more_horiz
PR24 Portal
Section05
Waszyngton

List ambasador USA w Polsce do premiera. Komentarze

- Nie widzę przykładów łamania prawa przez rząd w stosunku do TVN - powiedział Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska "Codziennie". - Wolność słowa w USA i w Polsce oznacza coś innego - wskazała Karolina Zioło-Pużuk (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego). - Nie powinniśmy bagatelizować ostrzeżenia ambasador USA - podkreślił Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna). Goście "Debaty poranka" komentowali list ambasador Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie materiału TVN o środowiskach nazistowskich w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA dyplomacja stosunki polsko-amerykańskie Waszyngton Warszawa

Rafał Lesiecki: są kraje, które płacą USA za obecność w swoim państwie

- Istnieje takie przekonanie, że kraj, w którym stacjonują amerykańscy żołnierze, nie zostanie zaatakowany - mówił w Polskim Radiu 24 Rafał Lesiecki z Defence24.pl, odnosząc się do dążeń Polski w kwestii powstania stałej bazy wojskowej USA nad Wisłą. Podczas wizyty w Waszyngtonie m.in. o tym Andrzej Duda rozmawiał z Donaldem Trumpem. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Waszyngton USA Donald Trump bezpieczeństwo wojsko

Jacek Sasin: Rosja jest państwem agresywnym

- Spójrzmy prawdzie w oczy. Ile byśmy nie wydawali na obronność (...), nigdy samodzielnie nie dorównamy tym państwom, które określamy jako naszych potencjalnych przeciwników - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości, uzasadniając konieczność zabiegania o stworzenie stałej bazy wojskowej USA w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Andrzej Duda Waszyngton Biały Dom

Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie a współpraca polsko-amerykańska

– Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy była bardzo dobra. Miejmy nadzieję, że jej efekty nadejdą w nieodległej przyszłości – ocenił podróż głowy państwa polskiego do Waszyngtonu i spotkanie z przywódcą USA Donaldem Trumpem Ryszard Żółtaniecki, były dyplomata. Ponadto w audycji rozmowa o bieżących relacjach polsko-amerykańskich i możliwościach ich pogłębienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA USA Ameryka Andrzej Duda Donald Trump Waszyngton Polityka zagraniczna Polski polityka zagraniczna USA

Wróżenie z faktów: po spotkaniu Trump-Duda

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Białym Domu w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem, gdzie m.in. doszło do podpisania wspólnej polsko-amerykańskiej deklaracji dot. współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, energetyki oraz wymiany handlowej i inwestycji. Jakie były efekty tej wizyty? O tym w audycji Wróżenie z Faktów. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Roman Imielski z Gazety Wyborczej i Karol Gac z portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  polityka Donald Trump Andrzej Duda Waszyngton USA