more_horiz
PR24 Portal
Section05
Waszyngton

List ambasador USA w Polsce do premiera. Komentarze

- Nie widzę przykładów łamania prawa przez rząd w stosunku do TVN - powiedział Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska "Codziennie". - Wolność słowa w USA i w Polsce oznacza coś innego - wskazała Karolina Zioło-Pużuk (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego). - Nie powinniśmy bagatelizować ostrzeżenia ambasador USA - podkreślił Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna). Goście "Debaty poranka" komentowali list ambasador Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie materiału TVN o środowiskach nazistowskich w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA dyplomacja stosunki polsko-amerykańskie Waszyngton Warszawa

Wróżenie z faktów: po spotkaniu Trump-Duda

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Białym Domu w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem, gdzie m.in. doszło do podpisania wspólnej polsko-amerykańskiej deklaracji dot. współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, energetyki oraz wymiany handlowej i inwestycji. Jakie były efekty tej wizyty? O tym w audycji Wróżenie z Faktów. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Roman Imielski z Gazety Wyborczej i Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  polityka Donald Trump Andrzej Duda Waszyngton USA

Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie a współpraca polsko-amerykańska

– Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy była bardzo dobra. Miejmy nadzieję, że jej efekty nadejdą w nieodległej przyszłości – ocenił podróż głowy państwa polskiego do Waszyngtonu i spotkanie z przywódcą USA Donaldem Trumpem Ryszard Żółtaniecki, były dyplomata. Ponadto w audycji rozmowa o bieżących relacjach polsko-amerykańskich i możliwościach ich pogłębienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA USA Ameryka Andrzej Duda Donald Trump Waszyngton Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA