more_horiz
PR24 Portal
Section05
Tomasz Siemoniak

Siemoniak o incydencie z udziałem rosyjskiego ambasadora: wygląda to na prowokację

W poniedziałek Rosja obchodziła rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Z tej okazji ambasador Rosji w Polsce chciał złożyć kwiaty przy Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich, został jednak oblany farbą przez demonstrantów. - Sprawa wyglądała na zaplanowaną prowokację - uważa Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Siemoniak Piotr Gociek Rosja NATO Władimir Putin

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Siemoniak: powinien ruszyć unijny fundusz celowy

- Oczywiście, że taki fundusz powinien powstać. Słyszymy o tym, że jest rozwiązanie tymczasowe, które pozwala wykorzystywać inne pieniądze na cele interwencyjne związane z uchodźcami. Ale oczywiście bardzo potrzebne jest rozwiązanie systemowe - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Siemoniak Ukraina konflikty międzynarodowe wojna na Ukrainie uchodźcy Unia Europejska

Siemoniak: Niemcy już nie mają żadnych obaw co do wysyłania ciężkiego sprzętu na Ukrainę

Jak przekazała niemiecka minister obrony Christine Lambrecht, Niemcy dozbroją Ukrainę. - To jest wojna dobra ze złem i przyzwoici ludzie muszą być po stronie Ukrainy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia polityka Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Krzysztof Świątek Jedynka Ukraina Niemcy Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska ŚWIAT

Tomasz Siemoniak o przyjęciu Szwecji i Finlandii do NATO: odpowiedź na działania Rosji

- To państwa, które mają bardzo mocne własne siły zbrojne, dużą tradycję budowania samowystarczalności obronnej, całkiem niezły przemysł obronny. NATO stałoby się jeszcze mocniejsze, a dla Rosji na północnej flance byłaby to zasadnicza zmiana sytuacji - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak, były minister obrony (Platforma Obywatelska). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 wojsko Tomasz Siemoniak

"Na Ukrainie nie ma bezpiecznych miejsc". Siemoniak o ataku na poligon w Jaworowie

- Atakując poligon w Jaworowie, pokazano, że na Ukrainie nie ma bezpiecznych miejsc, ponieważ te położone daleko od linii walk stały się ofiarą rosyjskiej agresji - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina serwis wschodni konflikty międzynarodowe agresja bezpieczeństwo Tomasz Siemoniak wojna na Ukrainie

Inwazja na Ukrainę. Siemoniak: Rosja jest w coraz trudniejszej sytuacji gospodarczej i politycznej

- Rosyjskie cele nie zostały osiągnięte, ofensywy się zatrzymały. A sama Rosja obłożona sankcjami znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji gospodarczej i politycznej - właściwie wszelakiej. Kto może, zrywa więzi z Rosją - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Siemoniak Rosja Ukraina konflikty międzynarodowe wojna 2022 wojna na Ukrainie

Ustawa o obronie ojczyzny w Sejmie. Rzecznik PiS: liczymy na jednomyślność parlamentu

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o obronności ojczyzny. Jak przekazała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Pierwsze czytanie zostanie przeprowadzone w czwartek. - Będziemy chcieli, żeby to wszystko odbyło się w miarę szybko, sytuacja jest nadzwyczajna - mówi szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Terlecki Anita Czerwińska Tomasz Siemoniak Sejm rząd

Tomasz Siemoniak: rolą Polski jest mówienie, że kryzys wokół Ukrainy się nie zakończył

- Rolą Polski oraz polskich polityków i rządu jest mówienie, że kryzys wokół Ukrainy się nie zakończył. Wręcz przeciwnie - ta sytuacja może w każdej chwili eskalować - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak. Jak podkreślił, "Moskwa jest gotowa łamać prawo międzynarodowe".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina serwis wschodni konflikty międzynarodowe agresja bezpieczeństwo Tomasz Siemoniak Krzysztof Świątek

Tomasz Siemoniak o amerykańskich żołnierzach w Polsce

- Ostatnie działania prezydenta Dudy przynoszą rezultaty. Gwarantem bezpieczeństwa są USA. Absurdalny atak na amerykańskie inwestycje był wbrew polskim interesom - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  NATO Rosja USA bezpieczeństwo żołnierze wojsko konflikty międzynarodowe Tomasz Siemoniak Krzysztof Świątek POLSKA polityka serwis wschodni

Siemoniak: "Rosja od lat przedstawia Ukrainę w roli wroga"

USA dały Rosji wyraźny sygnał w sprawie Ukrainy i podkreślają gwarancje dla wschodniej flanki NATO - o tym mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, b. szef MON (PO). Jak zaznaczył, Zachód ponosi odpowiedzialność wobec Ukrainy jako państwa, które przeciwstawia się niedemokratycznej i agresywnej Rosji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Siemoniak Sygnały Dnia Ukraina Rosja Krzysztof Świątek infografika

"Działania dobre, ale spóźnione". Tomasz Siemoniak o tarczy antyinflacyjnej

- Są to działania dobre, ale spóźnione. Inflacja, czyli wysokie ceny, dotknęła już Polaków. Dziś są to działania ratunkowe. Trzeba było wiele miesięcy temu podjąć rozmaite kroki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska Sygnały Dnia polityka POLSKA GOSPODARKA gospodarka polska tarcza antyinflacyjna inflacja pieniądze finanse Grzegorz Jankowski

Tomasz Siemoniak: obowiązek szczepień byłby przeciwskuteczny

– Tak niski stopień wyszczepienia nie wynika z tego, że 40 procent Polaków jest przeciwnych szczepieniom. (...) Bardzo wielu ludzi nie potrafi się w tym świecie poruszać, ma kawał do ośrodka, nie ma Internetowego Konta Pacjenta, nie działa w świecie SMS-ów i internetu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, stwierdzając, że rząd PiS ponosi odpowiedzialność za "porażkę programu szczepień". Równocześnie wyraził sceptycyzm wobec pomysłu obowiązku szczepień.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska POLSKA polityka szczepienia pandemia Koronawirus w Polsce rząd
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem