more_horiz
PR24 Portal
Section05
USA

Biden odwraca część decyzji Trumpa. Złagodzone sankcje wobec Kuby

Stany Zjednoczone łagodzą politykę kontaktów z Kubą. Zniesione zostaną niektóre restrykcje, nałożone na ten kraj za czasów prezydentury Donalda Trumpa. Władze USA zapowiadają między innymi zwiększenie liczby wniosków wizowych rozpatrywanych przez konsulat w Hawanie oraz zniesienie limitu tysiąca dolarów w pieniężnych przekazach internetowych.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka USA Kuba Stany Zjednoczone ŚWIAT Joe Biden Donald Trump

Marek Magierowski: nie lekceważmy zdolności bojowych Rosji. Na Ukrainie nie użyła całego potencjału

- Nie jestem wstanie wyobrazić sobie inwazji rosyjskich wojsk na Polskę, Litwę czy Finlandię w przewidywalnej przyszłości - powiedział ambasador Polski w Waszyngtonie Marek Magierowski. Przestrzegł jednak przed niedocenianiem zdolności bojowych Rosji, która - jego zdaniem - nie użyła jeszcze całego swojego potencjału militarnego na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Magierowski ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa Ukraina Waszyngton USA

Spotkanie premiera z sekretarz skarbu USA. Rozmowy m.in o opodatkowaniu globalnych firm i wsparciu dla Ukrainy

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki rozmawiał ze składającą wizytę w Polsce sekretarz skarbu USA Janet Yellen m.in. o wsparciu dla Ukrainy, aspektach gospodarczych kryzysu wojennego oraz o opodatkowaniu globalnych firm.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki sankcje Rosja Stany Zjednoczone Warszawa opodatkowanie firmy Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 USA GOSPODARKA

Senatorzy USA w Kijowie. Zełenski: dziękuję za przywództwo w walce nie tylko o nasz kraj

Do Kijowa przyjechała w sobotę delegacja Senatu Stanów Zjednoczonych na czele z liderem mniejszości republikańskiej w tej izbie Mitchem McConnellem. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych podziękował im za wsparcie ze strony USA w wojnie z Rosją, w tym za przywództwo w walce o Ukrainę i demokratyczne wartości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa USA Ukraina wojna 2022 Wołodymyr Zełenski

Sofia Coppola. Wychodząc z cienia wybitnego ojca

14 maja 1971 roku urodziła się Sofia Coppola, amerykańska reżyserka i scenarzystka oraz aktorka filmowa. Znane nazwisko dało jej szansę wczesnego spotkania z wielkim kinem (jako aktorka wystąpiła w "Ojcu chrzestnym" swojego ojca, Francisa Forda Coppoli) i rozpoznania, że to nie aktorstwo jest dla niej najlepszą drogą. Wybierając reżyserię, musiała zmierzyć się ze skojarzeniami z twórczością ojca i zbudować własną markę.
Zobacz więcej na temat:  FILM kino USA Japonia Francis Ford Coppola Oskar Cannes

Biden mówi o dylemacie USA ws. wojny na Ukrainie. Bender: padły dwa słowa za dużo

Joe Biden podczas swojej konferencji prasowej przed kilkoma dniami stwierdził, że Władimir Putin nie może "znaleźć sposobu na wycofanie się z wojny", a USA "zastanawiają się, co z tym zrobić". Iwo Bender w Polskim Radiu 24 stwierdził, że prezydent USA "znów powiedział jedno lub dwa słowa za dużo".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka ŚWIAT Ameryka USA NATO Ukraina Rosja wojna 2022 Stany Zjednoczone

Główny ekonomista PKO BP: inflacja wyraźnie spadnie dopiero na przełomie roku 2023 i 2024

-Gdyby nie tarcze antyinflacyjne, wskaźnik inflacji w Polsce byłyby wyższy o około 3 punkty procentowe, czyli przekraczałaby 15 procent - powiedział Piotr Bujak, główny ekonomista banku PKO BP, odnosząc się do kwietniowego poziomu inflacji, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja Unia Europejska USA stopy procentowe fed NBP ebc wojna na Ukrainie ceny paliw ceny żywności

Amerykańscy eksperci: rosyjskie wojsko może skupić się na blokowaniu Siewierodoniecka i Lisiczańska

Rosyjskie wojska mogą zrezygnować z próby szerokiego okrążenia sił ukraińskich na osi Izium-Słowiańsk-Debalcewe na rzecz blokowania Siewierodoniecka i Lisiczańska - informują eksperci amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną (ISW) w najnowszym komunikacie. Wskazano też, że najeźdźcy zdołali już opanować niemal całe miasto Rubiżne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Ukraina Rosja
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem