X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ukraina

Jakóbik: Kreml wykorzystuje gaz do walki politycznej

- Obecnie mamy do czynienia z wykorzystywaniem przez Rosjan gazu do walki. Nawet niemiecki ambasador mówi, że Rosji grozi utrata wizerunku jeżeli wykorzysta obecny kryzys energetyczny do swoich celów, a na pewno tak będzie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik z binzesalert.pl. Gościem "Spojrzenia na wschód" był także Jan Piekło, były ambasador na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny Gazprom pieniądze Rosja Ukraina ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Doradca Merkel: Niemcy zadbały, by pozbawić Ukrainę szans na wstąpienie do UE i NATO

Wieloletni doradca ds. polityki zagranicznej niemieckiej kanclerz ujawnia kulisty działań dyplomacji RFN. – Angela Merkel zawsze pamiętała o tym, co byłoby akceptowalne dla Rosji; zadbała, by Ukraina nie miała perspektyw na wstąpienie do Unii Europejskiej i NATO – zdradził w wywiadzie dla „Der Spiegel” Christoph Heusgen, jeden z najbardziej wpływowych doradców rządzącej przez 16 lat Niemcami kanclerz.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Ukraina Angela Merkel NATO Unia Europejska

Bezpieczeństwo i handel. Rusza szczyt Ukraina-UE w Kijowie

We wtorek w Kijowie odbędzie się szczyt Ukraina - Unia Europejska. Wezmą w nim udział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz przewodniczący Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej, Charles Michel i Ursula von der Leyen. Tematem rozmów ma być współpraca w ramach umowy o stowarzyszeniu, ale też kwestie bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Unia Europejska polityka Wołodymyr Zełenski Ursula von der Leyen

Kolejne sankcje wobec Rosji. MSZ: Polska nie uznaje nielegalnej aneksji Krymu

"Polska konsekwentnie popiera niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy oraz potwierdza zobowiązanie do nieuznania nielegalnej aneksji Krymu i Sewastopola przez Federację Rosyjską" - napisano w oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wydano je po przyjęciu przez Radę Unii Europejskiej kolejnych sankcji wobec Rosji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Rosja sankcje Ukraina sankcje Unii Europejskiej Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ

NASZ WYWIAD Obwód lwowski ma obchodzić rok UPA. Analityk PISM: takich decyzji raczej nie będzie na poziomie centralnym

- Bardzo często na Ukrainie możemy spotkać się z zaskoczeniem, że w Polsce postrzegamy UPA i Stepana Banderę negatywnie, jako odpowiedzialnych za ludobójstwo na Wołyniu. W ukraińskim społeczeństwie wciąż brak wiedzy o rzezi wołyńskiej, a UPA postrzegana jest przeważnie pozytywnie, jako symbol walki z Sowietami – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Maciej Zaniewicz (PISM), komentując uchwałę dotyczącą roku UPA w obwodzie lwowskim. Zaznacza, że można spodziewać się kolejnych tego rodzaju decyzji na zachodzie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina POLSKA Lwów HISTORIA relacje polsko-ukraińskie Rzeź Wołyńska

Jeden z liderów Tatarów na Krymie zabrany na oddział psychiatryczny. MSZ Ukrainy: sowieckie praktyki

Wiceszef zdelegalizowanego przez Rosjan samorządu Tatarów Krymskich, Medżlisu, Nariman Dżelał, zatrzymany i aresztowany we wrześniu na zaanektowanym przez Rosję Krymie, został skierowany na przymusowe badania do szpitala psychiatrycznego - poinformował jego adwokat. MSZ Ukrainy oceniło, że to praktyki "czysto sowieckie".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Krym Rosja Tatarzy krymscy Ukraina