more_horiz
PR24 Portal
Section05

Waldemar Buda

Inflacja w Polsce. Minister Buda przewiduje jednocyfrowy poziom

- To, co jest dla nas największym problem, to oczywiście inflacja - ocenił w Sopocie minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Według niego, gdyby sprawdziły się prognozy ekonomistów można liczyć na osiągniecie jednocyfrowej inflacji w ujęciu średniorocznym w tym roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju inflacja ceny żywności ceny paliw stopy procentowe NBP POLSKA społeczeństwo

Rząd zapowiada zmiany dla przedsiębiorców. Chodzi o składki na ZUS

- Mamy informację o oczekiwaniu rynku, przedsiębiorców i ich zrzeszeń, że taka preferencja dla małych przedsiębiorców jest potrzebna - powiedział na konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zapowiadając zmiany w systemie opłat ZUS dla małych działalności. Chodzi o wydłużenie tzw. małego ZUS o rok. Zmiany miałyby wejść w życie od sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda gospodarka polska ZUS przedsiębiorca

"Ważny krok w kierunku całkowitej eliminacji użytkowania wieczystego". Minister Buda o ustawie przyjętej przez Sejm

Przedsiębiorcy będą mogli w łatwy sposób stać się właścicielami gruntów, które mają w użytkowaniu wieczystym - wskazał szef resortu rozwoju Waldemar Buda, odnosząc się do ustawy dotyczącej likwidacji użytkowania wieczystego. Ocenił, że przełoży się to na rozwój przedsiębiorstw i regionów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA użytkowanie wieczyste POLSKA Sejm ustawa Waldemar Buda przedsiębiorca

Transformacja energetyczna w Polsce. Minister Buda: musimy w pewnych obszarach poczynić wyjątki

- Musimy się zastanowić, jak gospodarkę europejską uczynić konkurencyjną i utrzymać konkurencyjną - powiedział podczas EKG w Katowicach minister rozwoju Waldemar Buda. Zwrócił uwagę, że wiele firm wycofuje się z Europy m.in. z powodu zbyt daleko posuniętych obostrzeń, jeśli chodzi o politykę klimatyczną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna produkcja przemysłowa POLSKA społeczeństwo Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju Teresa Czerwińska Europejski Kongres Gospodarczy