X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Uniwersytet Jagielloński

Złota biżuteria i lusterko z brązu odnaleziono w kurhanie sprzed ponad 2 tysięcy lat

Polsko-rosyjski zespół archeologów podczas wykopalisk prowadzonych na Syberii, w miejscu zwanym "syberyjską Doliną Królów", odkrył grób kobiety sprzed około dwóch i pół tysiąca lat. Znajdowało się w nim wiele cennych artefaktów, w tym między innymi złoty pektorał i lusterko z brązu. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA archeologia ciekawostki NAUKA Syberia odkrycia i ciekawostki Uniwersytet Jagielloński

Stanisław Estreicher. Od krakowskiej bohemy do piekła Sachsenhausen

Wybitny naukowiec, czołowy publicysta, człowiek, który wywarł wpływ na Bronisława Malinowskiego i autora "Wesela". Znakomitą karierę i życie członka jednej z najsłynniejszych polskich dynastii naukowych przerwała wojna. Stanisław Estreicher zmarł dokładnie 82 lat temu, 28 grudnia 1939 roku.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Stanisław Estreicher Uniwersytet Jagielloński Kraków Marian Kukiel Wacław Zbyszewski Stanisław Wyspiański Bronisław Malinowski

Wyciekła wiadomość dziekana wydziału prawa. Namawia do poparcia uchwały, w której podważany jest status sędziów TK

Prof. Jerzy Pisulinski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłał maila innym dziekanom wydziałów prawa. Namawia w nim, by ci poparli bulwersującą uchwałę Komitetu Nauk Prawnych PAN, w której podważany jest status sędziów Trybunału Konstytucyjnego - poinformował portal wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prawo NAUKA Uniwersytet Jagielloński Kraków edukacja

Cyberataki na polskie uczelnie i instytucje naukowe. Najsłabszym ogniwem pozostaje człowiek

Coraz więcej cyberataków skierowanych jest na infrastrukturę centralną PAN. Uniwersytet Łódzki zauważa wzmożoną aktywność prób włamań na skrzynki pocztowe pracowników, z kolei obserwowana przez Uniwersytet Warszawski intensywność cyberataków utrzymuje się na podobnym poziomie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja cyberbezpieczeństwo cyberatak szkoła bezpieczeństwo w intenecie Polska Akademia Nauk Uniwersytet Jagielloński Uniwersytet Warszawski

XII Gala Konkursu "Być Polakiem" na Zamku Królewskim w Warszawie

W konkursie wzięło udział 900 uczestników z całego świata. Zwycięzcy przyjechali do stolicy aby odebrać nagrody i skorzystać z wakacyjnego odpoczynku w ojczyźnie wypełnionego turystycznymi i edukacyjnymi atrakcjami przybliżającymi naszą historię i kulturę. Galę swoją obecnością zaszczycili m.in. marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, wicemarszałek Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami Jan Badowski, prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych Tadeusz Pilat oraz liczni przedstawiciele organizacji polonijnych z całego świata.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Andrzej Duda Polonia Polacy za granicą Sejm koronawirus język polski Uniwersytet Jagielloński

"Uczelnie stały się rozsadnikami agresywnej ideologii". List Ryszarda Legutki do rektora UJ

"Nie trzeba być nadprzeciętnie inteligentnym, by wiedzieć, że teoria genderów żyje wyłącznie z wymyślania nierówności, a im więcej genderów przyjmuje na wejściu, tym więcej nierówności znajduje i tym drastyczniejszych środków na ich zwalczanie się domaga" - pisze w liście otwartym do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Ryszard Legutko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Legutko LGBT Uniwersytet Jagielloński edukacja społeczeństwo

Które polskie uczelnie są najlepsze? Ogłoszono wyniki tegorocznego rankingu

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zajął pierwsze miejsce w XXII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Na drugiej pozycji uplasował się Uniwersytet Warszawski, a na trzecim Politechnika Warszawska. Wśród uczelni niepublicznych wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Uniwersytet Jagielloński szkolnictwo wyższe edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki