X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ursula von der Leyen

"To niedopuszczalne, bezpodstawne". Szefowie instytucji UE potępili sankcje Rosji

Szefowie trzech unijnych instytucji potępili decyzję Rosji o zakazie wjazdu ośmiorgu przedstawicielom Wspólnoty. Za osoby niepożądane zostali uznani m.in. wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Na czarną listę wpisani zostali urzędnicy z Łotwy, Estonii, Francji, Szwecji i Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Rada Europejska Europarlament Europa Rosja Ursula von der Leyen Charles Michel David Sassoli sankcje Beata Płomecka ŚWIAT

Pfizer i BioNTech przyspieszają dostawy. Wiemy, ile szczepionek UE otrzyma w drugim kwartale

Konsorcjum BioNTech i Pfizer przyspiesza dostawy do Unii szczepionek przeciw COVID-19. Przewodnicząca Komisji Europejskiej poinformowała, że 50 mln dawek zostanie dostarczonych do Unii jeszcze w tym kwartale. Początkowo miały one dotrzeć do krajów członkowskich w czwartym kwartale.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen szczepionka szczepienia

Dr Konrad Zasztowt: Turcja jest zależna gospodarczo od UE

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel spotkali się w Ankarze z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. - Kwestia umowy migracyjnej jest być może jedyną, w której jest szansa na porozumienie między Turcją a Unią Europejską - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Konrad Zasztowt z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Turcja Ursula von der Leyen Komisja Europejska Unia Europejska Recep Tayyip Erdogan Więcej świata

Bruksela chce decydować o architekturze w krajach UE. Prof. Legutko: wyjdzie z tego karykatura

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen ogłosiła powstanie Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) - szkoły architektonicznej, która ma pomóc realizować Europejski Zielony Ład. - Już samo nawiązanie do oryginalnego Bauhausu w nazwie jest kontrowersyjne i niesie z sobą ostrzeżenie - komentuje europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Ryszard Legutko ŚWIAT architektura Bruksela Unia Europejska Europa

Szczepionki przeciw COVID-19. Dr Paweł Kowalski: tylko kilka krajów jest przed UE

Komisja Europejska odrzuca zarzuty dotyczące niesprawiedliwego podziału szczepionek na koronawirusa, które postawiło pięć krajów. - Jeżeli spojrzymy na świat, to okazuje się, że tylko dosłownie kilka krajów jest w lepszej sytuacji niż Unia Europejska jako całość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Paweł Kowalski z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska firma szczepienia Ursula von der Leyen Michał Strzałkowski COVID-19 koronawirus ŚWIAT

Szczepionkowy chaos w UE. "Gdyby von der Leyen nie była Niemką, już dawno straciłaby stanowisko"

- Gdyby Ursula von der Leyen nie była Niemką, to już dawno straciłaby stanowisko - stwierdził ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich dr Konrad Popławski. Dodał, że "skoro Unia wzięła odpowiedzialność za program zakupu szczepionek, to powinna brać też odpowiedzialność polityczną".
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia pandemia COVID-19 koronawirus Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen ŚWIAT Europa

"Trzymają władzę i kreują alternatywną rzeczywistość". Publicyści o Parlamencie Europejskim

- W Parlamencie Europejskim jest grupa, która trzyma władzę i kreuje sobie alternatywną rzeczywistość. Zajmuje się tak absurdalnymi sprawami jak kwestie światopoglądowe, które dzielą każde społeczeństwo - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski ("Niedziela"). W "Debacie Poranka" udział wzięli także Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna) i Marek Król (publicysta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Unia Europejska Ursula von der Leyen lewica totalitaryzm Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

Preparat firmy Johnson & Johnson. Dr Michał Sutkowski: szczepionka jest bezpieczna i skuteczna

Komisja Europejska dopuściła do obrotu na terytorium Unii Europejskiej szczepionkę przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson. W czwartek zielone światło dla autoryzacji dała Europejska Agencja Leków, uznając, że preparat jest bezpieczny i może być podawany osobom powyżej 18 roku życia. 
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska firma szczepienia Ursula von der Leyen