X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trójmorze

Prezydent zapowiada dużą aktywność zagraniczną. Jakie kraje odwiedzi w 2022 r.?

Jak poinformował prezydencki minister Jakub Kumoch "na 2022 r. planowana jest duża aktywność Andrzeja Dudy zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach". - Planujemy nowe otwarcie w Afryce Subsaharyjskiej, Ameryce Południowej oraz rozbudowywanie obecności w regionie Indo-Pacyfiku - zapowiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda polityka Polityka zagraniczna Polski Jakub Kumoch Trójmorze

"Tusk i Sikorski są reprezentantami interesów niemieckich na Polskę". Pęk o konferencji w Gdańsku

- Wszystko ma uśpić naszą czujność przed jawną zmianą kierunku w Europie, co dobitnie zostało wyrażone w nowej umowie koalicyjnej w Niemczech. Jeżeli Polska nie przejdzie do przyspieszenia porozumienia państw Trójmorza, to mniejsze państwa w walce z większymi nie będą miały szans - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były eurodeputowany i senator, obecnie samorządowiec i komentator polityczny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Polskie Radio 24 Trójmorze rząd Mateusza Morawieckiego Prawo i Sprawiedliwość opozycja Donald Tusk

Praga: konferencja nt. bezpieczeństwa państw Trójmorza. Wśród tematów wzmocnienie osi Północ-Południe

- Inicjatywa Trójmorza ma strategiczne znaczenie dla Czech - powiedział czeski europoseł, były szef MSZ i resortu obrony Alexandr Vondra na konferencji w Pradze poświęconej bezpieczeństwu w Europie Środkowo-Wschodniej. W debacie głos zabrali również poseł PiS Radosław Fogiel i wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Trójmorze Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Trójmorze Czechy Praga Radosław Fogiel Partnerstwo Wschodnie infrastruktura energetyka bezpieczeństwo

"Szczere gratulacje z okazji objęcia zaszczytnego stanowiska". Andrzej Duda skierował list do prezydenta Estonii

Prezydent Andrzej Duda skierował list gratulacyjny do zaprzysiężonego w poniedziałek prezydenta Estonii Alara Karisa. "Mam głębokie przeświadczenie, że zwłaszcza dziś partnerskie i oparte na zaufaniu oraz solidarności relacje pomiędzy Polską a Estonią mają wyjątkowe znaczenie" - napisał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Trójmorze Estonia prezydent polityka

Wiceszef MSZ o wynikach wyborów w Czechach: w sprawach dot. współpracy możemy być optymistami

- Mamy duże nadzieje na współpracę. Jeżeli zwycięska koalicja SPOLU będzie współtworzyć rząd, to liczymy na współpracę z takim rządem, jeszcze intensywniejszą niż do tej pory - ocenił w niedzielnym wywiadzie dla portalu wPolityce.pl wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, komentując wyniki wyborów w Czechach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kopalnia Turów wybory Paweł Jabłoński Trójmorze polityka Polityka zagraniczna Polski grupa wyszehradzka

Kulisy papieskich podróży. M. Wolińska-Riedi gościem Trójki

– Opowiadam o moich podróżach z papieżem, o tym, jak papieże przygotowują się do podróży i jak to wszystko wygląda od kuchni. Biorę czytelnika za rękę i prowadzę go tak, jak robiłam to w dwóch poprzednich książkach – mówiła w Trójce Magdalena Wolińska-Riedi, żyjąca w Watykanie dziennikarka i autorka książki "Z Watykanu w świat. Tajemnice papieskich podróży".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Anna Popek Giełda giełda papierów wartościowych Trójmorze Watykan STYL ŻYCIA

Trwa II edycja Konferencji Giełd Trójmorza w Warszawie. "Głównym celem jest współpraca"

Współpraca w zakresie rozwoju rynku kapitałowego w regionie to główny cel i temat II edycji Konferencji Giełd Trójmorza, która dziś rozpoczęła się w Warszawie. Biorą w niej udział przedstawiciele polskich władz, instytucji europejskich, banków centralnych Gruzji i Armenii, prezesi giełd Trójmorza, a także przedstawiciele spółek wchodzących w skład indeksu CEEplus (indeks skupia ponad 100 największych i najbardziej płynnych spółek, notowanych na giełdach, z regionu Europy Środkowej: Chorwacji, Czech, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier).
Zobacz więcej na temat:  Trójmorze Andrzej Duda prezydent polityka POLSKA

Szef MSZ o Inicjatywie Trójmorza: jest niezwykle ważna dla przyszłych pokoleń

- Inicjatywa Trójmorza ma wzmocnić jedność i spójność Unii Europejskiej - powiedział szef polskiej dyplomacji podczas Forum Młodych Parlamentarzystów Trójmorza. - Poprawiona infrastruktura przyczyni się do poprawy jakości życia. Niektóre z tych rzeczy są bardzo namacalne: szybkie drogi czy też szybki rozwój usług cyfrowych - dodał Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau polityka Polityka zagraniczna Polski Trójmorze Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Międzynarodowa Konferencja Generation Freedom poświęcona inicjatywie Trójmorza

Gośćmi spotkania byli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, świata nauki i biznesu oraz młodzi ludzie ze wszystkich krajów Trójmorza. Wiceminister Paweł Jabłoński wskazał na korzyści, jakie niesie ze sobą dla młodego pokolenia ściślejsza współpraca w gronie państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jak podkreślił, Inicjatywa Trójmorza jest projektem generacyjnym, zorientowanym na przyszłość, ponieważ inwestycje, które realizujemy dziś, będą służyły naszym obywatelom przez kolejne dziesięciolecia.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda kancelaria prezydenta Stany Zjednoczone ONZ Trójmorze KOR nowe technologie Polonia Polacy za granicą język polski