more_horiz
PR24 Portal
Section05
Waldemar Buda

NASZ NEWS Zatwierdzenie Krajowego Planu Odbudowy. Minister Waldemar Buda podał termin

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda przekazał Polskiemu Radiu, że możliwe jest zatwierdzenie Krajowego Planu Odbudowy już za kilka dni - 1 czerwca. Kolejnego dnia do Warszawy ma przyjechać przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Waldemar Buda Komisja Europejska Unia Europejska fundusze unijne Ursula von der Leyen

Minister Buda: będziemy się starali, by ani jedno euro z KPO nie zostało stracone

- Jestem optymistą, jeśli chodzi o wykorzystanie pieniędzy z KPO, resorty już dziś przygotowują i prowadzą przetargi, przygotowują programy - powiedział w środę minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Rząd liczy na formalne zaakceptowanie KPO albo na dzisiejszym posiedzeniu unijnych komisarzy, albo w przyszłym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze unijne Ministerstwo Rozwoju Waldemar Buda Krajowy Plan Odbudowy

"Mieszkanie bez wkładu własnego". Buda: program ma dać szansę na nabycie pierwszego lokum

Program "Mieszkanie bez wkładu własnego" to oferta dla ludzi, którzy mają zdolność kredytową, ale nie mają odłożonych 150-200 tys. wymaganego przez banki wkładu - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda mieszkanie nieruchomości kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy Ministerstwo Rozwoju Beata Michniewicz Trójka

Rzeczkowska i Buda w Radzie Dialogu Społecznego. Prezydent powołał nowych członków

Prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Dialogu Społecznego. W jej skład weszli minister finansów Magdalena Rzeczkowska oraz minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Oboje stanęli na czele resortów w kwietniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Finansów Ministerstwo Rozwoju prezydent Andrzej Duda Waldemar Buda Magdalena Rzeczkowska Rada Dialogu Społecznego

Wniosek o pieniądze na KPO. Minister Waldemar Buda: zostanie złożony w lipcu

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że formalny wniosek o przydział pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy zostanie złożony w lipcu. Dodał, że w tym roku Polska może liczyć na 2,8 mld euro z części grantowej i 1,3 mld euro z części pożyczkowej.  
Zobacz więcej na temat:  polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska fundusze unijne Waldemar Buda Polska w Unii Europejskiej reforma sądownictwa Sąd Najwyższy

Ponad 60 proc. pustostanów to lokale komunalne. Buda: będziemy zachęcać gminy do ich remontu

- Ponad 60 proc. pustostanów to lokale komunalne, często w bardzo złym stanie - powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Podkreślił, że resort chce zachęcać gminy do wykorzystywania tych zasobów, m.in. przez skrócenie procedury ich remontu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkanie podatek od nieruchomości mieszkanie dla młodych Waldemar Buda POLSKA

Wniosek o pieniądze z KPO. Waldemar Buda: zostanie złożony w lipcu

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że formalny wniosek o przydział pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy zostanie złożony w lipcu. Dodał, że w tym roku Polska może liczyć na 2,8 mld euro z części grantowej i 1,3 mld euro z części pożyczkowej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska fundusze unijne Waldemar Buda Polska w Unii Europejskiej reforma sądownictwa Sąd Najwyższy GOSPODARKA

Wstrzymanie dostaw gazu z Rosji. Waldemar Buda uspokaja: dystrybucja działa, jest oparta o wiele źródeł

- Zakręcony został gaz na gazociągu - na Jamale, natomiast to nie jest tak, że będzie go brakowało u bezpośredniego odbiorcy. Cała dystrybucja działa i ona jest oparta o wiele źródeł - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. Zapewnił, że była to sytuacja, której Polska mogła się spodziewać i do której przez wiele lat poczyniła przygotowania, aby należycie się zabezpieczyć.
Zobacz więcej na temat:  Waldemar Buda GOSPODARKA polityka POLSKA Rosja gaz ziemny Beata Michniewicz Trójka

PFR: Tarcza dla pogranicza zostanie uruchomiona na przełomie czerwca i lipca. Wiemy kogo dotyczy

- Chcielibyśmy, aby tarcza dla pogranicza, po zgodzie KE, była uruchomiona na przełomie czerwca i lipca - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Tak zwana tarcza dla pogranicza to wsparcie dla tych przedsiębiorców działających przy granicy, którzy tracą m.in. ze względu na brak ruchu turystycznego. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA turystyka wojna na Ukrainie Waldemar Buda sankcje Unii Europejskiej sankcje

Waldemar Buda nowym ministrem rozwoju i technologii. Prezydent wręczył nominację

W piątek prezydent Andrzej Duda powołał Waldemara Budę na ministra rozwoju i technologii. Nowy szef resortu rozwoju był dotąd wiceministrem funduszy i polityki regionalnej. Waldemar Buda zastąpił ministra Piotra Nowaka, którego dymisję premier Mateusz Morawiecki ogłosił 15 dni temu. Piotr Nowak był ministrem rozwoju bardzo krótko - od października 2021 r. do marca 2022 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju fundusze europejskie fundusze unijne rząd kancelaria prezydenta polityka POLSKA Waldemar Buda
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem