X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
USA

NASZ WYWIAD Amerykańska broń jądrowa w Polsce to byłby właściwy sygnał dla Rosji, w przypadku gdyby Niemcy z niej zrezygnowali

- Jeśli po wyborach w Niemczech nowa koalicja zdecydowałaby się zakończyć udział w misji jądrowej NATO, wtedy opcja przeniesienia tych zasobów do Polski powinna być rozważona przez Sojusz. To byłoby właściwe posunięcie wojskowe i odpowiedni sygnał polityczny dla Moskwy – mówi portalowi PolskieRadio24.pl analityk PISM Artur Kacprzyk, zaznaczając jednak, że obecnie dla Polski korzystne jest trwanie Berlina przy zobowiązaniach, które ma wobec Sojuszu i parasola nuklearnego USA.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja wojsko USA broń atomowa NATO infografika Niemcy

"Ameryka jest ufundowana na podziałach rasowych". Marcin Makowski o zamieszkach w USA

- Ameryka jest ufundowana na podziałach rasowych i jeden czarnoskóry prezydent niczego tutaj nie zmienia. To historia tak stara jak USA, natomiast skala tych zamieszek jest zaskakująca nawet dla samych Amerykanów - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z "Wirtualnej Polski".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 USA Zamieszki w USA protest demonstracje Marek Wałkuski Antoni Opaliński

"Ameryka ubożeje". Dr Łukasz Gajewski o podłożu zamieszek w USA

Ameryka płonie, protesty z Minneapolis rozlały się na cały kraj. Donald Trump z rodziną został ewakuowany. - Sprawą oczywistą są problemy dotyczące egzystencji. Niezadowolenie społeczne znajduje ujście - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Gajewski, politolog, ekspert Wyższej Szkoły Bankowej.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia COVID-19 Antoni Opaliński Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Donald Trump WHO

"Nierówności i podziały społeczne". Poseł Solidarnej Polski o sytuacji w USA

- Eksplozja społeczna w Stanach Zjednoczonych pokazuje, że w społeczeństwie amerykańskim tlą się różne podziały społeczne, nierówności, które w momencie eskalacji wybuchają ze zdwojoną siłą - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Sak z Solidarnej Polski. Gościem audycji była także Hanna Gil-Piątek z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone Polskie Radio 24 Donald Trump Mirosław Skowron protest USA

"Jestem zbulwersowany". Ambasador Polski w USA o zdewastowaniu pomnika Kościuszki

Ambasador Piotr Wilczek wyraził oburzenie z powodu zdewastowania pomnika Tadeusza Kościuszki stojącego w rejonie Białego Domu. Akt wandalizmu miał miejsce podczas odbywających się w Waszyngtonie protestów po śmierci w Minneapolis Afroamerykanina George'a Floyda.
Zobacz więcej na temat:  USA Zamieszki w USA Stany Zjednoczone Ameryka Waszyngton Tadeusz Kościuszko demonstracje protest Marek Wałkuski ŚWIAT