X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ursula von der Leyen

"Antysemityzm nie skończył się wraz z wyzwoleniem obozów". Szefowa KE w liście z okazji Dnia Pamięci

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, w oświadczeniu wydanym z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, oceniła, że antysemityzm "nie zakończył się wraz z wyzwoleniem obozów koncentracyjnych". "Z zaniepokojeniem obserwuję ponowny wzrost nienawiści wobec Żydów w Europie i poza nią" - wskazała.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ursula von der Leyen antysemityzm Żydzi Holokaust Europa II wojna światowa

Ciemnoczerwone strefy zakażeń COVID-19 w całej Europie. Nowy pomysł KE

Komisja Europejska ma zaproponować w przyszłym tygodniu nową kategorię - ciemnoczerwone strefy z najwyższym wskaźnikiem zakażeń koronawirusem. Tak ustalono podczas wideoszczytu z udziałem unijnych przywódców. To jeden z pomysłów na ograniczenie rozprzestrzenienia się koronawirusa i jego nowych mutacji. Relacja Beaty Płomeckiej.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska Europa koronawirus COVID-19 Ursula von der Leyen Beata Płomecka ŚWIAT

Zaproszenie na szczyt i nadzieja na poprawę stosunków. Szefowie KE i RE o nowym prezydencie USA

Szef Rady Europejskiej zaproponował stworzenie nowego paktu Unii ze Stanami Zjednoczonymi. Charles Michel mówił o tym na sesji plenarnej Europarlamentu i zaprosił do Brukseli Joe Bidena, który dziś zostanie zaprzysiężony na nowego prezydenta USA. Przewodnicząca Komisji mówiła o przyjacielu Europy w Białym Domu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen Ameryka USA Joe Biden

AstraZeneca złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków o autoryzację szczepionki przeciw COVID-19

Europejska Agencja Leków, po otrzymaniu wniosku od koncernu AstraZeneca, oceni szczepionki pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Szefowa Komisji Europejskiej podkreśliła, że jeśli tylko preparat firmy AstraZeneca uzyska pozytywną naukową ocenę ekspertów agencji, wtedy Komisja bezzwłocznie zatwierdzi go i dopuści do obrotu.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka Komisja Europejska Unia Europejska pandemia koronawirus Ursula von der Leyen COVID-19 ŚWIAT Europa

"Trzeba iść w kierunku solidarności". Beata Kempa o wspólnych zakupach szczepionki przez UE

 - Jeżeli chcemy ograniczyć pandemię, to w krótkim czasie musi być zaszczepiona jak największa populacja - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując informacje o wynegocjowaniu przez Komisję Europejską dodatkowych 300 mln dawek szczepionki BioNTech/Pfizer dla całej UE.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia koronawirus Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen Angela Merkel Władimir Putin

Szczepionki dostarczone do wszystkich krajów Unii. Szefowa KE: dziś przewracamy kartę trudnego roku

Szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer i BionTech zostały dostarczone do wszystkich unijnych krajów - poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej. Jutro rozpoczną się szczepienia w 27 państwach. "Dziś przewracamy kartę trudnego roku" - skomentowała na Twitterze Ursula von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT szczepienia Komisja Europejska Ursula von der Leyen koronawirus choroby zakaźne COVID-19 Europa

"Szczepionki będą wkrótce dostępne dla wszystkich". Szefowa KE potwierdziła, że rozpoczęły się pierwsze dostawy

Szczepionki przeciwko koronawirusowi będą wkrótce dostępne dla wszystkich - podkreśla przewodnicząca Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen opublikowała wpis na Twitterze w związku z wysłaniem pierwszych partii szczepionek do unijnych krajów z fabryki firmy Pfizer w miejscowości Puurs na północy Belgii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus szczepionka Ursula von der Leyen Unia Europejska pandemia

Zielone światło dla szczepionki Pfizera. Ursula von der Leyen: decyzji KE oczekuję do wieczora

"To decydujący moment w staraniach o dostarczenie Europejczykom bezpiecznych i skutecznych szczepionek" - skomentowała decyzję EMA o dopuszczeniu preparatu Pfizera i BionTechu szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Dodała, że koniecznej teraz decyzji KE oczekuje jeszcze dziś. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus Ursula von der Leyen choroby zakaźne

"Trudno będzie o porozumienie". Szef MSZ Irlandii o negocjacjach pomiędzy UE a Wlk. Brytanią

- Wielkiej Brytanii i UE będzie trudno osiągnąć porozumienie handlowe ciągu najbliższych 24 godzin, a całe negocjacje mogą się załamać z powodu impasu w sprawie rybołówstwa - powiedział w sobotę wieczorem irlandzki minister spraw zagranicznych Simon Coveney.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Europa Irlandia Ursula von der Leyen Boris Johnson polityka