X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trybunał Konstytucyjny

Ks. Isakowicz-Zaleski: nie mogę się pogodzić ze zgodą na zabijanie dzieci z zespołem Downa

- Bardzo dużo teraz zależy od Sejmu, który powinien odpowiednio doprecyzować przepisy - mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Dodaje, że pomoc i opiekę nad niepełnosprawnymi powinien zapewniać także Kościół. - Na tym polu niestety mamy bardzo duże braki – zaznacza kapłan, który od prawie 40 lat opiekuje się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny niepełnosprawni aborcja aktualności katolickie Tadeusz Isakowicz-Zaleski POLSKA

Protesty w Warszawie po orzeczeniu TK. Rzecznik KSP: na pl. Trzech Krzyży zatrzymano jedną osobę

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że w czasie protestu przed kościołem św. Aleksandra na warszawskim placu Trzech Krzyży zatrzymano jedną osobę. Protestujący po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej, próbowali dostać się do kościoła. Wejście zablokowała policja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja aborcja Trybunał Konstytucyjny Warszawa zatrzymanie Kościół

Protesty po orzeczeniu TK w wielu polskich miastach. W Warszawie wciąż trwają

W wielu regionach kraju zakończyły się poniedziałkowe blokady ulic miast w ramach protestu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji. Akcję "Blokada" zapowiadał m.in. Strajk Kobiet. W Warszawie wciąż trwają demonstracje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo aborcja Trybunał Konstytucyjny protest demonstracje manifestacje

Anna Siarkowska: ok. 100 mężczyzn broniło kościoła św. Aleksandra. Robert Bąkiewicz: szturm odparty

Grupa około 100 mężczyzn broniła kościoła św. Aleksandra przed agresywnym tłumem, który rzucał w nich petardami, szkłem, jabłkami, puszkami z farbą - powiedziała poseł Anna Maria Siarkowska z PiS pytana o zajścia na pl. Trzech Krzyży, do których doszło w poniedziałek wieczorem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo policja aborcja Trybunał Konstytucyjny Warszawa PiS Marsz Niepodległości

"Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji". Kolejny atak obrażający uczucia religijne

"Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji" - taki napis namalowano na ścianie budynku w Gliwicach. Na Twitterze pojawiło się zdjęcie ukazujące to zdanie, które internautka opatrzyła komentarzem: "Boże zlituj się nad nimi". Oceniła, że "życie niemowląt ma znaczenie", dodając hasztag "Babies Lives Matter". "Tekst pojawił się prawdopodobnie w związku z protestami przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji" - ocenia tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Trybunał Konstytucyjny protest Kościół POLSKA

Protesty po orzeczeniu TK. Do krakowskiego biura PiS przyszedł mail o podłożeniu bomby

Jak informuje Michał Drewnicki, wiceszef Rady Miasta Krakowa, do biura Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie przyszedł mail informujący o podłożeniu bomby. W zacytowanej wiadomości politycy PiS zostali określeni "pisowskimi sk****synami", którzy za "odebranie praw kobietom" mają "ginąć w męczarniach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Kraków PiS aborcja Trybunał Konstytucyjny bomba media społecznościowe

Prof. Kleiber: skutek protestów może być tragiczny dla nas wszystkich, młodzi ludzie łamią zasady

- Młodzi ludzie agresywnie się zachowujący łamią obowiązujące w związku z pandemią zasady. To może mieć tragiczny skutek nie tylko dla nich, ale dla nas wszystkich. To okropna rzecz i powinniśmy wszyscy się temu sprzeciwiać - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny magazynu "Wszystko co najważniejsze". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja protest Kościół katolicki Trybunał Konstytucyjny pandemia

Warszawa: lewicowi aktywiści zaatakowali kościół na pl. Trzech Krzyży. W modlących się ludzi rzucano petardy

Uczestnicy protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji zgromadzili się przed kościołem na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Demonstrujący rzucili race, butelki i jajka w stronę osób blokujących dostęp do kościoła oraz policjantów. Funkcjonariusze użyli wobec kilku protestujących gazu. Pomocy poszkodowanym w incydentach udzielają ratownicy medyczni. Wśród protestujących są parlamentarzyści Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  aborcja protesty w Warszawie Trybunał Konstytucyjny Warszawa POLSKA

Protesty po orzeczeniu ws. aborcji. Demonstranci przeszli pod Trybunał Konstytucyjny

Część uczestników poniedziałkowego protestu w stolicy udała się przed Trybunał Konstytucyjny. Al. Szucha, przy której mieści się siedziba TK, jest nieprzejezdna od pl. Unii Lubelskiej do pl. Na Rozdrożu. Stamtąd część protestujących udaje się w okolice Mostu Łazienkowskiego i pl. Trzech Krzyży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo protest demonstracje Warszawa aborcja Trybunał Konstytucyjny

Po orzeczeniu TK ws. aborcji. Poseł PiS: trzeba zastanowić się nad rozwiązaniami

- W moim przekonaniu należałoby się zastanowić nad jakimiś rozwiązaniami, które rozwiążą tę kwestię. (...) Ten wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest z czwartku. Myślę, że będą trwały różnego rodzaju prace - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Paweł Lisiecki. Gościem "Debaty Jedynki" był również poseł Lewicy Bogusław Wontor.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce Polskie Radio Magdalena Ogórek Paweł Lisiecki PiS lewica POLSKA polityka aborcja Trybunał Konstytucyjny