X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Ursula von der Leyen

Prof. Genowefa Grabowska: ochrona praworządności ma inny mechanizm

- Ten straszak jest użyty i wprowadzony niestety po to, by mieć narzędzie dla podziału środków - mówi o praworządności w kontekście nowego budżetu Unii Europejskiej prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. W Programie 1 Polskiego Radia o nadzwyczajnej sesji Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Paweł Lekki Więcej świata Genowefa Grabowska Ursula von der Leyen Parlament Europejski

Miniszczyt nt. budżetu UE i funduszu z liderami unijnych instytucji. Szefowa KE ogłosiła termin

8 lipca odbędzie się miniszczyt na temat budżetu Wspólnoty i funduszu po pandemii z udziałem liderów unijnych instytucji. Zapowiedziała go przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i zaprosiła na spotkanie przewodniczących Rady Europejskiej Charlesa Michela oraz Europarlamentu Davida Sassoliego, a także kanclerz Angelę Merkel w związku z przewodnictwem Niemiec w tym półroczu w Radzie Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet ue budżet unijny Komisja Europejska Ursula von der Leyen Mateusz Morawiecki

Brak zgody ws. budżetu i funduszu odbudowy. Szczyt unijny bez konkretnych rozstrzygnięć

W Unii Europejskiej nie ma zgody w sprawie budżetu po 2020 roku i funduszu odbudowy po pandemii koronawirusa. Jest za to wola porozumienia. Jak informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, ponad czterogodzinny wideoszczyt z udziałem unijnych przywódców zakończył się, zgodnie z oczekiwaniami, bez konkretnych rozstrzygnięć.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT UE Unia Europejska Rada Europejska Ursula von der Leyen fundusze unijne

Prof. Tomasz Grosse: wypracowanie porozumienia o Funduszu Odbudowy będzie trudne

Komisja Europejska zaproponowała utworzenie Funduszu Odbudowy wartego 750 miliardów euro, by gospodarkom państw Unii pomóc wyjść z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Do Polski w formie dotacji i kredytów ma trafić ponad 63 miliardy euro.  Kształt Funduszu Odbudowy będzie jeszcze przedmiotem negocjacji. Unijny szczyt w tej sprawie zaplanowano na 19 czerwca.
Zobacz więcej na temat:  budżet ue budżet unijny Ursula von der Leyen Paweł Lekki

Wiceszef MSZ: propozycja KE ws. budżetu to bardzo dobry punkt wyjścia

Środowa propozycja KE wieloletniego unijnego budżetu to bardzo dobry punkt wyjścia - ocenił wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Zastrzegł jednak, że Polska nie zgodzi się na mechanizm dot. praworządności, w którym państwa byłby karane na podstawie "arbitralnej decyzji politycznej".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych budżet ue budżet UE 2021-2027

Prof. Czesław Kłak: obecny plan budżetu UE to lepsza propozycja niż poprzednie

Komisja Europejska zaproponowała utworzenie wartego 750 miliardów euro funduszu, który ma pomóc dźwignąć europejskie gospodarki z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Fundusz przewiduje przekazanie 500 miliardów euro w formie bezzwrotnych dotacji, a pozostała suma 250 miliardów euro to pula nisko oprocentowanych pożyczek.
Zobacz więcej na temat:  budżet ue budżet unijny Ursula von der Leyen Michał Strzałkowski

Prof. Czesław Kłak: występuje kolizyjność orzecznictwa krajowego i europejskiego

- Państwa członkowskie Unii Europejskiej starają się zwrócić uwagę na to, że organy europejskie muszą ściśle przestrzegać swoich kompetencji, nie mogą interpretować ich rozszerzająco i dodawać sobie kompetencji, których nie mają - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Czesław Kłak, prawnik i sędzia Trybunału Stanu. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata Trybunał Sprawiedliwości UE Niemcy Komisja Europejska Ursula von der Leyen

Pandemia koronawirusa. Ekspert: gdyby rząd posłuchał KE, liczba ofiar byłaby o wiele większa

Dobrą decyzję podjął polski rząd, że nie posłuchał Komisji Europejskiej, która w marcu radziła wstrzymać się z zamknięciem granic. Tak stwierdził Thomas Czypionka, szef działu polityki zdrowotnej w wiedeńskim Instytucie Studiów Zaawansowanych (IHS), który dodał, że w przeciwnym razie liczba ofiar pandemii byłaby zdecydowanie większa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska koronawirus pandemia COVID-19 Ursula von der Leyen

Prof. Miszczak: państwem, które najbardziej zyska na regulacji kryzysu po pandemii będą Niemcy

Zdaniem szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella po zakończeniu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa pozycja Niemiec w Europie wzrośnie. Hiszpański polityk twierdzi, że niemiecka gospodarka najbardziej skorzysta na kłopotach innych państw Unii Europejskiej. - Uważam, że Niemcy wyjdą z tego kryzysu wzmocnione - mówi w "Więcej świata" prof. Krzysztof Miszczak. Czy Niemcy zdominują europejską ekonomię? 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Unia Europejska Ursula von der Leyen NATO Budapeszt Michał Strzałkowski

"Nikt nie był przygotowany na pandemię". Szefowa KE przeprasza Włochy za spóźnioną pomoc

Przewodnicząca Komisji Europejskiej przeprosiła Włochy za spóźnioną pomoc unijnych instytucji i krajów członkowskich w związku z koronawirusem. Ursula von der Leyen mówiła o tym podczas nadzwyczajnej sesji Parlamentu Europejskiego poświęconej pandemii.
Zobacz więcej na temat:  choroby zakaźne koronawirus COVID-19 pandemia ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen

Ekspert o strategii KE: to są kwestie, których zabrakło na samym początku epidemii

Komisja Europejska przedstawiła w środę strategię wyjścia z ograniczeń wprowadzonych w związku pandemią koronawirusa. W przedstawionym planie jest mowa m.in. o tym, że Unia Europejska chce ograniczyć się do koordynacji działań i wymiany informacji między państwami członkowskimi. - To są dwie kwestie, których zabrakło na samym początku epidemii - mówi w "Więcej Świata" dr Kamil Zajączkowski z UW. 
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Ursula von der Leyen koronawirus Rosja NATO Notre Dame Michał Strzałkowski

Nowy budżet UE ma być odpowiedzią na koronakryzys. Prof. Marciniak: istotna zapowiedź szefowej KE

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i szef Rady Europejskiej Charles Michel chcą, aby unijny budżet na lata 2021-2027 był odpowiedzią na kryzys wywołany pandemią koronawirusa. - Po etapie przemilczania mamy wreszcie jakiś głos. (…) Słowa obojga liderów UE były oczekiwane przez wielu europejskich liderów opinii publicznej - powiedziała politolog prof. Ewa Marciniak.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen koronawirus budżet unijny budżet ue

Unijny szczyt ws. budżetu. Szefowa KE: musi być odpowiedzią na "koronakryzys"

W przyszłym tygodniu podczas wideokonferencji z udziałem unijnych przywódców odbędzie się dyskusja o budżecie Wspólnoty po 2020 roku. - Ten budżet musi być europejską odpowiedzią na koronakryzys. Żeby to się udało, musi być on całkowicie inny niż wcześniejsze unijne budżety - oświadczyła Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Ursula von der Leyen budżet UE 2021-2027 koronawirus