more_horiz
PR24 Portal
Section05
Waszyngton

Marek Magierowski: nie lekceważmy zdolności bojowych Rosji. Na Ukrainie nie użyła całego potencjału

- Nie jestem wstanie wyobrazić sobie inwazji rosyjskich wojsk na Polskę, Litwę czy Finlandię w przewidywalnej przyszłości - powiedział ambasador Polski w Waszyngtonie Marek Magierowski. Przestrzegł jednak przed niedocenianiem zdolności bojowych Rosji, która - jego zdaniem - nie użyła jeszcze całego swojego potencjału militarnego na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Magierowski ŚWIAT Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 Europa Ukraina Waszyngton USA

Piotr Gliński odwiedził Muzeum Ofiar Komunizmu w USA. Powstanie placówki wsparła Polska

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odwiedził powstające w Waszyngtonie Muzeum Ofiar Komunizmu (Victims of Communism Museum). W muzeum ma się znaleźć także istotny fragment dotyczący historii Polski. Środki na budowę muzeum przekazała m.in. Polska Fundacja Narodowa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Waszyngton muzeum KULTURA komunizm HISTORIA

Wizyta Piotra Glińskiego w Waszyngtonie. Wicepremier odwiedził Muzeum Pamięci o Holokauście

Od wizyty w waszyngtońskim Muzeum Pamięci o Holokauście wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński rozpoczął wizytę w Waszyngtonie. Podczas spotkania z kierownictwem tej instytucji wicepremier rozmawiał o współpracy muzeum z polskimi instytucjami i oddał hołd ofiarom Holokaustu.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gliński Holokaust muzeum historia Europy dyplomacja Waszyngton ŚWIAT Ameryka

Wojna wpłynie na liczbę inwestycji? Minister rozwoju uspokaja: Polska uważana jest za kraj bezpieczny

Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak podczas wizyty w Waszyngtonie powiedział, że mimo wojny na Ukrainie amerykańscy przedsiębiorcy uważają Polskę za kraj bezpieczny do inwestowania. W wywiadzie dla Polskiego Radia minister wyjaśniał, że poczucie bezpieczeństwa daje Amerykanom obecność Polski w NATO. W stolicy USA Nowak zabiegał między innymi o usunięcie Rosji z grupy G20 i przyznanie jej miejsca Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Piotr Nowak ŚWIAT Ameryka USA Waszyngton Ministerstwo Rozwoju Marek Wałkuski

Zbigniew Rau rozmawiał z Antonym Blinkenem. Padły słowa podziękowania dla Polski

Szefowie dyplomacji Polski i Stanów Zjednoczonych Zbigniew Rau oraz Antony Blinken rozmawiali telefonicznie na temat agresji Rosji na Ukrainę. Celem konsultacji była koordynacja międzynarodowej odpowiedzi na inwazję. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina przekazał m.in. wiadomość o kontynuacji wszechstronnego wsparcia dla Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa relacje polsko-amerykańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau dyplomacja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Łukasz Jasina Warszawa Waszyngton Marek Wałkuski

Rocznica szturmu na Kapitol. Biden oskarżył Trumpa o atak na demokrację

W rocznicę szturmu zwolenników Donalda Trumpa na siedzibę amerykańskiego Kongresu prezydent Joe Biden oskarżył swojego poprzednika o próbę siłowego przejęcia władzy po przegranych wyborach 2020 roku. Z kolei Donald Trump w swoim oświadczeniu zarzucił Bidenowi, że ten stara się odwrócić uwagę Amerykanów od własnych porażek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone Donald Trump Joe Biden USA Waszyngton

Biden rozmawiał z nowym kanclerzem Niemiec. Wśród tematów sytuacja wokół Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z nowym kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, m.in. o problemie destabilizacyjnej rozbudowy rosyjskiego potencjału wojskowego wzdłuż granicy z Ukrainą. Wśród poruszonych tematów była również kwestia pandemii COVID-19. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Joe Biden Olaf Scholz Ameryka Stany Zjednoczone USA Niemcy Waszyngton Berlin polityka polityka zagraniczna USA Ukraina

USA usuwają zapisy o sankcjach wobec Nord Stream 2. Liczą na układ Waszyngton-Berlin

Propozycja sankcji wobec gazociągu Nord Stream 2 wypadła z przygotowywanej w amerykańskim Kongresie ustawy o wydatkach obronnych Stanów Zjednoczonych. Waszyngton otrzymał od Niemiec deklarację zatrzymania Nord Stream 2 w przypadku ataku Rosji na Ukrainę. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Stany Zjednoczone Niemcy Waszyngton Biały Dom Rosja gaz energetyka polityka polityka zagraniczna USA pieniądze
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem