X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Rzymkowski

Wiceminister edukacji: chcemy, by dzieci wróciły już do szkół, ale zależy to od sytuacji pandemicznej

- Jesteśmy gotowi by stopniowo otwierać przedszkola i szkoły. Bardzo nam zależy na tym, by dzieci jak najszybciej wróciły do szkół, ale to nie jest zależne od nas, tylko od sytuacji pandemicznej - podkreślił wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Tomasz Rzymkowski epidemia Koronawirus w Polsce szkoła społeczeństwo COVID-19

Wiceszef MEiN: "Bury" był, jest i będzie bohaterem polskiego państwa podziemnego

- Jeśli wczytać się w publikacje, jakie przygotował IPN, to jednoznacznie odpowiadają one na wątpliwości oraz insynuacje dotyczące Romualda Rajsa ps. Bury. Wielokrotnie rozmawiałem na jego temat z moim przyjacielem - pracownikiem IPN - który popełnił kilka artykułów poświęconych Rajsowi. Ma on jednoznacznie pozytywne opinie na temat tego bohatera państwa polskiego - powiedział Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Tomasz Rzymkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki Żołnierze Wyklęci Białoruś

Wiceszef MEiN o "W pustyni i w puszczy": w postaciach Stasia i Nel, książka ta prezentuje wzorce dla młodego pokolenia

- "W pustyni i w puszczy" w żaden sposób nie gloryfikuje tego, co zarzuca poseł Gdula. Lewicę boli w tej powieści to, że przedstawia archetypiczny wzorzec mężczyzny w postaci Stasia, młodego mężczyzny, który chroni i opiekuje się młodszą i słabszą kobietą, czyli Nel, będącą uosobieniem kobiecości, kruchą, drobną, bardzo czułą i emocjonalną postacią - powiedział Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA edukacja Tadeusz Płużański Tomasz Rzymkowski koronawirus Henryk Sienkiewicz szkoła Maciej Gdula

Wiceszef MEiN: egzaminy maturalne odbędą się w całej Polsce stacjonarnie

- Ministrowie ustalili wspólnie, że próbne egzaminy maturalne, które rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu, odbędą się stacjonarnie w całej Polsce, łącznie z województwem warmińsko-mazurskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia Stanisław Janecki Tomasz Rzymkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła

Szczepienia nauczycieli. Rzymkowski: cieszymy się z wysokiego zaangażowania i chęci

- Będziemy starali się podejmować decyzję najlepszą z punktu widzenia obywateli - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, komentując możliwy termin powrotu kolejnych klas do szkół. Wiceminister edukacji i nauki odniósł się również do tego, jak przebiega cały proces szczepienia kadry pedagogicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Tomasz Rzymkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki Koronawirus w Polsce szczepienia edukacja

Wiceszef MEiN: od poniedziałku możliwe rozszerzenie dostępu do nauki stacjonarnej, decyzja w ciągu dwóch dni

- W tym tygodniu będziemy podejmować decyzje dotyczące kolejnego rozporządzenia obowiązującego po 15 lutego. Od poniedziałku będą nowe zasady uczęszczania młodzieży na zajęcia stacjonarne - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Tomasz Rzymkowski edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki Koronawirus w Polsce

Szczepienia w Polsce. "Na tle dużych państw UE nie mamy się czego wstydzić"

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział dziś, że 15 stycznia ruszają zapisy dla kolejnej grupy osób, które będą chciały się zaszczepić na koronawirusa. Deklaracja pełnomocnika rządu ds. szczepień była punktem wyjścia do dyskusji, która odbyła się w Programie 1 Polskiego Radia. Wzięli w niej udział poseł PiS Tomasz Rzymkowski oraz Joanna Senyszyn z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia społeczeństwo Tomasz Rzymkowski Antoni Trzmiel

"Działała celowo, a teraz kryje się za immunitetem". Rzymkowski o sprawie Scheuring-Wielgus

- Joanna Scheuring-Wielgus celowo próbowała uniemożliwić sprawowanie Mszy świętej. Niech się więc teraz nie kryje tchórzliwie za immunitetem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Rzymkowski z PiS. Do zachowania parlamentarzystki Lewicy odniosła się też jej partyjna koleżanka poseł Wanda Nowicka.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce POLSKA polityka Joanna Scheuring-Wielgus Tomasz Rzymkowski Wanda Nowicka Michał Rachoń

NASZ WYWIAD Tomasz Rzymkowski: zabijanie dzieci nienarodzonych jest rzeczą skandaliczną

- Kwestie dotyczące wad rozwojowych to kwestie podejścia do osób niepełnosprawnych. Jeśli szykanuje się osoby będące w łonach matek dlatego, że są upośledzone lub w jakikolwiek sposób niepełnosprawne, to za chwilę pojawią się głosy, żeby zabijać ludzi, którzy stali się niepełnosprawni w wyniku wypadków - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Tomasz Rzymkowski, jeden z posłów PiS, którzy podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego ws. przesłanki eugenicznej. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Rzymkowski PiS aborcja POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny

"Nakazuje organom władzy publicznej konkretne, ale chybione działania". Poseł PiS o konwencji stambulskiej

- Konwencja stambulska to typowa umowa blankietowa, która nakazuje organom władzy publicznej konkretne działania, które moim zdaniem są chybione - ocenił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Rzymkowski. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Jarosław Urbaniak (KO), w którego ocenie z ratyfikowaniem tej konwencji związane są też pozytywy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Tomasz Rzymkowski Polskie Radio 24 konwencja stambulska społeczeństwo

Rzymkowski: samorządowcy, którzy odmawiają przekazania spisu wyborców, łamią prawo

- Samorządowcy powinni przekazać Poczcie Polskiej spisy wyborców. Jeśli tego nie robią, to w mojej ocenie przekraczają swoje uprawnienia i łamią prawo - ocenił poseł PiS, członek komisji ustawodawczej Tomasz Rzymkowski. Ustawa wprowadzająca korespodencyjne głosowanie w wyborach prezydenckich jest w Senacie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 polityka Tomasz Rzymkowski