X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Węgry

Marek Budzisz: w Europie jest miejsce na pohamowanie ideologicznych szaleństw, które chce narzucić lewica

- Pomiędzy liderami europejskich prawicowych partii jest miejsce na konsultacje, uzgadnianie wspólnego stanowiska i zabieganie o pohamowanie tych ideologicznych szaleństw, które chce narzucić Europie lewica. W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia z pewną eskalacją żądań lewej strony sceny politycznej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. wschodnich Marek Budzisz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Warszawa Unia Europejska Węgry Parlament Europejski Magdalena Złotnicka

FELIETON Obroni nas wyszehradzka wspólnota wartości. Felieton Miłosza Manasterskiego

Polacy często narzekają na trudną sytuację geopolityczną, w której znajduje się nasza ojczyzna. Warto jednak nie skupiać się wyłącznie na złych stronach i nauczyć się maksymalizować korzyści z dobrosąsiedzkich relacji w Grupie Wyszehradzkiej - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa grupa wyszehradzka Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Czechy Słowacja Węgry miłosz manasterski felieton

Szczyt Planet Budapest 2021. Prezydent: będziemy skuteczniej godzić wzrost gospodarczy z dbałością o klimat

Prezydent Andrzej Duda w ramach panelu "Leaders For the New World" na konferencji Planet Budapest 2021 przyznał, że "30 lat istnienia Grupy Wyszehradzkiej pokazuje, że jesteśmy w stanie nadawać naszej wspólnocie impulsy rozwojowe dzięki dynamice i potencjałowi naszych dobrze wykształconych, zdolnych i kreatywnych, a przede wszystkim pracowitych obywateli".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda polityka grupa wyszehradzka Węgry

Prezydent spotka się z przywódcami V4 w Budapeszcie. Tematem rozmów m.in. bezpieczeństwo

W niedzielę wieczorem prezydent Andrzej Duda przybył do Budapesztu, gdzie w poniedziałek weźmie udział w spotkaniu głów państw Grupy Wyszehradzkiej, na którym omawiana będzie bieżąca sytuacja polityczna oraz kwestie rozwoju współpracy państw V4.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry prezydent Andrzej Duda grupa wyszehradzka strategia bezpieczeństwa bezpieczeństwo dyplomacja konflikty międzynarodowe kryzys na granicy polityka Polityka zagraniczna Polski

"Bruksela prowadzi błędną politykę". Premier Węgier na szczycie V4 o kryzysie na granicy UE

- Unia Europejska nigdy nie była pod taką presją migracyjną jak teraz - powiedział premier Węgier Viktor Orban po spotkaniu szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. - Węgierskie stanowisko wciąż jest takie, że UE musi zapłacić za koszty obrony UE na granicy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry grupa wyszehradzka Viktor Orban kryzys na granicy Unia Europejska imigranci w Europie granica Białoruś

Premier na szczycie V4: ofensywa dyplomatyczna przynosi efekty, dopływ migrantów na Białoruś jest mniejszy

- Dopływ nowych migrantów na Białoruś jest dużo mniejszy niż jeszcze miesiąc temu. Skoordynowana ofensywa dyplomatyczna Polski przynosi pozytywne efekty - powiedział na konferencji podczas szczytu Grupy Wyszehradzkiej premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś granica kryzys na granicy Węgry Budapeszt Mateusz Morawiecki migracja grupa wyszehradzka

Dziś szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Mateusz Morawiecki kontynuuje spotkania z przywódcami państw UE

Kryzys na granicy z Białorusią będzie głównym tematem wtorkowego szczytu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. O spotkanie wnioskował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Wcześniej polski premier spotykał się z przywódcami państw bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska grupa wyszehradzka Budapeszt Węgry premier Mateusz Morawiecki Białoruś imigranci w Europie kryzys na granicy

"Unijne frakcje atakują Polskę, gdy ta zmaga się z zagrożeniem". Wiceszefowa Fideszu o liście ws. KPO

- Polska jest w sytuacji zagrożenia, a tymczasem grupa partii w Parlamencie Europejskim po prostu ją atakuje - oceniła wiceszefowa rządzącego na Węgrzech Fideszu Kinga Gal w wywiadzie dla dziennika "Magyar Nemzet". W ten sposób odniosła się do listu pięciu europejskich partii, w którym zaapelowano o wstrzymanie zatwierdzenia polskiego KPO. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa granica Białoruś Unia Europejska Parlament Europejski Węgry Krajowy Plan Odbudowy Fidesz kryzys na granicy Komisja Europejska

Zsolt Nagy: romantyzm jest zbieżny z ludzką naturą

- Ideały romantyczne leżą u podstaw tego, co nazywamy człowieczeństwem, i przemawiają do nas także dziś. W muzyce czy filozofii, mówiąc: romantyzm, myślimy głównie o wieku XIX, ale do idei charakterystycznych dla romantyzmu powracali także późniejsi twórcy - mówił w Dwójce węgierski dyrygent Zsolt Nagy, który poprowadził w piątek (19.11) koncert inauguracyjny 3. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej "Eufonie".
Zobacz więcej na temat:  Eufonie Monika Zając koncert Ferenc Liszt Węgry Europa Środkowo-Wschodnia MUZYKA Dwójka

"Jest celem ataku, podobnie jak my w 2015 roku". Węgry solidarne z Polską

Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto na Facebooku przypomniał, że Węgry w 2015 r. były w takiej samej sytuacji, gdy migranci zaatakowali na przejściu granicznym Roeszke z Serbią. - Teraz Polacy stają wobec podobnego ataku. Wytrwałości, Przyjaciele. Jesteśmy z Wami! Brońcie swoich domów, brońcie Europy, nie przejmujcie się kłamstwami! - oświadczył Szijjarto.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry imigranci w Europie granica