X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Ursula von der Leyen

Nowy budżet UE ma być odpowiedzią na koronakryzys. Prof. Marciniak: istotna zapowiedź szefowej KE

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i szef Rady Europejskiej Charles Michel chcą, aby unijny budżet na lata 2021-2027 był odpowiedzią na kryzys wywołany pandemią koronawirusa. - Po etapie przemilczania mamy wreszcie jakiś głos. (…) Słowa obojga liderów UE były oczekiwane przez wielu europejskich liderów opinii publicznej - powiedziała politolog prof. Ewa Marciniak.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen koronawirus budżet unijny budżet ue

Unijny szczyt ws. budżetu. Szefowa KE: musi być odpowiedzią na "koronakryzys"

W przyszłym tygodniu podczas wideokonferencji z udziałem unijnych przywódców odbędzie się dyskusja o budżecie Wspólnoty po 2020 roku. - Ten budżet musi być europejską odpowiedzią na koronakryzys. Żeby to się udało, musi być on całkowicie inny niż wcześniejsze unijne budżety - oświadczyła Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Ursula von der Leyen budżet UE 2021-2027 koronawirus

Bogdan Pęk: elity europejskie nie sprawdziły się w walce z kryzysem

- Działanie Węgier nie podoba się elitom europejskim, które bardzo wyraźnie nie sprawdziły się w tym dziejowym momencie, gdy powinny wykazać się inicjatywą i wyjść naprzeciw zagrożeniu, które nieoczekiwanie stało się zagrożeniem dla całej Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 były senator Bogdan Pęk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Węgry Komisja Europejska Ursula von der Leyen Unia Europejska

Polska odmówiła relokacji uchodźców. Szefowa KE: Bruksela weźmie pod uwagę orzeczenie TSUE

Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że Bruksela weźmie pod uwagę orzeczenie unijnego Trybunału podczas prac nad reformą prawa azylowego. Chodzi o dzisiejszy werdykt sędziów z Luksemburga, że Polska, Czechy i Węgry złamały unijne prawo, odmawiając udziału w programie relokacji 160 tysięcy uchodźców z obozów we Włoszech i w Grecji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen uchodźcy Trybunał Sprawiedliwości UE

Budżet UE. Ekspert: będzie potrzebna całkowicie inna koncepcja ekonomiczna

- Rozmowy będą trudne nie tylko dlatego, że ten budżet będzie wymagał więcej pieniędzy, ale będzie wymagał zupełnie innej filozofii i koncepcji ekonomicznej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Wielecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Czy państwa członkowskie dogadają się w sprawie nowego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Michał Strzałkowski Unia Europejska Więcej świata Krzysztof Wielicki Małgorzata Kałuża Ursula von der Leyen

"Nasze myśli są z ludźmi". UE deklaruje pomoc Chorwacji, którą nawiedziło trzęsienie ziemi

Unia Europejska deklaruje, że pomoże Chorwacji, którą nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3. Nie ma na razie informacji o ofiarach, 15-letni chłopiec jest w stanie krytycznym. Epicentrum znajdowało się kilka kilometrów na północ od Zagrzebia, gdzie wiele budynków zostało zniszczonych.
Zobacz więcej na temat:  trzęsienie ziemi Chorwacja Europa Unia Europejska Ursula von der Leyen Charles Michel Komisja Europejska Rada Europejska Beata Płomecka ŚWIAT

Szefowa KE: ponad 100 tys. Europejczyków utknęło za granicą

- Ponad 100 tys. Europejczyków utknęło za granicą i próbuje wrócić do domów w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - poinformowała w czwartek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. UE oferuje finansowanie do 75 proc. kosztów awaryjnych lotów.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia Unia Europejska ŚWIAT Ursula von der Leyen podróże transport Komisja Europejska Koronawirus w Polsce

Strategiczne zapasy sprzętu medycznego. KE przeznaczy 50 mln euro na walkę z koronawirusem

Komisja Europejska tworzy strategiczne zapasy sprzętu medycznego, by pomóc krajom w walce z koronawirusem. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że Polska weźmie udział we wspólnym, unijnym mechanizmie. Wstępnie na ten cel Bruksela przewidziała 50 milionów euro.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen choroby zakaźne pandemia zdrowie