X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Turcja

Michał Piekarski. Królobójca na mękach

Przemysł II zginął prawdopodobnie z rąk Brandenburczyków. Konfederaci barscy, o ile nie działali na polecenie samego króla, chcieli skłonić go tylko do abdykacji. Spiskowcy uwiecznieni w "Kordianie" nie zdecydowali się podnieść ręki na cara, który został koronowany na króla Polski. To czyni niedoszłego zabójcę Zygmunta III Wazy jedynym królobójcą w historii kraju.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Rzeczpospolita Stefan Żółkiewski Turcja Warszawa

Kumoch o sytuacji na granicy: to nie jest zwykły kryzys humanitarny, lecz próba wytrzymałości polskiej obrony

- Atak reżimu Łukaszenki na granicę nie jest zwykłym kryzysem humanitarnym, tylko próbą testowania wytrzymałości obrony polskiej granicy. Widzimy, że Rosja przyjęła aktywną postawę w tym kryzysie i dąży do eskalacji - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo imigranci w Europie kryzys migracyjny sankcje samolot Jakub Kumoch Białoruś reżim Turcja

"Zmiany się dokonują, budujemy międzynarodową koalicję". Wiceszef KE o wstrzymaniu lotów dla migrantów

Wiceszef Komisji Europejskiej Margaritis Schinas, komentując decyzję tureckich linii lotniczych, które wprowadziły zakaz sprzedaży biletów dla migrantów chcących lecieć na Białoruś, stwierdził, że "zmiany się dokonują". Turcja zerwała też współpracę z białoruskim narodowym przewoźnikiem Belavia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica Unia Europejska Komisja Europejska migracja samolot Turcja Irak Beata Płomecka imigranci w Europie kryzys na granicy

"Presja ma sens". Ambasador Sadoś o decyzji Turkish Airlines

Turcja wprowadziła zakaz sprzedaży biletów lotniczych dla migrantów chcących lecieć na Białoruś. Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch poinformował na Twitterze, że zakaz wydała Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego Turcji. Tamtejsze linie lotnicze nie będą przyjmować obywateli Iraku, Syrii i Jemenu udających się do Mińska. Turkish Airlines rezygnują też ze współpracy z białoruskimi liniami lotniczymi Belavia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa samolot samoloty Beata Płomecka polityka dyplomacja Unia Europejska Białoruś sankcje sankcje Unii Europejskiej Turcja

Niemieckie media: Putin i Erdogan wspierają plan wysyłania migrantów z Białorusi

W ciągu ostatnich sześciu tygodni przez Białoruś przybyło do Niemiec ponad 6 tys. uchodźców. Według informacji dziennika "Bild" przemytnicy działają według białoruskiego planu "ataku na UE", który popierają prezydenci Rosji i Turcji, Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Niemcy Rosja Turcja lotnictwo samolot samoloty kryzys kryzys migracyjny migracja granica

Europa walczy z kryzysem migracyjnym. Część krajów postawiła ogrodzenia, pozostałe się do tego przymierzają

Przejęcie Afganistanu przez Talibów wywołało obawy przed falą uchodźców, podobną do napływu uciekających z ogarniętej wojną Syrii w 2015 r. Główne szlaki migracyjne do Unii Europejskiej prowadzą przez Hiszpanię, Włochy, Grecję, Bułgarię i Węgry. Od kilku miesięcy coraz więcej migrantów próbuje dostać się do UE z Białorusi przez Polskę, Litwę i Łotwę. Niektóre z krajów leżących na tych szlakach migracyjnych postawiły ogrodzenia na granicach. Inne się do tego przymierzają.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT migracja imigracja obcokrajowcy Europa kryzys migracyjny uchodźcy imigranci w Europie Hiszpania Grecja Turcja Węgry

Szef MON: oczekujemy intensyfikacji relacji szkoleniowych pomiędzy żołnierzami polskimi i tureckim

- Oczekujemy intensyfikacji relacji szkoleniowych pomiędzy żołnierzami polskimi i tureckimi. Niebawem wysłane zostaną misje polskie do Turcji tak, żeby zacieśniać relacje dot. współpracy zbrojeniowej - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak po spotkaniu z ministrem obrony Turcji Hulusim Akarem.
Zobacz więcej na temat:  Europa Turcja Ankara POLSKA wojsko armia MON Mariusz Błaszczak