X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Trybunał Konstytucyjny

"Trzeba prostować najważniejsze rzeczy ustrojowe". Prof. Mieczysław Ryba o wyroku TK

- To nie Sąd Najwyższy rozstrzyga, kto jest sędzią i nie Sąd Najwyższy rozstrzyga spory konstytucyjne, tylko Trybunał Konstytucyjny. To nie Trybunał Sprawiedliwości UE jest nad rządem, nad Sejmem, nad sądem w Polsce, tylko konstytucja - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z KUL w komentarzu do wtorkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Michał Rachoń Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy polityka wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda o wyborze I prezesa SN: będę realizował swoje obowiązki

Zamierzam przestrzegać obowiązującego prawa. Powierzę pełnienie obowiązków I prezesa Sądu Najwyższego jednemu z sędziów SN - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w środowej "Gazecie Polskiej". Wyjaśnił, że w określonych okolicznościach prawo nakłada ten obowiązek na prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny sądownictwo prawo POLSKA

Wiceminister sprawiedliwości o działaniach I prezes SN: to łamanie konstytucji

- To bezprawne łamanie polskiej konstytucji. Ci, którzy tyle krzyczeli w obronie niezawisłości sędziowskiej, sami ją teraz bezpardonowo atakują. Działania prezes Małgorzaty Gersdorf pokazują tylko, że najciemniej jest pod latarnią – ocenił w środowym "Naszym Dzienniku" wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Ministerstwo Sprawiedliwości

Janusz Kowalski: wyrok TK przywraca w Polsce rządy prawa

- Sąd Najwyższy niezgodnie z konstytucją uzurpował sobie prawo do oceniania i decydowania, kto jest, a kto nie jest w Polsce sędzią - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Dariusz Wieczorek (Lewica) ocenił z kolei, że "praprzyczyną sporu jest to, co robił parlament w poprzedniej kadencji, czyli destrukcja wymiaru sprawiedliwości"
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń sądownictwo Sąd Najwyższy Trybunał Konstytucyjny

Kaleta: TK krok po kroku porządkuje chaos, który chciał wprowadzić "stary skład" SN

- Trybunał Konstytucyjny krok po kroku porządkuje chaos, który chciał wprowadzić "stary skład" Sądu Najwyższego - uważa wiceszef MS Sebastian Kaleta. Jego zdaniem "ostatnim akordem" sporu wokół sądownictwa będzie rozstrzygnięcie przez TK kwestii kompetencji UE do ingerencji w polski wymiar sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy prawo sądownictwo reforma sądownictwa Sebastian Kaleta POLSKA

Spór kompetencyjny między SN a prezydentem i Sejmem. Znamy orzeczenie TK

Sąd Najwyższy nie może dokonywać prawotwórczej interpretacji przepisów prowadzącej do zmiany stanu normatywnego a powołanie sędziego jest wyłączną kompetencją prezydenta, nad którą Sąd Najwyższy nie może sprawować nadzoru. Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnął spór kompetencyjny pomiędzy Sądem Najwyższym a Sejmem i prezydentem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Sejm prezydent reforma sądownictwa

Jacek Liziniewicz: Sąd Najwyższy jest elementem prawnym podlegającym opozycji

- Sąd Najwyższy jest obecnie elementem prawnym podlegającym opozycji. Wierzę, że przepychanki zakończą się wraz z wyborem nowego prezesa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Tomasz Kozłowski ("Fakt") i Wojciech Biedroń (wpolityce.pl).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Konstytucyjny Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf sądownictwo reforma sądownictwa Jacek Liziniewicz Tomasz Kozłowski Wojciech Biedroń Dorota Kania

Jacek Ozdoba: era Małgorzaty Gersdorf dobiega końca, wreszcie będziemy mieli normalny Sąd Najwyższy

- Podchodzę z dużym dystansem do zabiegów stosowanych przez panią Małgorzatę Gersdorf. Do końca jej kadencji pozostało już tylko kilka dni - powiedział Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski. - Zjednoczona Prawica to dobry szeryf, który przyszedł, by zreformować wymiar sprawiedliwości - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Ozdoba Adrian Klarenbach Trybunał Konstytucyjny POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Małgorzata Gersdorf sąd reforma sądownictwa