X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Trybunał Sprawiedliwości UE

Politolog: władza sądownicza broni się, apelując o wsparcie z zewnątrz

- Od kilku lat władza wykonawcza w Polsce stara się poszerzyć swoje kompetencje wobec władzy sądowniczej. A władza sądownicza się broni - m.in. apelując do Komisji Europejskiej i do Komisji Weneckiej o wsparcie - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marcin Zaborowski, politolog z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Parlament Europejski Trybunał Sprawiedliwości UE Ryszard Gromadzki Węgry reforma sądownictwa Komisja Wenecka Komisja Europejska

Higinio Jesús Paterna: nie ma konfliktu między UE a hiszpańskim rządem

Hiszpański sąd najwyższy nie dostosował się do wyroku TSUE nakazującego wypuszczenie z więzienia katalońskiego polityka. - Nie ma konfliktu między Unią Europejską a hiszpańskim rządem. To kwestia samego wymiaru sądownictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Higinio Jesús Paterna, korespondent mediów hiszpańskich w Polsce i Europie Środkowej. 
Zobacz więcej na temat:  Hiszpania ŚWIAT Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska katalonia

Radosław Fogiel: TSUE chce, żeby politycy zaingerowali w system sądownictwa

- Jeżeli będzie zalecenie dotyczące Izby Dyscyplinarnej, łączące się ze środkami zapobiegawczymi sprzed kilku dni, to de facto oznacza to oczekiwanie TSUE i Komisji Europejskiej, żeby politycy zaingerowali w system sądownictwa, aby wstrzymali czy zawiesili funkcjonujące organy dyscyplinarne - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Janecki Radosław Fogiel Polska w Unii Europejskiej POLSKA polityka reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE

Piotr Andrzejewski: UE chce ograniczyć suwerenność Polski

- Konflikt Unii Europejskiej z Polską to element polityczny, szukanie pretekstu do ograniczania suwerenności państwa członkowskiego przez organizację międzynarodową - ocenił w Polskim Radiu 24 sędzia Trybunału Stanu Piotr Andrzejewski. Głos zabrał także inny sędzia TS, prof. Czesław Kłak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Stanu przemoc Piotr Andrzejewski Ryszard Gromadzki Polskie Radio 24

Grodzki: w czwartek spodziewamy się w trybie pilnym opinii Komisji Weneckiej

- Decyzja Komisji Europejskiej o tymczasowym zabezpieczeniu pozostaje w łączności z orzeczeniem naszego Sądu Najwyższego. Nie miałaby miejsca, gdybyśmy roztropniej prowadzili proces legislacyjny - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Przekazał, że opinia Komisji Weneckiej dot. nowelizacji ustaw sądowych ma pojawić się w czwartek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Wenecka Tomasz Grodzki Senat reforma sądownictwa Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE

Müller ws. Izby Dyscyplinarnej SN: czekamy na treść wniosku KE do TSUE

- Należy zobaczyć, jak będzie wyglądała ostateczna decyzja TSUE - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, komentując decyzję Komisji Europejskiej, która ma wystąpić do TSUE o środki tymczasowe ws. przepisów dotyczących reżimu dyscyplinarnego wobec polskich sędziów. Jeśli TSUE przyjmie ten wniosek, Izba Dyscyplinarna SN zostanie zawieszona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo

Bortniczuk: UE chce debatować nad ustawą, która jeszcze nie weszła w życie

- Jako władza odpowiedzialna, musimy zapewnić Polakom bezpieczeństwo obrotu prawnego i zaufanie do państwa w tym ważnym obszarze - powiedział w Polskim Radiu 24 Kamil Bortniczuk z Porozumienia, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Jak dodał, "Unia Europejska chce debatować nad ustawą, która nie weszła jeszcze w życie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kamil bortniczuk Porozumienie Jarosława Gowina Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Eliza Olczyk

Bielan o wizycie Grodzkiego w Brukseli: aktywność sprzeczna z konstytucją

- Ta wizyta wpisuje się w szerszy kontekst aktywności marszałka Grodzkiego na arenie międzynarodowej. Konstytucja mówi wyraźnie, że w Polsce za politykę zagraniczną odpowiada Rada Ministrów działająca w porozumieniu z głową państwa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł Porozumienia Adam Bielan.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA polityka Adam Bielan Katarzyna Gójska Tomasz Grodzki marszałek senatu Bruksela Polityka zagraniczna Polski Rosja Hiszpania Trybunał Sprawiedliwości UE

"Żadnych treści prawnych, tylko emocje polityczne". Prof. Gontarski o Komisji Weneckiej

- Komisja Wenecka chce nas pouczać czym jest praworządność, ale nie bierze pod uwagę konstytucji RP. Macha ustawą zasadniczą jak macha się flagą na manifestacji. Nie można z tego odczytać żadnych treści prawnych, tylko emocje polityczne - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Waldemar Gontarski, pełnomocnik polskiego rządu przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).
Zobacz więcej na temat:  Komisja Wenecka Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska prawo Tomasz Grodzki Senat Ryszard Gromadzki POLSKA

Szefowa KE: Polska nie kwestionuje celu neutralności klimatycznej

- Zdecydowana większość mieszkańców Europy chce, aby polityka zrobiła coś z globalnym ociepleniem - powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen w rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel". Podkreśliła, że w tej sprawie "Polska potrzebuje więcej czasu, ale nie kwestionuje samego celu neutralności klimatycznej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ursula von der Leyen Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Europa