more_horiz
PR24 Portal
Section05
Turcja

Turcja zablokuje rozszerzenie NATO? Repetowicz: większość postulatów Ankary jest absurdalna

- To miecz obosieczny, jeżeli Ankara skutecznie będzie blokować rozszerzenie NATO, to trzeba mieć świadomość tego, ze jest to istotna sprawa dla Stanów Zjednoczonych, które zastosują opcje, które będą miały na celu zmuszenie Ankary do zamiany stanowiska - mówil w Polskim Radiu 24 (Witold Repetowicz, defence24.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 NATO Finlandia Szwecja Łukasz Sobolewski Turcja

Çiğdem Aslan. Dziedzictwo alawitów

Kurdyjska wokalistka urodzona w Stambule. W 2013 roku wydała swoją pierwszą solową płytę „Mortissa”. Artystka nawiązuje w niej w intrygujący i nowy sposób do tradycji rebetiko, pieśni nazywanych „bluesem Morza Egejskiego”. Ich rozkwit przypada na wczesne lata dwudzieste ubiegłego stulecia, w czasie przymusowych migracji ludności Turcji i Grecji. Te „słodko-gorzkie” pieśni ludzi miłujących wolność, zakazane początkowo przez władze, zarówno greckie, jak i tureckie, dziś stały się wizytówką greckiej kultury.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Nowa Tradycja Turcja Kurdowie Magdalena Tejchma

Turcja przeciw rozszerzeniu NATO. Siemoniak: Amerykanie sobie z tym poradzą

- Turcy po prostu podwyższają swoją cenę - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, komentując sceptycyzm Ankary wobec przyjęcia Szwecji i Finlandii do NATO. - Mnie się to nie podoba, bo to nie jest dobry moment i tak się nie robi, ale Amerykanie i Europa sobie z tym poradzą - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Beata Michniewicz Tomasz Siemoniak ŚWIAT NATO Turcja Szwecja Finlandia wojna na Ukrainie

Finlandia i Szwecja chcą do NATO. Doradca Bidena: obiekcje Turcji uda się przezwyciężyć

Doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan jest zdania, że złożenie przez Szwecję i Finlandię wniosków akcesyjnych do Sojuszu to wydarzenie historyczne. Wyraził przekonanie, że uda się przezwyciężyć zastrzeżenia Turcji czego skutkiem będzie skuteczny proces akcesyjny do NATO Szwecji i Finlandii.
Zobacz więcej na temat:  NATO Turcja Finlandia Szwecja Ameryka USA ŚWIAT bezpieczeństwo wojna 2022

Turcja zablokuje wejście Szwecji i Finlandii do NATO? Wiceszef MON: Ankara chce "ugrać coś dla siebie"

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz ocenił, że Turcja nie będzie jednostronnie blokować przyjęcia Szwecji i Finlandii do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jak zaznaczył, Ankara będzie prawdopodobnie chciała na procesie akcesyjnym "ugrać coś dla siebie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MON wojna 2022 Ukraina Rosja Turcja NATO Szwecja Finlandia polityka MON Wojciech Skurkiewicz

Turcja grozi zablokowaniem akcesji Szwecji i Finlandii do NATO. Erdogan ma w tym swój interes

Agencja Associated Press informuje, że Turcja grożąc zablokowaniem przyjęcia Szwecji i Finlandii do NATO, chce uzyskać ustępstwa Zachodu m.in. w temacie ograniczenia wsparcia Helsinek i Sztokholmu dla Kurdów, czy zniesienia embarga na dostawy pewnych typów broni dla Ankary. Sojusz potrzebuje jednomyślności, by przyjąć kolejnych członków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Turcja Szwecja Finlandia NATO wojna 2022

Rozszerzenie NATO o Szwecję i Finlandię. Prof. Liberadzki: to nasza europejska racja stanu

- Polska należy do tych państw, które są szczególnie zainteresowane rozszerzeniem NATO. Stanowisko polskiego rządu jest klarowne i dość jednoznaczne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy. Dołączeniu Szwecji i Finlandii do Sojuszu sprzeciwia się jednak Turcja.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Ogórek NATO ŚWIAT Turcja Szwecja Finlandia Bogusław Liberadzki
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem