X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
UE

Bruksela: bez wspólnego oświadczenia krajów UE i Partnerstwa Wschodniego

Nie będzie wspólnego oświadczenia krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego w 10-lecie powstania tej inicjatywy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że będzie tylko oświadczenie szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini na zakończenie spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów Wspólnoty i państw zza wschodniej granicy. Zastrzeżenia zgłosił bowiem Azerbejdżan.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Partnerstwo Wschodnie UE Europa ŚWIAT Beata Płomecka

Co dalej z brexitem? UE czeka na konkretny plan

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że poprosi Unię Europejską o kolejne przedłużenie brexitu. "27" czeka na konkretny plan przełamania impasu, po trzykrotnym odrzuceniu umowy o wyjściu w brytyjskim parlamencie. Obecnie datą wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty jest 12 kwietnia. I albo wtedy dojdzie do chaotycznego, bezumownego brexitu, albo ta data ponownie zostanie przesunięta.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska Europa Wielka Brytania UE Theresa May ŚWIAT

D. Tusk zwróci się do "27" o przedłużenie rozmów ws. brexitu

Szef Rady Europejskiej poinformował, że poprosi unijnych przywódców, by byli otwarci na dłuższe opóźnienie brexitu aniżeli tylko kilka tygodni. Donald Tusk poinformował o tym na Twitterze. O przygotowaniach do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE liderzy 27 krajów będą rozmawiać w czwartek, pierwszego dnia europejskiego szczytu.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Donald Tusk Unia Europejska Europa ŚWIAT UE Wielka Brytania

Będzie przełom ws. Brexitu? Spotkanie ministrów w Brukseli

W Brukseli zaplanowano dziś dyskusję podsumowującą negocjacje Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie warunków Brexitu. Okazją jest poranne spotkanie ministrów do spraw europejskich z 27 krajów. Sporną kwestią w tych rozmowach jest przyszła granica między Republiką Irlandii, kraju członkowskiego Unii, a Irlandią Północną, należącą do Zjednoczonego Królestwa.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska UE ŚWIAT Wielka Brytania Europa

Szef KE 25 lipca w Waszyngtonie. Rozmowy z Trumpem o cłach

25 lipca przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker leci do Waszyngtonu na rozmowy z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Ta wizyta była już zapowiadana, ale dziś potwierdzono datę spotkania. Rozmowy mają dotyczyć głównie kwestii handlowych, a także bezpieczeństwa energetycznego i spraw związanych z polityką zagraniczną. Do wizyty dochodzi w momencie napiętych relacji handlowych na linii Bruksela-Waszyngton.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska UE ŚWIAT Komisja Europejska Europa Ameryka

Jest umowa handlowa UE-Tokio. "Przeciw protekcjonizmowi"

Unia Europejska i Japonia podpisały umowę o utworzeniu strefy wolnego handlu. To największa tego typu umowa na świecie. Podpisy pod dokumentem złożyli w Tokio premier Japonii Shinzo Abe, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Przedstawiciele Japonii i Unii wynegocjowali także największy na świecie obszar bezpiecznego przepływu danych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska UE ŚWIAT Japonia Donald Tusk Azja

Premier na szczycie nt. integracji Bałkanów Zachodnich z UE

W Londynie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego rozpoczął się szczyt dotyczący integracji Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską. W spotkaniu tzw. Procesu Berlińskiego, zapoczątkowanego 4 lata temu w stolicy Niemiec, oprócz polskiego premiera biorą udział szefowie rządów oraz przedstawiciele władz 7 krajów UE oraz 6 państw bałkańskich.
Zobacz więcej na temat:  UE Unia Europejska ŚWIAT Bałkany Mateusz Morawiecki premier

Ambasadorowie UE zajmą się Nord Stream 2

Unijni ambasadorowie omówią dziś w Brukseli po raz pierwszy zmiany w dyrektywie gazowej, które mają utrudnić powstanie gazociągu Nord Stream 2. To krok naprzód w prowadzonych pracach nad nowelizacją, o co zabiegała Polska. Do tej pory Bułgaria, kierująca w tym półroczu pracami Unii, hamowała te prace, ograniczając je jedynie do rozmów technicznych na poziomie ekspertów.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 ŚWIAT Unia Europejska UE