more_horiz
PR24 Portal
Section05

UOKiK

Uwaga rodzice. UOKiK: nieprawidłowości w jednej czwartej skontrolowanych zabawek magnetycznych

W jednej czwartej skontrolowanych zabawek magnetycznych wykryto nieprawidłowości, przy czym trzy miały zbyt małe elementy i za wysoki wskaźnik indukcji magnetycznej - podał UOKiK. Podkreślił, że połknięcie elementów magnetycznych może być niebezpieczne dla dziecka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA zdrowie dziecka zabawki UOKiK społeczeństwo rodzina zdrowie chemia farmacja

Świątek, Korzeniowski i inni. Polski sport przeciw decyzji MKOl o starcie Rosjan i Białorusinów

Międzynarodowy Komitet Olimpijski rekomenduje, by na olimpijskie areny powrócili rosyjscy i białoruscy sportowcy. Co prawda mieliby pojawić się jako indywidualni, neutralni sportowcy bez flag narodowych, ale jednak byliby obecni. - Będą kraje, które na pewno nie staną na tych igrzyskach, jeżeli nic się nie zmieni w przekazie MKOl - mówi czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, Robert Korzeniowski.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja UOKiK Sława Bieńczycka Iga Świątek

"Klienci często zmuszeni są zapłacić więcej". UOKiK sprawdza działalność platformy Glovo

Opłata serwisowa, za małe zamówienie czy za opakowanie? Zamawiający w Glovo nie wiedzieli, ile wyniesie koszt całości zamówienia. Prezes UOKiK postawił platformie zarzuty wprowadzania konsumentów w błąd, za które grozi kara do 10 proc. obrotu. Glovo to dostępna w internecie oraz w formie aplikacji mobilnej popularna platforma do zamawiania produktów i usług, najczęściej jedzenia i zakupów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK platforma zakupowa POLSKA społeczeństwo

Compensa wypłaci klientom rekompensaty. UOKiK: dzięki temu spółka uniknie kary finansowej

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ma wypłacić konsumentom rekompensaty - zdecydował prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Jak podał Urząd, zarzut wobec spółki dotyczył oferty wysyłanej konsumentom w rocznicę ubezpieczenia; prezes UOKiK ją zakwestionował i zobowiązał spółkę do jej zaniechania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK ubezpieczenie na życie umowa składki na ubezpieczenie finanse osobiste

Koniec z ukrytymi opłatami za towary i usługi? UOKiK walczy z tą praktyką

Opłaty śmieciowe to przymusowe opłaty zawyżające ceny towarów i usług. Krytykuje się je jako niepotrzebne i zaskakujące dla kupującego. Konsument dowiaduje się o nich dopiero wtedy, gdy zdecyduje się na zakup i przejdzie większość etapów transakcji. Stosowanie opłat śmieciowych prowadzi do ukrywania prawdziwej ceny, wprowadza w błąd konsumentów i zmniejsza konkurencyjności gospodarki, gdyż uniemożliwia precyzyjne porównanie cen między firmami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma UOKiK opłaty

Nie daj się oszukać. Na co konsument powinien zwracać uwagę?

Coraz częściej firmy walczą o klientów, stosując nieuczciwe praktyki, takie jak publikowanie w internecie fałszywych opinii na temat swoich produktów. W "Czterech porach roku" z okazji Światowego Dnia Konsumenta omawialiśmy nasze prawa oraz informowaliśmy o tym, gdzie możemy zgłaszać naruszenia i jakie kary grożą firmom, które łamią przepisy dotyczące ochrony konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek UOKiK konsument sprzedaż zakupy online