X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
Węgry

Unijny fundusz odbudowy. Ekspert: Polska jest zadowolona z propozycji wyjściowych UE

Unijny budżet na lata 2021-2027 oraz współpraca regionu po pandemii koronawirusa zdominowały piątkowe rozmowy szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej podczas szczytu V4 w Warszawie. Z okazji inauguracji polskiego przewodnictwa premierów przyjął w Belwederze prezydent Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Węgry Unia Europejska Niemcy koronawirus Michał Strzałkowski

TYLKO U NAS Spotkanie szefów państw V4. "W większości spraw Grupa Wyszehradzka mówi jednym głosem"

- Nawet jeśli dzielą nas podejścia do pewnych problemów, siłą Grupy Wyszehradzkiej jest to, że mówimy otwarcie o naszych wątpliwościach - tak współpracę państw V4 w ciągu ostatnich kilku lat ocenia w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Maciej Szymanowski, szef Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka grupa wyszehradzka Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski Węgry Czechy Słowacja Europa

Szczyt V4 w Warszawie. Premier: chcemy pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach

- Grupa Wyszehradzka chce pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach, w tym, co będzie się wiązało z przyszłością UE - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z szefami rządów Grupy. Szef polskiego rządu zaznaczył, że kraje V4 stoją na jednolitym stanowisku co do przyjętych konkluzji z czerwca 2018 r. o "braku możliwości przymusu państw, a jednocześnie konieczności ochrony zewnętrznych granic".
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Mateusz Morawiecki Węgry Czechy Słowacja POLSKA

Szczyt V4 w Warszawie. Premier: chcemy pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach

- Grupa Wyszehradzka chce pomóc Unii Europejskiej w jej zmianach, w tym, co będzie się wiązało z przyszłością UE - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z szefami rządów Grupy. Szef polskiego rządu zaznaczył, że kraje V4 stoją na jednolitym stanowisku co do przyjętych konkluzji z czerwca 2018 r. o "braku możliwości przymusu państw, a jednocześnie konieczności ochrony zewnętrznych granic".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki grupa wyszehradzka polityka Czechy Słowacja Węgry Viktor Orban

Prezydent spotka się z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej. Inauguracja polskiego przewodnictwa

Negocjacje w sprawie budżetu Unii Europejskiej i unijna polityka wobec kryzysu uchodźczego będą głównymi tematami dzisiejszych rozmów prezydenta Andrzeja Dudy i premierów państw Grupy Wyszehradzkiej w Belwederze. To spotkanie zainauguruje polskie przewodnictwo w grupie.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Czechy Słowacja Węgry Europa prezydent Andrzej Duda Piotr Müller ŚWIAT

Dr Szymanowski: przywódcy V4 potrafią wypracowywać wspólne stanowisko

- W ostatnich latach - trzeba przyznać, że to się udało w polskiej polityce zagranicznej - udało się właśnie nam doprowadzić do sytuacji, gdzie wszyscy partnerzy wyszehradzcy [...] przed każdym szczytem się spotykają i rozmawiają chociażby po to, żeby się uprzedzić, że w danej sprawie mają inne stanowisko. Nie ma zaskoczenia, to jest niezwykła wartość - mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry pandemia koronawirus COVID-19 Mateusz Drozda Polityka zagraniczna Polski grupa wyszehradzka Czechy Słowacja

Dr Dębiec: wspólne stanowisko Grupy Wyszehradzkiej ws. budżetu UE będzie dużym wyzwaniem

- Dużym wyzwaniem dla Grupy Wyszehradzkiej będzie wypracowanie wspólnego stanowiska na kolejny 7-letni okres Funduszu Odbudowy UE. Mamy państwa zadowolone z obecnych propozycji UE, czyli Polskę czy Słowację, mamy państwo jakoś niespecjalnie wypromowane, a więc Węgry i państwo, które może najwięcej stracić, czyli Czechy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Dębiec z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 grupa wyszehradzka budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 Czechy Węgry Słowacja Antoni Opaliński

Prof. Tomasz Grzegorz Grosse: Grupa Wyszehradzka stara się mieć wspólne zdanie

- Kraje Grupy Wyszehradzkiej w różnych ważnych tematach europejskich starają się mieć wspólne zdanie, żeby później bardziej skutecznie zabiegać o wspólne interesy na forum Unii Europejskiej - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego. Czy Grupa Wyszehradzka przekona pozostałe kraje unijne do swojego stanowiska w sprawie budżetu Wspólnoty?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Belgia Paweł Lekki grupa wyszehradzka Węgry Więcej świata Mateusz Morawiecki

Premier: trzeba zastosować sprawiedliwy rozdział środków z Europejskiego Funduszu Odbudowy

- Na co innego potrzebuje północ, na co innego południe Europy, na co innego centralna Europa, czyli nasze państwa. To warunek konieczny do tego, żeby ten europejski fundusz mógł być kołem zamachowym ponownego szybkiego wzrostu w całej UE i mam nadzieję, że tak będzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu szefów rządów V4.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska grupa wyszehradzka Czechy pandemia kryzys GOSPODARKA Mateusz Morawiecki premier Słowacja Węgry

Węgry. Traktat z Trianon jako paliwo do budowania własnej wizji państwa

– Sto lat temu Węgry zostały zmniejszone do 1/3 swoje powierzchni. Czołowi politycy węgierscy mówią, że to nie historia, ale teraźniejszość, bo za granicami kraju pozostała diaspora, która musi walczyć o swoją niezależność kulturową i tradycję – mówił w Programie 3 Polskiego Radia dr Dominik Héjj, znawca Węgier.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka ŚWIAT Europa Michał Żakowski Węgry