more_horiz
PR24 Portal
Section05
Warszawa

Patryk Jaki przedstawia kolejne propozycje dla Warszawy

Patryk Jaki kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy przedstawia kolejne propozycje dla Warszawy. Polityk zapowiada nowe żłobki i przedszkola, koniec nieuczciwych układów w ratuszu, program pomocowy dla seniorów, walkę ze smogiem i rozwój turystyki wokół Warszawy, 19. dzielnicę opartą na nowoczesnych technologiach oraz przyjazną administrację. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory samorządowe 2018 Patryk Jaki Warszawa

Warszawa: do spisu wyborców dopisało się ponad 25 tys. osób

Z danych na czwartek wynika, że w Warszawie do spisu wyborców dopisało się ponad 25 tys. osób - poinformował w piątek rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. Jeszcze we wtorek liczba ta wynosiła około 16 tysięcy. Do wtorku do spisu wyborców w Warszawie dopisało się 15 785 osób i już wtedy ta liczba stanowiła ponad trzykrotność liczby osób dopisanych przed wyborami samorządowymi w 2014 r.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe 2018 POLSKA polityka Warszawa mazowieckie

Kampania wyborcza na ostatniej prostej

Wybory samorządowe to najbardziej masowa kampania wyborcza w Polsce. Startuje kilkadziesiąt tysięcy ludzi, przez co nietrudno znaleźć dobre, złe czy po prostu kosmiczne pomysły. W erze mediów społecznościowych ich poznanie przez wyborców daleko od okręgu, w którym startuje autor lub autorka jest niemal błyskawiczne. M.in. o roli nowoczesnych metod komunikacji w kampanii wyborczej mówili w Polskim Radiu 24 Zbigniew Lazar, ekspert ds. komunikacji i reputacji i Adam Buła, Polska The Times.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 wybory samorządowe Warszawa media społecznościowe Rafał Trzaskowski Patryk Jaki

Patryk Jaki: rządy PO w stolicy zawsze kończyły się aferami

- Jestem jedyną nadzieją na to, że warszawiacy zobaczą co się działo w Ratuszu przez ostatnich 12 lat. Inaczej wszystko zostanie zamiecione pod dywan - powiedział na antenie Jedynki Patryk Jaki. Kandydat na prezydenta Warszawy mówił o swoich propozycjach dla miasta i dotychczasowych rządach PO w stolicy.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe 2018 POLSKA Piotr Gociek Patryk Jaki Rafał Trzaskowski Warszawa polityka

Agnieszka Matusik-Niedziałek: prawnik, kibic, kandydatka w wyborach samorządowych

Mówią o niej „obrończyni kiboli” i „stadionowa mecenas”. Agnieszka Matusik-Niedziałek jest prawnikiem i kibicem Legii Warszawa, to również kolejny gość audycji „Nieznani Znani 24”. Pasję do piłki nożnej łączy z zaangażowaniem w politykę. Zapraszamy do poznania kandydatki Zjednoczonej Prawicy do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Warszawa Legia Warszawa społeczeństwo

Intensyfikacja kampanii samorządowej. Kto zyska na ostatniej prostej wyborczego wyścigu?

Kampania przed wyborami samorządowymi zbliża się do mety. Kandydaci starają się wykorzystać niemal każda chwile i możliwość do tego, by przekonać wyborców, że to właśnie ich program jest najlepszy. O końcowych akcentach kampanii wyborczej mówili komentatorzy i publicyści.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Warszawa Polityka PR24

Patryk Jaki: chcę stworzyć dzielnicę przyszłości w Warszawie

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki wraca do pomysłu utworzenia 19. dzielnicy w mieście. Chodzi o przedstawiany już wcześniej w kampanii projekt przebudowy lewego brzegu Wisły. W nowej dzielnicy miałyby znaleźć się firmy, zajmujące się nowoczesnymi technologiami a także "zielone płuca Warszawy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Warszawa wybory samorządowe 2018 zjednoczona prawica Jadwiga Emilewicz

Kampania samorządowa. Komentarze

- Fakt, że wojewoda ogłasza tę decyzję trzy dni przed wyborami, w moim przekonaniu może mieć paradoksalnie - z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości - negatywny wydźwięk - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Andrzej Anusz, politolog. Wojewoda łódzki Zbigniew Rau zaapelował do Hanny Zdanowskiej, popieranej w wyborach przez PO, żeby zrezygnowała z kandydowania na stanowisko prezydenta Łodzi. W Polskim Radiu 24 komentarze do tej wypowiedzi.
Zobacz więcej na temat:  Łódź Rafał Trzaskowski Warszawa koalicja obywatelska POLSKA Polskie Radio 24 wybory samorządowe 2018 polityka

Rafał Trzaskowski: chcę, żeby Warszawa pozostała europejska

Rafał Trzaskowski zapewnia, że wygrana w wyborach kandydatów Koalicji Obywatelskiej to gwarancja, że miasta i wsie w Polsce zostaną - jak mówi - europejskie. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy odniósł się do wniosku ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego, w którym minister kwestionuje artykuł 267. Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski koalicja obywatelska Platforma Obywatelska wybory samorządowe 2018 regiony Warszawa