more_horiz
PR24 Portal
Section05

Węgry

nasz news "Presja ma sens". Zmiana stanowiska Węgier ws. funduszu UE na dozbrojenie Ukrainy

"Minister spraw zagranicznych Węgier poinformował właśnie na spotkaniu w Brukseli (za zamkniętymi drzwiami), że choć Węgry nie lubią Europejskiego Funduszu Pokojowego, to nie będą go blokować" - poinformowała na Twitterze brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Węgry Ukraina Beata Płomecka ŚWIAT serwis wschodni wojna na Ukrainie Unia Europejska

Fanfara Complexa - więcej niż csángó

Fanfara Complexa, zespół doskonale grający przede wszystkim na saksofonach, przywołuje eklektyczną atmosferę wesel i balów wiejskiego świata, który wydaje się zanikać. Ich repertuar opiera się głównie na autentycznej mołdawskiej muzyce ludowej Csángó, a także na nowym stylu mołdawskich gatunków rumuńskich, takich jak serba, hora i manele.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Węgry Magdalena Tejchma

Przyznano kolejne medale Virtus et Fraternitas za pomoc Polakom w czasie II wojny światowej

Podczas uroczystości, która odbyła się we wtorek 20 grudnia w Belwederze, uhonorowano odznaczeniami Virtus et Fraternitas osobom ratującym Polaków będących ofiarami systemów totalitarnych XX w. "Wyrażam najgłębszą cześć waszym dobroczyńcom" – napisał prezydent zwracając się do rodzin uratowanych Polaków.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Instytut Pileckiego zbrodnie sowieckie zbrodnie wojenne Rzeź Wołyńska Węgry Ukraina

Owocny szczyt w Brukseli. Politycy porozumieli się m.in. ws. węgierskiego KPO i pomocy dla Ukrainy

Jest porozumienie w sprawie pomocy finansowej dla Ukrainy, węgierskiego KPO, zmniejszonej puli zablokowanych węgierskich funduszy z unijnego budżetu oraz podatku od międzynarodowych korporacji. Porozumienie osiągnęli przywódcy na unijnym szczycie w Brukseli i tym samym zostały sfinalizowane wszystkie procedury - informuje Beata Płomecka, korespondent Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska wojna na Ukrainie pieniądze pomoc Krajowy Plan Odbudowy Węgry ŚWIAT Europa Bruksela