more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trójkąt Lubelski

Piotr Gliński w Kijowie: Ukraina walczy o podstawowe wartości europejskie

O przeciwdziałania agresji rosyjskiej w obszarze kultury i informacji rozmawiali w Kijowie ministrowie kultury Polski, Litwy i Ukrainy. Spotkanie odbyło się w formacie Trójkąta Lubelskiego. Piotr Gliński i Simonas Kairys odwiedzili ukraińską stolicę na zaproszenie szefa resortu kultury i polityki informacyjnej Ukrainy Ołeksandra Tkaczenki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa KULTURA Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Piotr Gliński Trójkąt Lubelski Kijów Litwa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Premier: długie ramię Moskwy zamieniło się w pięść, która uderza brutalnie i na oślep

Po spotkaniu Trójkąta Lubelskiego premier Mateusz Morawiecki mówił, że "pięść Moskwy uderza brutalnie i na oślep, na Ukrainie dochodzi do rzezi". Jak podkreślił, nie ma powrotu do "business as usual" z Rosją. - Będziemy pracować nad kolejnymi pakietami sankcji, aż rosyjscy żołnierze nie opuszczą Ukrainy - dodał Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Litwa Trójkąt Lubelski Mateusz Morawiecki

Premier: każdy TIR na granicy polsko-białoruskiej jest sprawdzany, czy nie przewozi towarów tzw. podwójnego użytku

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że "namawiamy do wprowadzenia wobec Rosji dalszych ograniczeń w handlu". - Każdy TIR na granicy polsko-białoruskiej jest sprawdzany, czy nie przewozi towarów "podwójnego użytku", które mogłyby posłużyć Władimirowi Putinowi do jego zbrodniczych zamiarów - zaznaczył szef rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier Warszawa Zamek Królewski sankcje Trójkąt Lubelski Unia Europejska wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Władimir Putin konflikty międzynarodowe gospodarka rosji handel

Premier Ukrainy: Rosja powinna zostać uznana za państwo terrorystyczne, a jej aktywa zamrożone

Premier Ukrainy Denys Szmyhal podkreślił na konferencji po spotkaniu Trójkąta Lubelskiego, że "Rosja powinna być uznana za państwo terrorystyczne, a jej wszystkie aktywa zamrożone, rosyjskie statki nie powinny wpływać do zachodnich portów". Jego zdaniem, "sankcje powinny też objąć eksport rosyjskich metali i innych surowców". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Zamek Królewski Trójkąt Lubelski Mateusz Morawiecki wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe polityka

Szczyt Trójkąta Lubelskiego. Grzywaczewski: Polska, Litwa i Ukraina mają wspólne cele geopolityczne

Wprawdzie Trójkąt Lubelski, to format bardzo młody, tym niemniej jest istotne to, że te trzy państwa - Polska, Litwa i Ukraina - mają w tym momencie wspólne cele geopolityczne, a przede wszystkim - wspólnego wroga - Federację Rosyjską - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz, pisarz, publicysta, ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Trójkąt Lubelski Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski Litwa Ukraina Rosja Europa

Trójkąt Lubelski. Wspólna deklaracja prezydentów wyrazem poparcia dla Ukrainy

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy Andrzej Duda, Gitanas Nauseda i Wołodymyr Zełenski podpisali deklarację, w której wyrażono "zaangażowanie w dalszy rozwój strategicznego partnerstwa między Ukrainą, Litwą i Polską, opartego na wspólnych wartościach i interesach". Podkreślono wsparcie dla integracji Ukrainy z UE i NATO.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Litwa Gitanas Nauseda Wołodymyr Zełenski Trójkąt Lubelski Andrzej Duda Europa

Andrzej Duda rozpoczął wizytę na Ukrainie. W poniedziałek weźmie udział w szczycie Trójkąta Lubelskiego

Poniedziałkowe rozmowy w ramach Trójkąta Lubelskiego dotyczyć będą między innymi sytuacji na granicy z Białorusią oraz wsparcia Ukrainy w obliczu nacisku ze strony Rosji. Spotkanie odbędzie się w rezydencji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Hucie w ukraińskich Karpatach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Jakub Kumoch granica kryzys na granicy migracja Ukraina Trójkąt Lubelski polityka

Spotkanie Trójkąta Lubelskiego. Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy wydali wspólne oświadczenie

Zakończyło się zdalne spotkanie prezydentów państw Trójkąta Lubelskiego - Polski, Litwy i Ukrainy - związane z 30. rocznicą uznania niepodległości Ukrainy. Andrzej Duda, Gitanas Nausėda i Wołodymyr Zełenski wydali w związku z tym wspólne oświadczenie, w którym podkreślali więzi łączące trzy państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Litwa Ukraina Europa Trójkąt Lubelski Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski

"Jego celem wsparcie rozwoju i bezpieczeństwa regionu". Mija rok od powstania Trójkąta Lubelskiego

W rok od powstania Trójkąt Lubelski stał się rozpoznawalnym formatem współpracy Polski, Litwy i Ukrainy. Jego celem jest wsparcie rozwoju i bezpieczeństwa regionu, przy nawiązaniu do wspólnego dziedzictwa historycznego trzech narodów - podkreśliło na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Europa POLSKA Litwa Ukraina Trójkąt Lubelski polityka Polityka zagraniczna Polski
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem