more_horiz
PR24 Portal
Section05

UE

"To skandaliczne działanie i zbrodnia wojenna". Szefowie RE i NATO reagują na wysadzenie zapory w Nowej Kachowce

"Skandaliczne działanie" - tak sekretarz generalny NATO nazwał wysadzenie przez Rosjan tamy w okupowanej przez nich Nowej Kachowce na Ukranie. "To zbrodnia" - ocenił z kolei szef RE Charles Michel.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina ŚWIAT Europa Krym Dniepr wojna na Ukrainie Wołodymyr Zełenski Chersoń wojna 2023 Jens Stoltenberg Charles Michel Rada Europejska NATO UE Unia Europejska

Firmy będą oznaczać treści tworzone przez sztuczną inteligencję? Jest decyzja Komisji Europejskiej

Komisja Europejska chce, by firmy technologiczne oznaczały treści tworzone przez sztuczną inteligencję. Tłumaczy, że chodzi o walkę z dezinformacją. Bruksela rozmawiała już na ten temat z kilkudziesięcioma firmami, w tym z największymi jak Google, Facebook i TikTok.
Zobacz więcej na temat:  sztuczna inteligencja Bruksela Komisja Europejska UE Unia Europejska ŚWIAT Beata Płomecka cyfryzacja biznesu

"Nie ma i nie będzie zgody na przymusową relokację migrantów do Polski". Zdecydowana reakcja na propozycję KE

W czwartek minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podkreślił, że "nie ma i nie będzie zgody na przymusową relokację migrantów do Polski". Do kwestii de facto obowiązkowych relokacji migrantów do państw członkowskich miała powrócić Komisja Europejska.
Zobacz więcej na temat:  migracja POLSKA Mariusz Kamiński MSWiA Komisja Europejska Unia Europejska UE

NASZ NEWS Sankcje wobec osób destabilizujących sytuację w Mołdawii. Jest wstępna decyzja UE

Jest wstępna zgoda na objęcie unijnymi sankcjami kilku osób, które destabilizują sytuację w Mołdawii - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia. Z informacji Beaty Płomeckiej wynika, że zielone światło dali eksperci z państw członkowskich, a w piątek mają potwierdzić tę decyzję ambasadorowie.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Europa Mołdawia służby i bezpieczeństwo Unia Europejska UE Beata Płomecka

Kompromis metanowy w PE. Wiśniewska: to mądra zmiana, daje czas na sprawiedliwą transformację

- Pod presją timingu wyborczego koledzy z innych grup politycznych zaczęli myśleć i wypełnili treścią nasze marzenie o sprawiedliwej transformacji klimatycznej. Przegłosowana zmiana jest racjonalna, mądra i dająca czas na sprawiedliwą transformację klimatyczną - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Unia Europejska UE klimat Parlament Europejski metan GOSPODARKA

"Niestety przyzwyczailiśmy się do tego typu ekspresji". Karol Karski o wystawie Janiny Ochojskiej w PE

- Wystawy w PE zazwyczaj nie mają szerszego oddźwięku, ich się odbywa kilka jednocześnie. Wystawa Janiny Ochojskiej budzi pewne zainteresowanie, ale coż, przyzwyczailiśmy się do tego typu ekspresji, co oczywiście mówię ze smutkiem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Karol Karski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  PiS Prawo i Sprawiedliwość ŚWIAT Karol Karski Parlament Europejski Europa Unia Europejska UE Janina Ochojska Białoruś straż graniczna Jerzy Jachowicz

"To nasze dziedzictwo narodowe". Małgorzata Golińska o polskich lasach

- Lasy to nasze dziedzictwo narodowe i 30 proc. powierzchni kraju. Trudno sobie wyobrazić, żeby poza Polakami miał tym zarządzać ktoś inny - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Golińska, wiceminister Klimatu i Środowiska, Główny Konserwator Przyrody.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekologia Lasy Państwowe ministerstwo środowiska środowisko Małgorzata Golińska Ministerstwo Klimatu i Środowiska Prawo i Sprawiedliwość Sejm UE Unia Europejska Parlament Europejski Polskie Radio 24

Polska wśród głównych celów rosyjskich cyberataków. "Odnotowano 114 incydentów"

W opublikowanym w środę raporcie firmy Thales podsumowano, że "Europa wschodnia i północna jest głównym celem cyberataków". Jak dodano, "w ciągu ostatniego roku w Polsce odnotowano 114 incydentów związanych z wojną". Coraz częściej atakowane sa także państwa kandydujące do członkostwa w UE.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość cyberzagrożenia cyberataki POLSKA internet Unia Europejska Rosja wojna na Ukrainie UE Europa nask

Polska wśród głównych celów rosyjskich cyberataków. "Odnotowano 114 incydentów"

W opublikowanym w środę raporcie firmy Thales podsumowano, że "Europa wschodnia i północna jest głównym celem cyberataków". Jak dodano, "w ciągu ostatniego roku w Polsce odnotowano 114 incydentów związanych z wojną". Coraz częściej atakowane sa także państwa kandydujące do członkostwa w UE.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość cyberzagrożenia cyberataki internet Unia Europejska Rosja wojna na Ukrainie UE Europa nask

Dziś spotkanie premiera i szefa MON z komisarzem UE ds. przemysłu. Głównym tematem pomoc dla Ukrainy

Premier Mateusz Morawiecki, a także wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkają się z komisarzem UE do spraw przemysłu i rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem oraz pracownikami Zakładów Metalowych Dezamet w Nowej Dębie. Wizyta wicepremiera w Zakładach rozpocznie się o 13.00. Około godziny 14 przewidziano przemówienia premiera i wicepremiera.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska POLSKA UE Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej