X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
UOKiK

"Ceny gazu powinny odzwierciedlać uzasadnione koszty". Komunikat Urzędu Regulacji Energetyki

Urząd Regulacji Energetyki zwrócił uwagę prezesowi UOKiK na potrzebę weryfikacji mechanizmu kształtowania cen gazu zaazotowanego dla przedsiębiorstw zajmujących się obrotem tym paliwem, w tym stosowania ewentualnych praktyk monopolistycznych. Prezes UOKiK przyznał, że "z niepokojem" obserwuje rosnące ceny gazu w Polsce i Europie. Jak dodał, UOKiK analizuje sytuację rynkową.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw gaz ziemny UOKiK PGNiG energetyka

Prezes UOKiK: inwestujmy tylko w takie przedsięwzięcia finansowe, których mechanizm działania rozumiemy

-Decydując się na likwidację lokaty bankowej, aby zainwestować nasze oszczędności trzeba znać strategię inwestycyjną funduszy, a w przypadku akcji nowych firm z branży technologicznej trzeba liczyć się z dużym ryzykiem ich bankructwa - przestrzegał słuchaczy programu "Ekspres Gospodarczy" w PR1 Tomasz Chróstny prezes UOKiK. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK oszustwa cyberprzestępczość

Jakie prawa przysługują nam podczas robienia zakupów? O czym powinniśmy pamiętać?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów alarmuje: Znaczna część polskich sklepów nieprawidłowo informuje klientów o cenach produktów. Przedsiębiorcy, pomimo obowiązku, nie umieszczają cen jednostkowych przy artykułach lub podają je błędnie wyliczone. Jakie prawa przysługują nam w sklepach? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA zakupy ceny UOKiK Łukasz Ciechański Paweł Turski prawo prawa konsumenta

Bierzesz kredyt hipoteczny? Sprawdź, co stanie się po zmianie oprocentowania. UOKiK przygotował specjalny kalkulator

Niskie stopy procentowe oznaczają niższe raty kredytów, ale wiążą się z ryzykiem ich wzrostu w przyszłości - przestrzega UOKiK, który przygotował kalkulator zmiany oprocentowania. Można na nim sprawdzić orientacyjną wysokość rat dla różnych stawek oprocentowania.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny UOKiK kalkulator stopy procentowe POLSKA społeczeństwo

Co może się stać, kiedy weźmiesz kredyt, a wartość mieszkania spadnie? Zobacz, co radzi UOKiK

Ceny mieszkań wciąż rosną i nic nie wskazuje, że wzrost cen na rynku w najbliższym czasie wyhamuje. Wiele osób rozważa wzięcie kredytu, tymczasem może dojść do splotu okoliczności działających na niekorzyść kupujących w czasie hossy. Trwa kampania Prezesa UOKiK "Policz i nie przelicz się".
Zobacz więcej na temat:  UOKiK GOSPODARKA mieszkanie kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy bank pieniądze POLSKA społeczeństwo

"Policz i nie przelicz się!". UOKiK radzi jak inwestować mądrze

"Policz i nie przelicz się!" to nowa kampania zorganizowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Inicjatywa ma na celu przestrzec przed konsekwencjami związanymi z podejmowaniem nieprzemyślanych inwestycji finansowych. Zwraca również uwagę na ryzyko utraty oszczędności. W ramach kampanii można zapoznać się z poradami ekspertów, którzy zwracają uwagę na rozsądne podejmowanie decyzji i nieuleganie emocjom związanym z licznymi okazjami. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA inwestycje giełda papierów wartościowych Piotr Łodej Stanisław Perzyna UOKiK