more_horiz
PR24 Portal
Section05
W POLSKIM RADIU

Wyśmienici goście i doskonałe dźwięki. Polskie Radio w środę

Zachęcamy do udziału w radiowej licytacji na pomoc Ukrainie w ramach akcji Matki Matkom. Będziemy także sprawdzać, czy słuchanie muzyki lub radia sprawia, że jesteśmy bardziej produktywni w pracy i jakie są trendy na rynku wydawniczym w Polsce. Powiemy też o wielopokoleniowych rodzinach, ich zaletach i wadach oraz o propozycjach zaostrzenia przepisów dla rowerzystów. Przyjrzymy się również procesowi rekrutacyjnemu, który odbywa się poprzez grę komputerową. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

W POLSKIM RADIU Ty też możesz pomóc dzieciom z kijowskiego szpitala. Licytuj biżuterię pierwszej damy, koszulkę "Lewego" i piłkę Świątek

Oprócz pokoju na Ukrainie potrzebują też lekarstw, środków finansowych i sprzętu medycznego. Lekarze z największego ukraińskiego dziecięcego szpitala Ochmatdyt w Kijowie w ciągu trzech miesięcy wojny uratowali życie ponad 100 poważnie rannym dzieciom, ponad 1000 udzielili podstawowej pomocy lekarskiej. Polskie Radio włączyło się w akcję wsparcia medyków i małych pacjentów. Zaangażować się będą mogli również słuchacze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Kijów Europa wojna 2022 W POLSKIM RADIU Polskie Radio

Nowość na kanale "Radiobook": "Kamizelka" Bolesława Prusa [POSŁUCHAJ]

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" ponownie sięgamy po prozę żyjącego w II połowie XIX i na początku XX wieku pisarza, dziennikarza i publicysty, Aleksandra Głowackiego, lepiej znanego pod swoim dziennikarskim i literackim pseudonimem Bolesław Prus, uważanego za jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy epoki pozytywizmu. Tym razem Prus objawia się nam jako wybitny nowelista.
Zobacz więcej na temat:  Radiobook książki literatura Audiobook KULTURA W POLSKIM RADIU Bolesław Prus

Nowość na kanale "Radiobook": "Kamizelka" Bolesława Prusa

W cyklu Polskiego Radia "Radiobook" ponownie sięgamy po prozę żyjącego w II połowie XIX i na początku XX wieku pisarza, dziennikarza i publicysty, Aleksandra Głowackiego, lepiej znanego pod swoim dziennikarskim i literackim pseudonimem Bolesław Prus, uważanego za jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy epoki pozytywizmu. Tym razem Prus objawia się nam jako wybitny nowelista.
Zobacz więcej na temat:  Radiobook książki literatura Audiobook KULTURA W POLSKIM RADIU Bolesław Prus

Podsumowujemy 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia [ZOBACZ WIDEO]

Ponad pięćdziesięciu wystawców, kilkadziesiąt eksperymentów i niezliczone rozmowy z naukowcami. - Tak wyglądał Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Podczas całodniowego wydarzenia słuchacze mogli liczyć nie tylko na audycje i wejścia reporterskie, ale także wcielić się w rolę badaczy wody i spotkać ulubionych dziennikarzy. Podsumowujemy i zapraszamy do zapoznania się z relacją. 
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 W POLSKIM RADIU woda Centrum Nauki Kopernik Piknik Naukowy Polskie Radio

25. Piknik Naukowy za nami. Wszystkie oblicza wody!

Czy kropla wody może lewitować? Co wspólnego mają małże z kranówką? Jak to się dzieje, że glony świecą? Czy prarekiny miały zdrowe zęby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było znaleźć na 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W audycji specjalnej "Trójka na Pikniku Naukowym" wprost ze studia plenerowego rozmawialiśmy m.in.  o znaczeniu wody dla życia na Ziemi i wpływie pary wodnej na klimat. 
Zobacz więcej na temat:  Piknik Naukowy 2022 W POLSKIM RADIU woda Centrum Nauki Kopernik Piknik Naukowy Polskie Radio Trójka

Koncerty i kulinaria. Polskie Radio na niedzielę

Fushion Pierogi z Cyberpank 2077 czy Leśna przekąska z Everwild - o tym, jak bardzo gry kształtują nasze gusta kulinarne i wpływają na to, jakie potrawy są obecnie w trendach. Czy wojna na Ukrainie jest też wojną religijną? Wieczorem transmisja Koncertu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus, pod dyrekcją Agnieszki Duczmal oraz premiera reportażu "Własnymi ścieżkami" o rodzicach piątki dzieci i Edukacji Domowej. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Prezes PR zaprasza słuchaczy na 25. Piknik Naukowy. "Wielka przyjemność i radość"

- Bardzo się cieszę, że Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wraca w przestrzeń, w plener, i że będziemy mogli z naszymi odbiorcami spotkać się bezpośrednio. Kontakt bezpośredni z nauką to jest coś, czego nie da się przecenić. To jest wielka przyjemność i wielka radość - mówiła w Jedynce prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo NAUKA Piknik Naukowy 2022 W POLSKIM RADIU Agnieszka Kamińska Patryk Michalski

Eksperymenty, zabawa i doświadczenia. Sobota z Polskim Radiem

Na wszystkich antenach relacje z Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Poza tym o projekcie cyberpsychologii pozytywnej, zgodnie z którym sztuczna inteligencja może pozytywnie wpłynąć na poziom satysfakcji z życia. W Międzynarodowym Dniu Odnawiania Znajomości rozmowy o tym, jak odnawiać relacje i czy wszystkie znajomości należy pielęgnować.​ Nie zabraknie również relacji z meczów oraz transmisji słuchowisk i koncertów. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

"Odegrało bardzo istotną rolę". Prezes IPN o Polskim Radiu we wrześniu 1939 r.

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, że "Polskie Radio odgrywało bardzo istotną rolę w wojnie obronnej w 1939 roku. Było głosem osamotnionej Polski rozdzieranej przez dwóch agresorów - III Rzeszę i Związek Sowiecki".
Zobacz więcej na temat:  wrzesień Polskie Radio II wojna światowa kampania wrześniowa historia Polski IPN Karol Nawrocki wywiad społeczeństwo W POLSKIM RADIU
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem