more_horiz
PR24 Portal
Section05
Turcja

NASZ WYWIAD B. attaché USA: rosną szanse na sankcje ws. Nord Streamu 2

- Po kryzysie wokół Morza Azowskiego Zachód powinien jasno nakreślić Rosji czerwone linie. Jak najszybciej trzeba dozbroić Ukrainę w pociski przeciwokrętowe, zaawansowane drony, statki patrolowe, potrzebne są patrole okrętów USA i  NATO oraz ćwiczenia NATO i partnerów w regionie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Ray Wojcik, pułkownik armii USA, szef Ośrodka Europejskich Analiz Politycznych (CEPA) i były attaché wojskowy w ambasadzie USA w Warszawie. Wspomniał o tym, że budowa Nord Stream 2 stwarza także zagrożenie militarne. Ostrzegła, że Rosja niepowstrzymywana może posunąć się do zdobycia Odessy i korytarza lądowego do Krymu.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Stany Zjednoczone USA Ukraina Rosja Morze Azowskie Krym wojsko armia Morze Czarne Turcja Raport Białoruś

Władze Iranu wzywają Europę do sprzeciwu wobec sankcji

Iran apeluje do Europy, by przeciwstawiła się przywróconym właśnie sankcjom ze strony Stanów Zjednoczonych. Chodzi o wprowadzony przez Waszyngton zakaz kupowania irańskiej ropy oraz inne restrykcje. To właśnie europejskie kraje najgłośniej krytykują politykę Donalda Trumpa wobec Iranu. Do krytyki sankcji przyłączyły się dzisiaj także Rosja i Turcja. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Iran Stany Zjednoczone sankcje USA Turcja ropa naftowa