X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Grodzki

Polityczna przyszłość Donalda Tuska. Poseł PO: czekam na niego z utęsknieniem

- Czekam na powrót Donalda Tuska, bo wszyscy, którzy pamiętają, że był skutecznym premierem w Polsce, zapewnił jej świetną pozycję międzynarodową i to, że suchą stopą przeszliśmy dwa kryzysy - finansowy i gospodarczy - powinni na niego czekać - powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Leszczyna z PO. Gościem "Dwóch stron" był także Filip Kaczyński z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS opozycja społeczeństwo Adrian Klarenbach Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Borys Budka Donald Tusk Tomasz Grodzki Senat

"Wzywam pana do procedowania tego wniosku". Marek Pęk apeluje do marszałka Senatu o zrzeczenie się immunitetu

Wicemarszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk zwrócił się z apelem do marszałka izby Tomasza Grodzkiego, by zrzekł się immunitetu. Chodzi o wniosek prokuratury regionalnej w Szczecinie, która skierowała do Senatu wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu i wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Pęk Tomasz Grodzki immunitet Senat

Klub KO zdecydował o poszerzeniu składu kierownictwa. Znajdzie się w nim marszałek Grodzki

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, dwaj inni senatorowie oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska znajdą się w składzie kolegium, czyli ścisłego kierownictwa parlamentarnego klubu Koalicji Obywatelskiej - taka decyzja zapadła podczas obrad klubu. Jeszcze w czerwcu parlamentarzyści KO ruszą w Polskę, by rozmawiać m.in. o służbie zdrowia i pracy.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki POLSKA koalicja obywatelska polityka Platforma Obywatelska

"Powinien sam się oczyścić z zarzutów przed sądem". Paweł Badzio o sprawie Tomasza Grodzkiego

- Nikt nie powinien być sędzią we własnej sprawie, a sytuacja, którą teraz obserwujemy - zarówno z marszałkiem Tomaszem Grodzkim, jak i osobami, które poniekąd mu pomagają - jest właśnie taka. Wolałbym, żeby marszałek sam zdecydował się na to, aby oczyścić się z zarzutów przed sądem - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 koalicja obywatelska Tomasz Grodzki Senat polityka korupcja

Cennik prof. Grodzkiego? Wikło: 10 tys. złotych skracało termin operacji do 3 dni

- Za kolejne 10 tysięcy można było mieć pewność, że ten wspaniały chirurg osobiście będzie operował - tak wynika z tych zeznań, które śledczy zebrali. A za 5 tysięcy można było mieć pewność, że będzie asystował przy tej operacji - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Marcin Wikło z tygodnika "Sieci" pytany o ustalenia dotyczące sprawy Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Marcin Wikło Tomasz Grodzki prokuratura służby i bezpieczeństwo POLSKA polityka korupcja

"Uważam go za niewinnego człowieka, był i jest dobrym lekarzem". Grzegorz Napieralski o Tomaszu Grodzkim

- Nie ma potrzeby, żeby Tomasz Grodzki zrzekł się immunitetu. Uważam go za człowieka niewinnego. Znam go z wcześniejszych lat - kiedy byłem w opozycji politycznej wobec niego. Był i jest uczciwym lekarzem  - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 koalicja obywatelska Grzegorz Napieralski Tomasz Grodzki Senat polityka korupcja

Duklanowski ws. "kopert Grodzkiego": jest materiał dowodowy na postawienie zarzutów

- Większość ze zdarzeń korupcyjnych dotyczących prof. Tomasza Grodzkiego uległa przedawnieniu, ale prokuraturze udało się wyodrębnić cztery przypadki, na podstawie których można pociągnąć marszałka do odpowiedzialności - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, dziennikarz Polskiego Radia Szczecin i "Gazety Polskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tomasz Grodzki marszałek senatu korupcja lekarz prokuratura służby i bezpieczeństwo

"Łamanie zasad państwa prawa". Bogdan Pęk o sprawie uchylenia immunitetu marszałkowi Grodzkiemu

- Nie było w wolnej Polsce takiego precedensu, żeby marszałek izby parlamentu przez bardzo długi czas formalnie uniemożliwiał wyjaśnienie postawionych mu bardzo poważnych zarzutów o charakterze korupcyjnym - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Michał Rachoń Platforma Obywatelska Tomasz Grodzki Senat

Nowe informacje ws. immunitetu Grodzkiego. Ujawniono, co jest we wniosku prokuratury

Szczegóły związane z uchyleniem immunitetu i przebiegiem śledztwa ws. marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, ujawnia tygodnik "Sieci". "Nie chodzi o czekoladki wręczane doktorowi jako sympatyczny gest wdzięczności, lecz ordynarne łapówki za miejsce na oddziale, przyspieszenie zabiegu bądź osobiste przeprowadzenie go przez powszechnie poważanego specjalistę" - można przeczytać na łamach czasopisma.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat immunitet prokuratura korupcja służba zdrowia POLSKA polityka

"Korzysta z sytuacji w której się znalazł". Karol Karski o sprawie immunitetu Tomasza Grodzkiego

- Gołym okiem widać, że pan marszałek Grodzki korzysta z sytuacji, w której się znalazł - nie tylko tej, że jest chroniony immunitetem i jednym z liderów większości senackiej i nie chce poddać się pewnym ogólnie przyjętym procedurom w tego typu sytuacjach. Uchylenie immunitetu to nie postawienie zarzutów, a postawienie zarzutów to nie złożenie aktu oskarżenia - podkreślił Karol Karski - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Karol Karski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Karol Karski Katarzyna Gójska Tomasz Grodzki Senat

Sprawa uchylenia immunitetu Grodzkiemu. Jankowski: to kłopotliwe dla samych senatorów KO

- Sytuacja Tomasza Grodzkiego staje się kłopotliwa dla samych senatorów Koalicji Obywatelskiej, bo jak długo można odwlekać posiedzenie komisji senackiej. Marszałek coraz bardziej boi się tych spraw. Gdyby to były wyssane z palca spekulacje, to pewnie szybko by je przeciął - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat opozycja Donald Tusk koalicja obywatelska Platforma Obywatelska immunitet POLSKA polityka Polskie Radio 24

Wraca sprawa uchylenia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. PiS złożył odpowiednie wnioski

Wicemarszałek Senatu, Marek Pęk, poinformował o złożeniu wniosków ws. zwołania Komisji Regulaminowej w sprawie o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu, Tomaszowi Grodzkiemu. Marek Pęk przyznał, że przez ostatnie tygodnie izba wyższa była zajęta sprawą Funduszu Odbudowy, ale już pora, by wrócić do tematu. – Przypominam, że bez zwołania komisji Senat nie ma możliwości w końcu zająć się tą sprawą – powiedział portalowi tvp.info Pęk i wskazał, że czerwiec to najwyższy czas, by spór o immunitet Grodzkiego został rozpatrzony.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat prokuratura prawo immunitet POLSKA polityka

"Władze klubu KO nie są w stanie dyscyplinować swoich senatorów". Wojtas o głosowaniu nad preambułą

- Wyborcy Koalicji Obywatelskiej dostali sygnał, że nie jest ona w stanie utrzymać pewnej większości w Senacie - tak o głosowaniu ws. preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Jarosław Wojtas z Wyższej Szkoły Bankowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat Tomasz Grodzki koalicja obywatelska Platforma Obywatelska fundusze unijne

Bez preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy. Jastrzębowski: Platforma się wygłupiła

- Może nie udało się preambuły wsadzić do ustawy o Funduszu Odbudowy, ale może Platformie Obywatelskiej uda się ją w jakiś sposób wylansować osobno - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski z portalu salon24.pl. Gośćmi audycji byli też Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci" oraz Dawid Wildstein z TVP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat Platforma Obywatelska Tomasz Grodzki fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy

Preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy nie będzie. Karnkowski: gdyby stało się odwrotnie, oceniłbym to jako antyunijne

- Preambuła do ustawy o Funduszu Odbudowy, nad którą pracowali senatorowie opozycji, byłaby nie tylko antypolska, ale w mojej opinii także antyunijna - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był też Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat opozycja Tomasz Grodzki fundusze europejskie Krajowy Plan Odbudowy

"Próba robienia na złość rządowi". Marcin Horała o działaniach Senatu

- Przeciąganie Funduszu Odbudowy przez Senat nie ma sensu. To raczej próba zrobienia na złość rządowi, a przy okazji Polsce, być może przywrócenia większości opozycyjnej w Sejmie - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  polityka Marcin Horała Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne fundusze europejskie Tomasz Grodzki Sejm Senat POLSKA