X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ursula von der Leyen

Prof. Grosse o unijnym funduszu transformacji energetyczno-klimatycznej: kropla w morzu potrzeb

- Ursula von der Leyen wspomniała wprawdzie o pewnym instrumencie wsparcia najgorzej sytuowanych państw w trakcie transformacji energetyczno-klimatycznej, ale wszyscy dobrze wiedzą, że ten fundusz jest niewystarczający. To jest kropla w morzu potrzeb - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse, europeista. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska klimat Ursula von der Leyen ŚWIAT

Fundusze za praworządność? Prof. Gontarski: przewodnicząca KE nie chce dotrzymać danego Polsce słowa

- Ursula von der Leyen nie chce dotrzymać słowa danego na szczycie unijnym w grudniu: że dopóki Trybunał Sprawiedliwości UE nie rozpozna polskiej skargi na rozporządzenie o funduszach za praworządność, to nie będzie ono stosowane - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski z Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Ursula von der Leyen

"Większość propozycji to odgrzewane kotlety". Prof. Grosse o orędziu przewodniczącej Komisji Europejskiej

- Ursula von der Leyen wykorzystała okazję - związaną przede wszystkim z różnymi kryzysami - żeby przywołać propozycje, które od kilku lat były dyskutowane w różnych europejskich instytucjach, ale nie zostały wdrożone. Większość propozycji zawartych w tym wystąpieniu można określić jako odgrzewane kotlety - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grosse, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ursula von der Leyen

Europa chce być samowystarczalna w zakresie ochrony zdrowia

Sukces szczepień przeciw COVID-19, potępienie Białorusi za podsycanie kryzysu migracyjnego, uniezależnienie technologiczne od Azji i praworządność - te wątki poruszyła przewodnicząca Komisji Europejskiej w Strasburgu. Doroczne orędzie o stanie Unii Ursula von der Leyen wygłosiła na sesji plenarnej Europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Unia Europejska Ursula von der Leyen polityka Komisja Europejska Strasburg pandemia szczepienia

Naturski: Unia Europejska do tej pory nie wypracowała wspólnego podejścia do kwestii migracji

- Od 2015 roku nie udało się wypracować wspólnych ram międzypaństwowych - wspólnego sposobu podejścia do migracji i związanych z tym sytuacji wyjątkowych. Dlatego szefowa Komisji Europejskiej poruszyła ten problem w swoim wystąpieniu. Wezwała kraje UE do wypracowania rozwiązań - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Naturski, p.o. dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ursula von der Leyen migracja

Orędzie szefowej KE. Magdalena Cedro: w dużej mierze poświęcone pozycji Unii Europejskiej w świecie

- Wystąpienie Ursuli von der Leyen w bardzo dużej mierze było nakierowane na problemy globalne, międzynarodowe, związane z pozycją Unii Europejskiej w świecie. Przewodnicząca nakreśliła dosyć szeroki plan dotyczący tego jak wzmacniać tę pozycję Wspólnoty - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Ursula von der Leyen

Prof. Krysiak: Niemcy działają pod płaszczykiem unijnych instytucji. Chcą budować swoją siłę gospodarczą

- W Brukseli nie mamy do czynienia z jakimiś anonimowymi osobami. Pod płaszczykiem tej super państwowej konstrukcji działają Niemcy. Oczywiście, z perspektywy obecnych traktatów i zasad, nie mają oni uprawnień do wykorzystywania działań ideologicznych w celu budowania swojej siły gospodarczej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Ursula von der Leyen

Jadwiga Wiśniewska: przewodnicząca KE w sprawie migracji mówiła głosem Jarosława Kaczyńskiego

- Przewodnicząca bardzo wyraźnie powiedziała, że nie możemy ugiąć się przed działaniami inspirowanymi przez reżim Łukaszenki - mówiła w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS, komentując orędzie o stanie Unii Europejskiej, wygłoszone przez Ursulę von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska Prawo i Sprawiedliwość Antoni Trzmiel Jadwiga Wiśniewska Ursula von der Leyen

Beata Szydło podczas debaty w PE: w Unii łamane są zasady ustanowione przez jej założycieli

Europoseł PiS Beata Szydło skrytykowała unijne instytucje za próby ingerencji w wewnętrzne sprawy państw członkowskich. Eurodeputowany PO Andrzej Halicki poparł powiązanie funduszy z praworządnością. Polacy wzięli udział w debacie na temat orędzia o stanie Unii, które na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu wygłosiła przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ursula von der Leyen Komisja Europejska Bruksela Europa Unia Europejska Beata Szydło Andrzej Halicki polityka Polska w Unii Europejskiej

"Sygnał z Brukseli był jasny, nie ma zgody na nielegalną migrację". Bonikowska o orędziu szefowej KE

- Jeśli chodzi o nielegalne przekraczanie granic Unii Europejskiej, to Ursula von der Leyen powiedziała jasno, że nie ma na to zgody, a te zewnętrzne granice Wspólnoty trzeba uszczelniać - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska, szefowa Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska granica Strefa Schengen migracja wojna hybrydowa Ursula von der Leyen orędzie Europa

"Mimo wielkiej krytyki, UE jest liderem". Przewodnicząca KE o walce z pandemią i poziomie wyszczepienia

Przewodnicząca Komisji Europejskiej pozytywnie oceniła miniony rok i walkę UE z pandemią oraz strategię szczepień. Ursula von der Leyen podkreśliła, że priorytetem jest przyspieszeniem szczepień w tych krajach członkowskich, w których odsetek jest niski oraz na świecie. Szefowa Komisji wygłosiła doroczne orędzie o stanie Unii na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ursula von der Leyen Komisja Europejska Beata Płomecka Bruksela COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia szczepionka zdrowie Europa Unia Europejska