X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Waldemar Buda

Waldemar Buda: w polityce spójności UE na lata 2021-2027 będziemy wspierać małe miasta

Małe miasta będą mogły na równych prawach korzystać ze wszystkich dostępnych instrumentów i programów, w polityce spójności UE na lata 2021-2027 będą wspierane na kilka sposobów - poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podczas Forum Miasteczek Polskich.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze europejskie fundusze unijne fundusze ue miasto inwestycje finanse Waldemar Buda infrastruktura samorząd JST

Opóźnienia w zatwierdzeniu polskiego KPO. Buda: KE nie stosuje się do regulacji, które sama stworzyła

- Wszystkie terminy, które były po stronie krajów członkowskich, zostały wypełnione, pilnowaliśmy tego, a po drugiej stron widzimy, że KE nie stosuje się do regulacji, które sama stworzyła - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Beata Michniewicz Trójka Komisja Europejska Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy polityka

"Słowa Gentiloniego to otwarty, bezprecedensowy nacisk na Polskę". Beata Szydło o opinii członka KE

Była premier, obecnie europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło napisała na Twitterze, że słowaunijnego komisarza do spraw gospodarczych Paolo Gentiloniego są naciskiem na Polskę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Beata Szydło Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Unia Europejska Waldemar Buda Bruksela Europa polityka Parlament Europejski Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Buda: słowa Gentiloniego nie są stanowiskiem Komisji Europejskiej

- Chciałbym przede wszystkim powiedzieć, że stanowisko prezentowane przez pana komisarza nie jest oficjalnym stanowiskiem w sprawie polskiego Krajowego Planu Odbudowy - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, odnosząc się do słów Paolo Gentiloniego. Unijny komisarz do spraw gospodarczych powiedział dziś, że KE wstrzymuje się z akceptacją KPO z powodu dyskusji o nadrzędności prawa unijnego w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Komisja Europejska Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej finanse pomoc finanse publiczne Bruksela polityka

Waldemar Buda: KE nie podjęła żadnej decyzji o odrzuceniu KPO lub zawieszeniu środków

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda poinformował, że Komisja Europejska nie podjęła żadnej decyzji o odrzuceniu polskiego Planu Odbudowy bądź zawieszeniu środków. Odniósł się w ten sposób do informacji o zablokowaniu pieniędzy po wypowiedzi komisarza Unii Europejskiej do spraw gospodarczych, Paolo Gentiloniego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej polityka finanse finanse publiczne Beata Płomecka Bruksela

INFRASTRUKTURA Budowa obwodnicy Zielonej Góry. Inwestycja ma szanse na dofinansowanie z UE

Jest szansa unijne wsparcie dla zachodniej obwodnicy Zielonej Góry. O szczegółach mówił dziś wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Jest jednak jeden warunek: część pieniędzy musi wyłożyć samorząd. Już dziś wiadomo, że łączne koszty tej inwestycji przekroczą 100 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura drogi Zielona Góra lubuskie Waldemar Buda GOSPODARKA

Waldemar Buda: inflacja nie jest na niebezpiecznym poziomie

- Nie da się bardzo szybko rozwijać nie mając inflacji, ale ważne jest to, by podstawowy współczynnik wynagrodzenia względem inflacji był w korelacji pozytywnej i taką korelację mamy - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Możliwość zakupienia ilości paliwa za godzinę, czy miesiąc pracy, jest o 1/3 większy, niż korelacja wynagrodzenia do ceny paliwa w 2014 i 2015 roku- wskazał. 
Zobacz więcej na temat:  Waldemar Buda Antoni Trzmiel Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej gospodarka polska GOSPODARKA inflacja przemysł społeczeństwo

POLSKI ŁAD "Ciężko znaleźć osobę, która na tym traci". Waldemar Buda o zmianach podatkowych

- System staje się coraz bardziej sprawiedliwy. Albo ci najubożsi przestają płacić podatki, albo radykalnie zmniejszamy te wartości, począwszy od emerytów - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek Waldemar Buda Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Polski Ład podatki podatek emerytura GOSPODARKA pieniądze kwota wolna od podatku

"Nie ma żadnych wątpliwości, teraz tylko procedura formalna". Waldemar Buda o zatwierdzeniu KPO

– Nasz plan jest przygotowany. Ja już na moim poziomie w zasadzie zamknąłem rozmowy i nie ma spraw, które by jeszcze wymagały uzgodnienia – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pytany o Krajowy Plan Odbudowy złożony do akceptacji w Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Waldemar Buda Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Trójka

Buda: wkrótce w Sejmie prezentacja pierwszej ustawy z Polskiego Ładu

- Jeżeli nie na najbliższym posiedzeniu, to na kolejnym, już na 100 proc. te ustawy zostaną zaprezentowane. W pierwszym pakiecie będą te podatkowe. Rozmawiamy jeszcze o szczegółach z naszym koalicjantem Jarosławem Gowinem. Wydaje mi się, że jutro będziemy mieli ostateczny kształt założeń ustawowych - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład Waldemar Buda Sejm Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Waldemar Buda o pierwszych programach Funduszu Odbudowy

- Sukcesywnie Komisja Europejska zatwierdza plany odbudowy, liczę na to, że w najbliższym czasie i nasz będzie zatwierdzony - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Buda wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Sygnały Dnia Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska pandemia pieniądze podatki Grzegorz Jankowski

Tusk wróci po krajowej polityki? Komentuje Buda

– Polacy mają dobrą pamięć i przypomną sobie to, z czym musieli się borykać, tamte patologie. Podwyżka VAT, wieku emerytalnego, 3 zł na umowach zlecenie, 680 zł emerytury – to miliony Polaków pamiętają – mówił o ewentualnym powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Waldemar Buda Bartłomiej Graczak Donald Tusk PiS zjednoczona prawica

"Dzisiaj piłeczka jest po stronie Komisji Europejskiej". Waldemar Buda o KPO

- Dzisiaj piłeczka jest po stronie Komisji Europejskiej, która ma dwa miesiące na to, żeby ocenić wszystkie Krajowe Plany Odbudowy łącznie z polskim; gdyby kilka dni KE mogła się opóźnić, to nie będziemy zrywać rozmów w tej sprawie - podkreślił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Waldemar Buda

"Odrzućcie preambułę". Senat debatuje nad ustawą ws. zasobów własnych UE

- Jeżeli mienicie się państwo obrońcami konstytucji, to odrzućcie tę preambułę - zaapelował w Senacie wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Izba debatuje nad ustawą dotyczącą ratyfikacji decyzji o zwiększaniu zasobów własnych UE. Senatorowie PiS wnioskują o uchwalenie jej bez poprawek, senacka większość, którą tworzą KO, Lewica i PSL chcą dodać do niej preambułę.  
Zobacz więcej na temat:  Senat fundusze unijne Waldemar Buda Piotr Wawrzyk POLSKA