X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Grodzki

Sprawa uchylenia immunitetu Grodzkiemu. Jankowski: to kłopotliwe dla samych senatorów KO

- Sytuacja Tomasza Grodzkiego staje się kłopotliwa dla samych senatorów Koalicji Obywatelskiej, bo jak długo można odwlekać posiedzenie komisji senackiej. Marszałek coraz bardziej boi się tych spraw. Gdyby to były wyssane z palca spekulacje, to pewnie szybko by je przeciął - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat opozycja Donald Tusk koalicja obywatelska Platforma Obywatelska immunitet POLSKA polityka Polskie Radio 24

Wraca sprawa uchylenia immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. PiS złożył odpowiednie wnioski

Wicemarszałek Senatu, Marek Pęk, poinformował o złożeniu wniosków ws. zwołania Komisji Regulaminowej w sprawie o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu, Tomaszowi Grodzkiemu. Marek Pęk przyznał, że przez ostatnie tygodnie izba wyższa była zajęta sprawą Funduszu Odbudowy, ale już pora, by wrócić do tematu. – Przypominam, że bez zwołania komisji Senat nie ma możliwości w końcu zająć się tą sprawą – powiedział portalowi tvp.info Pęk i wskazał, że czerwiec to najwyższy czas, by spór o immunitet Grodzkiego został rozpatrzony.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Grodzki Senat prokuratura prawo immunitet POLSKA polityka

"Władze klubu KO nie są w stanie dyscyplinować swoich senatorów". Wojtas o głosowaniu nad preambułą

- Wyborcy Koalicji Obywatelskiej dostali sygnał, że nie jest ona w stanie utrzymać pewnej większości w Senacie - tak o głosowaniu ws. preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Jarosław Wojtas z Wyższej Szkoły Bankowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat Tomasz Grodzki koalicja obywatelska Platforma Obywatelska fundusze unijne

Bez preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy. Jastrzębowski: Platforma się wygłupiła

- Może nie udało się preambuły wsadzić do ustawy o Funduszu Odbudowy, ale może Platformie Obywatelskiej uda się ją w jakiś sposób wylansować osobno - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski z portalu salon24.pl. Gośćmi audycji byli też Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci" oraz Dawid Wildstein z TVP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat Platforma Obywatelska Tomasz Grodzki fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy

Preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy nie będzie. Karnkowski: gdyby stało się odwrotnie, oceniłbym to jako antyunijne

- Preambuła do ustawy o Funduszu Odbudowy, nad którą pracowali senatorowie opozycji, byłaby nie tylko antypolska, ale w mojej opinii także antyunijna - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był też Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Senat opozycja Tomasz Grodzki fundusze europejskie Krajowy Plan Odbudowy

"Próba robienia na złość rządowi". Marcin Horała o działaniach Senatu

- Przeciąganie Funduszu Odbudowy przez Senat nie ma sensu. To raczej próba zrobienia na złość rządowi, a przy okazji Polsce, być może przywrócenia większości opozycyjnej w Sejmie - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
Zobacz więcej na temat:  polityka Marcin Horała Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne fundusze europejskie Tomasz Grodzki Sejm Senat POLSKA

"Środki będą o miesiąc później". Waldemar Buda o oczekiwaniu na decyzję Senatu ws. KPO

- Tak długa praca w Senacie nad ustawą ratyfikacyjną dot. zasobów własnych UE niczemu nie służy - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Ocenił, że z punktu widzenia tego, co dzieje się w izbie wyższej, "środki będą o miesiąc później".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne fundusze europejskie Waldemar Buda Tomasz Grodzki Sejm Senat polityka

Buda: chyba przekonaliśmy marszałka Grodzkiego do rezygnacji z poprawek w Senacie

- Wydaje mi się, że przekonaliśmy pana marszałka, że Senat nie powinien przyjmować poprawek do ustawy o ratyfikacji Funduszu Odbudowy - podkreślił po spotkaniu z marszałkiem Senatu wiceminister Waldemar Buda. Dodał, że MFiPR oczekuje, by ratyfikacja odbyła się jeszcze w tym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat Waldemar Buda Tomasz Grodzki Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

"Szkoda tego miesiąca". Piotr Kaleta o pracach w Senacie nad Funduszem Odbudowy

- Gdybyśmy mieli Senat chętny do pracy, a nie obiboków, to nie musielibyśmy później lecieć na łeb na szyję z ustawami. Sejm będzie miał tylko trzy dni, aby uchwałę Senatu poprzeć. Moglibyśmy się zajmować już innymi sprawami, w tym dotyczącymi Polskiego Ładu - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Senat fundusze unijne fundusze europejskie Tomasz Grodzki

"Będę przekonywał, aby nie modyfikować ustawy ratyfikacyjnej". Buda o spotkaniu z Grodzkim

- Mam nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, gdzie będziemy musieli cały proces ratyfikacyjny poprowadzić na nowo, bo to nas będzie stawiało w złym świetle w UE. Nie dziwię się, że europosłowie PO występują z partii, jak widzą, co się dzieje ws. Planu Odbudowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład pieniądze fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Senat prawo Unia Europejska Waldemar Buda Tomasz Grodzki POLSKA polityka

Samorządowcy popędzają marszałka Senatu ws. ratyfikacji. "Ważne jak najszybsze uruchomienie środków"

Związek Samorządów Polskich zaapelował do Senatu, aby jak najszybciej ratyfikował Fundusz Odbudowy. "Samorządy aktywnie uczestniczyły w konsultacjach Funduszu i liczą, że inicjatywa ta zostanie przyjęta w trybie pilnym, bez nieuzasadnionej zwłoki" - napisano w liście otwartym skierowanym do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue Krajowy Plan Odbudowy Senat Tomasz Grodzki

Waldemar Buda o KPO: poprawki Senatu mogą doprowadzić do zarzutów naruszenia praworządności

- Krajowy Plan Obudowy jest dobrze przygotowany - zapewnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej przestrzega też marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego: poprawki wprowadzone przez Senat do KPO mogą doprowadzić do formułowania wobec Polski zarzutów naruszenia praworządności.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy pieniądze fundusze unijne Senat Tomasz Grodzki Unia Europejska POLSKA polityka Waldemar Buda

"Foch i odreagowanie porażki". Jacek Karnowski o działaniach Senatu ws. Funduszu Odbudowy

O ile gra polityczna jest zrozumiała, to już trudno zaakceptować to, co się dzieje teraz. Bo to sprawia wrażenie jakiegoś focha, jakiegoś odreagowania porażki. Wiadomo, że nic ta zwłoka nie zmieni - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", komentując decyzję Tomasza Grodzkiego o opóźnieniu debaty Senatu nad ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Jacek Karnowski POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Platforma Obywatelska Tomasz Grodzki Senat

Opóźnianie ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Dr Rydliński: Europa patrzy na nas z niedowierzaniem

- Zachowanie PO powoduje to, że Europa patrzy na nas z niedowierzaniem, że partia wywodząca się z Europejskiej Partii Ludowej, blokuje ten fundusz - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego o decyzji PO ws. opóźnienia ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Gościem "Debaty dnia" był również prof. Maciej Drzonek, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek Senat Tomasz Grodzki fundusze unijne