X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Ursula von der Leyen

Dr Małgorzata Bonikowska o szczycie G7: nie ma dysonansu, jaki wprowadzał Donald Trump

W miejscowości Carbis Bay w Kornwalii w Wielkiej Brytanii rozpoczęło się w piątek (11.06) spotkanie grupy G7. Głównymi tematami rozmów są odbudowa po pandemii koronawirusa i pomoc biedniejszym krajom w szczepieniach, zapobieganie zmianom klimatycznym oraz poparcie dla wolnego handlu i zapobieganie protekcjonizmowi. - Wydaje się, że jest powrót do poczucia, że te siedem krajów i przedstawiciele UE są w swoim gronie - mówi Małgorzata Bonikowska.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden Boris Johnson Ursula von der Leyen Magdalena Skajewska

"Unia jednomyślnie odpowiedziała na porwanie samolotu". Szefowa KE o sankcjach wobec Białorusi

- To skandaliczne zachowanie wymaga zdecydowanej odpowiedzi, dlatego Rada Europejska uzgodniła, że będą dodatkowe sankcje - powiedziała po szczycie przywódców państw UE szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. - Unia jednomyślnie odpowiedziała na porwanie samolotu - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen Białoruś sankcje Unii Europejskiej

Sankcje UE wobec Mińska. Michel: nie będziemy tolerować gry w rosyjską ruletkę

Szef Rady Europejskiej powiedział, że niedopuszczalne i szokujące porwanie samolotu przez białoruskie władze spotkało się z jednomyślną decyzją krajów członkowskich dotyczącą sankcji. - Nie będziemy tolerować gry w rosyjską ruletkę życiem niewinnych obywateli - powiedział Charles Michel na zakończenie pierwszego dnia szczytu w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Białoruś Charles Michel Ursula von der Leyen

Trwają prace nad trzema nowymi szczepionkami. Aleksandra Rybińska o patentach i certyfikatach

- Niemcy chcą chronić swoje koncerny farmaceutyczne. Natomiast presja ze Stanów Zjednoczonych jest dosyć duża, aby te patenty uwolnić - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Aleksandra Rybińska, publicystka tygodnika "Sieci" komentując tym samym zapowiedź szefowej Komisji Europejskiej o pracach nad nowymi szczepionkami.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Unia Europejska Europa Polskie Radio 24 pandemia Ursula von der Leyen szczepienia patent GOSPODARKA koronawirus certyfikat ŚWIAT

System certyfikatów szczepień i swobodne podróże bez kwarantanny. Szefowa KE wskazała datę

Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że do czerwca powinien być gotowy system certyfikatów szczepień, które mają ułatwić podróżowanie bez konieczności poddawania się kwarantannie. Ursula von der Leyen mówiła o tym po zakończeniu unijnego szczytu w Porto. Ta sprawa była jednym z tematów spotkania przywódców 27 krajów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Ursula von der Leyen szczepienia podróże

W Portugalii rozpoczął się wideoszczyt UE - Indie

W Porto rozpoczął się wideoszczyt Unia Europejska - Indie. Przywódcy 27 krajów członkowskich, po zakończeniu dwudniowego, unijnego szczytu połączyli się z premierem Indii Narendrą Modim. Jednym z tematów ma być pomoc Indiom, które zmagają się z dramatyczną sytuacją epidemiczną. Ale rozmowy mają dotyczyć także współpracy gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Porto Portugalia Unia Europejska Indie COVID-19 Ursula von der Leyen Komisja Europejska Rada Europejska

Szczyt unijny w Porto. Szefowa KE: trzeba znieść blokadę eksportu szczepionek

Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że zawieszenie patentów na szczepionki przeciw COVID-19 nie wystarczy, by w krótkim czasie zaopatrzyć w preparaty cały świat. Zdaniem Ursuli von der Leyen konieczne jest zniesienie blokady eksportu przez bogate kraje oraz inwestycje zwiększające produkcję. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ursula von der Leyen Komisja Europejska szczepionka szczepienia Unia Europejska Europa koronawirus COVID-19