko potwierdzają skalę naszych niepokojów dotyczących tego, co tam się działo - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Tomasz Grodzki Platforma Obywatelska opozycja polityka korupcja Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

CBA zatrzymało chirurga ze Szczecina. Lekarz usłyszał 166 zarzutów

Były ordynator Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej szczecińskiego szpitala w Zdunowie Krzysztofowi K. usłyszał zarzuty m.in. przyjmowania łapówek, prania brudnych pieniędzy i oszustw. Jest podejrzany o popełnienie łącznie 166 przestępstw - poinformowały Prokuratura Regionalna w Szczecinie i CBA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo oszustwa lekarz korupcja Szczecin Tomasz Grodzki CBA regiony

Blokowanie uchylenia immunitetu marszałka Senatu. Prokurator: świadoma gra Grodzkiego i Borusewicza

Wniosek szczecińskiej prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tomasza Grodzkiego oczekuje na rozpatrzenie już ponad rok. W tym czasie był dwukrotnie poprawiany na wezwanie Bogdana Borusewicza. Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przekroczenia przez wicemarszałka Senatu uprawnień w tej sprawie. - Ciągłe powoływanie się na niespełnienie warunków formalnych jest prowadzeniem swego rodzaju gry - powiedział portalowi niezalezna.pl Marcin Lorenc z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki Senat prokuratura polityka marszałek senatu Bogdan Borusewicz

Marcin Porzucek o marszałku Tomaszu Grodzkim: PO ma z nim problem

- Marszałek Grodzki ma taką manierę, że jak widzi pewnie niebezpieczeństwo ze strony PiS czy słyszy o chęci odwołania przez własne środowisko, to stara się być skrajnie antypisowski czy rzuca hasła antyrządowe, by wejść pod parasol ludzi ze skrajnej opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (PiS). Gościem Doroty Kani był również Kazimierz Kleina (PO).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Tomasz Grodzki Senat Stanisław Karczewski marszałek senatu polityka POLSKA Dorota Kania

Lodowski: marszałek Grodzki jest niebezpieczeństwem dla całego kraju

- Nie chodzi o to, abyśmy wszyscy mieli takie same poglądy, ale o to, żebyśmy mieli świadomości tego, że pomimo tych różnych poglądów gramy do jednej bramki i wszyscy bronimy Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski (publicysta). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Piotr Grzybowski (Tygodnik katolicki "Niedziela"). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki polityka POLSKA marszałek senatu

Senator PPS: w sprawie Ukrainy musimy mówić jednym głosem, nie użyłbym słów, które powiedział Tomasz Grodzki

- Marszałek Tomasz Grodzki tydzień przed wybuchem wojny mówił na Ukrainie, że tam gdzie będzie mógł będzie lobbował za Ukrainą, że będzie wspierał jej dążenia do wolności, do demokracji, do Unii Europejskiej. Swoje wystąpienie uznał pewnie za część tego zobowiązania - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Konieczny (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki POLSKA Senat polityka PPS Ukraina Rosja wojna na Ukrainie

"Tomasz Grodzki jest osobą mocno skompromitowaną". Maria Koc o decyzji Senatu ws. odwołania marszałka

- Marszałek Grodzki oskarżył Polskę, swoją ojczyznę, o to, że finansuje reżim Putina i kłamie, że polski rząd kupuje węgiel z Rosji i zamieszcza tam kuriozalne tezy po to, żeby podważyć naszą dobrą współpracę z Ukrainą - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki POLSKA Senat Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka marszałek senatu

Senat rozpatruje wniosek o odwołanie marszałka Grodzkiego. Karczewski: zmienił izbę w bastion PO

- Zamiast wypełniać swoje funkcje i tworzyć ten bastion, powstał bastion PO, druga siedziba PO przy ulicy Wiejskiej. Upartyjnienie Senatu, upolitycznienie Senatu i zmiana charakteru funkcjonowania Senatu - powiedział senator PiS Stanisław Karczewski podczas przedstawiania wniosku. Wniosek o odwołanie Tomasza Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu senatorowie PiS złożyli pod koniec marca w reakcji na słowa z jego wystąpienia skierowanego do Rady Najwyższej Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Tomasz Grodzki marszałek senatu

Marszałek Grodzki broni się przed utratą immunitetu. Andrzej Rafał Potocki: obłuda i hipokryzja

- To typowe działania części polityków Platformy Obywatelskiej, szczególnie tych prominentnych, którzy dalej nie zauważają, w jakiej sytuacji znalazła się Polska, i mają na myśli wyłącznie swój własny, partyjny interes i dobro słupków sondażowych - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki, komentując dyskusję wokół odwołania marszałka Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Tomasz Grodzki Senat Stanisław Karczewski marszałek senatu polityka POLSKA

Marek Król: debata dot. odwołania marszałka Grodzkiego to test przyzwoitości senatorów

- Moim zdaniem to jest test przyzwoitości senatorów. Mam na myśli tę niewielką większość, która wybrała Grodzkiego. Bo żaden przyzwoity Polak, któremu drogie jest pojęcie suwerenności Polski i to, co się dzieje na Ukrainie, nie może zaakceptować tej wypowiedzi, która obwiniała nasz kraj - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Tomasz Grodzki Senat marszałek senatu POLSKA

Ważą się losy Tomasza Grodzkiego. Czy Senat odwoła marszałka?

O godz. 12.30 w Senacie rozpocznie się debata nad odwołaniem marszałka izby Tomasza Grodzkiego. Wniosek w tej sprawie złożył klub Prawa i Sprawiedliwości. Ma on związek m.in. z wypowiedzią marszałka Senatu skierowaną do ukraińskiego parlamentu. PiS proponuje, aby Tomasza Grodzkiego zastąpił obecny wicemarszałek Marek Pęk.
Zobacz więcej na temat:  Senat Tomasz Grodzki Marek Pęk marszałek senatu polityka POLSKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem