more_horiz
PR24 Portal
Section05
W POLSKIM RADIU

"Dekalog" Krzysztofa Kieślowskiego - najczęściej komentowane dzieło

W 1988 roku sensacją na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes stał się film "Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego. W tym samym roku na festiwalu w San Sebastian nagrody zdobył "Krótki film o miłości" tego reżysera. Oba były kinowymi wersjami telewizyjnych nowel należących do cyklu "Dekalog". Oficjalnie jego pierwszy odcinek wyemitowano 10 grudnia 1989 roku, jednak już wcześniej, 24 czerwca, TVP pokazała przedpremierowo inną część. Data premiery w tym wypadku jest więc umowna, może być jednak doskonałym pretekstem, aby przypomnieć sobie jedno z najważniejszych dokonań polskiej kinematografii.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA kino FILM Krzysztof Kieślowski W POLSKIM RADIU Trójka

Dzień Ojca i Gala Nieprzeciętni 2022. Polskie Radio na czwartek

W Czwórce Gala Finałowa Plebiscytu Nieprzeciętni 2022 i nowa audycja w letniej ramówce Jedynki - "Magia czarnego krążka". W Dwójce o Imieninach Jana Kochanowskiego w Ogrodzie Krasińskich, których tematem przewodnim będzie twórczość Marii Konopnickiej. Opowiemy również o historii pisanej w pewnym zakładzie fryzjerskim i zdradzimy czym są biotyczne baterie. W Trójce wojna cywilizacji - czy jesteśmy świadkami naporu cywilizacji bizantyjskiej na zachód? Na Dzień Taty - piosenki o tacie i specjalne audycje Polskiego Radia Dzieciom. Sprawdź nasze propozycje! 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

Reżyser prywatny. Sześć lat temu zmarł Andrzej Kondratiuk

Dzisiaj, mówiąc o nim, używa się popularnego i już nieco wyświechtanego określenia "twórca kultowy", podobnie jak "kultowe" są jego filmy. O ile do filmów to sformułowanie rzeczywiście pasuje, to w odniesieniu do Andrzeja Kondratiuka o wiele bardziej adekwatne jest "reżyser prywatny", które swego czasu wymyślił Tadeusz Lubelski.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Kondratiuk KULTURA FILM W POLSKIM RADIU Trójka Iga Cembrzyńska Jan Himilsbach Zdzisław Maklakiewicz Janusz Kondratiuk

"Lato z Radiem" i Dzień Muzyki. Polskie Radio we wtorek

Inauguracyjna audycja "Lata z Radiem 2022" w Jedynce i Dzień Muzyki w Trójce. Zapowiemy też "Noc na faktach" czyli pierwszy maraton teatru dokumentalnego w Polsce i opowiemy o pierwszej odsłonie konkursu "Stukot’56 - odgłosy Czerwca". Zdradzimy kim są "Pogromcy reklamozy" a także, jakie praktyki czekają studentów podczas tegorocznych wakacji. Nie zabraknie konkursów, wywiadów z gwiazdami i koncertów. Sprawdź nasze propozycje! 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU

59. KFPP w Opolu. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka przyznały własne nagrody

W Opolu trwa święto polskiej muzyki - 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka przyznały własne nagrody w kategoriach "Premiery" i "Debiuty". Radiowa Jedynka uhonorowała Filipa Lato za piosenkę "Lepiej mieć", natomiast Trójka przyznała nagrodę w kategorii: "Debiuty" Basi Gąsienicy-Giewont za utwór: "Nie będę".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Opole 2022 TVP Opole Trójka W POLSKIM RADIU
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem