X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Warszawa

Agnieszka Kowalska: pokazujemy okres największego rozkwitu linii otwockiej

- Wystawa jest dość kameralna, ale skonstruowana tak, że historycznie sięga nawet do XIX wieku. Niektóre z tych budynków zniknęły, więc cudownie jest je zobaczyć na starych zdjęciach - mówiła w Dwójce Agnieszka Kowalska, kuratorka wystawy "Letnisko. Linia otwocka w latach 20. i 30. XX wieku".
Zobacz więcej na temat:  Anin Wawer Dwójka Warszawa Dom Spotkań z Historią wystawa Narodowy Instytut Dziedzictwa

Trzaskowski narzeka na koszty Polskiego Ładu. Przemilczał jednak ważny fakt, w tle 2,4 mld zł

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że gdyby nie Polski Ład, stolica miałaby w kasie o 1,7 mld zł więcej i mogła kupić np. tysiące autobusów - przypomina portal tvp.info. Na słowa włodarza stolicy odpowiedzieli politycy obozu rządzącego, przypominając mu m.in., że miasto w znaczący sposób zwiększyło swoje dochody z podatków PIT i CIT.
Zobacz więcej na temat:  polityka Warszawa Rafał Trzaskowski POLSKA finanse podatki

"Jedyny dzień w roku, kiedy potrafimy się zjednoczyć". Paweł Kowal o obchodach Powstania Warszawskiego

– Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego to jedyny dzień w roku, kiedy mimo wszystko, ciężka polska polityka trochę potrafi zelżeć, a z drugiej strony ludzie się integrują, mają poczucie jedności i głębsze poczucie tożsamości – powiedział w "Letnim Salonie Trójki" Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Paweł Kowal koalicja obywatelska Powstanie Warszawskie II wojna światowa Warszawa Muzeum Powstania Warszawskiego Bartłomiej Graczak

"Brak wykształcenia historycznego". Prof. Odziemkowski o publikacji "Newsweeka" nt. Powstania Warszawskiego

- Świadczy to po prostu o tym, przepraszam, jeśli kogoś urażę, ale mówię to jako historyk, ktoś, kto studiował historię, że ktoś jest niewykształcony zupełnie historycznie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Odziemkowski (historyk). Gościem "Przekładańca Jachowicza" był również dr Karol Mazur (dyrektor edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Powstanie Warszawskie HISTORIA społeczeństwo POLSKA Warszawa okupacja niemiecka

"Podważając jego sens sprawiamy, że bohaterowie ponownie umierają". Rosalak o Powstaniu Warszawskim

- To była walka o wolność Polski i do tej wolności poszły najlepsze szeregi naszej młodzieży. [...] Najbardziej dramatyczny los spotkał właśnie pokolenie szaroszeregowe. Jeżeli będziemy podważać sens powstania, to bohaterowie tamtych dni umrą po raz drugi. [...] Ta młodzież szła do walki z wolą zwycięstwa, z uśmiechem, a ludność pomagała im jak mogła - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Rosalak, historyk (tygodnik "Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie historia Polski II wojna światowa HISTORIA ludzie Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Warszawa okupacja niemiecka